Savaitės filmai

7 MD

Džonas Karteris ***

Pagal „Beždžionų planetos“ autoriaus Edgaro Rice’o Burroughso knygą „Marso ciklai“ sukurtas nuotykių filmas perkels į Barsumo planetą, kurioje gyvena karingos gentys ir keistos būtybės. Į ją atsitiktinai pakliūva Džonas Karteris. Jis iškart patenka į karo tarp planetos gyventojų epicentrą. Netrukus šioje žūti pasmerktoje planetoje jis supras, kad Barsumo gyventojų likimas yra jo rankose. Naujam animacijos meistro Andrew Stantono („Kur yra Nemo“, „Wall- E“) filmui JAV pranašavo prastus rezultatus. Kritikai jam priekaištauja dėl pasikartojimų, bet juk iš Burraughso idėjų sėmėsi ir „Žvaigždžių karų“, ir „Įsikūnijimo“ kūrėjai. Vieno brangiausių paskutinių metų amerikiečių filmo kūrėjai tikisi, kad išsigelbėjimas bus užsienio žiūrovai. Ir, regis, jie teisūs, nes per pirmas rodymo Rusijoje dienas filmas surinko beveik 18 milijonų dolerių (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Kontrabanda ***

Šiuo filmu JAV debiutavo garsus islandų režisierius Baltasaras Kormákuras. Tai – 2008 m. Óskaro Jónassono filmo „Reikjavikas – Roterdamas“, kuriame pagrindinį vaidmenį kūrė Kormákuras, perdirbinys. Jis perkėlė filmo veiksmą į Naująjį Orleaną. Kontrabandininkas Krisas (Mark Wahlberg) metė savo „verslą“ nutaręs gyventi su šeima padoriai ir patogiai. Bet jo svainis, narkotikų kontrabandininkas Endis (Caleb Landry Jones), dirbantis žiauriajam Timui (Giovani Ribisi), patenka į sudėtingą situaciją. Krisas priverstas sumokėti Endžio skolą. Padedamas draugų, jis išsirengia į Panamą... Filme taip pat vaidina Kate Beckinsale, Benas Fosteris, Lukas Haasas, J.K. Simmonsas, Diego Luna (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Mes nusipirkom zoologijos sodą ***

Mattas Damonas filme vaidina vienišą tėvą, kuris augina du vaikus ir rašo feljetonus. Vieną dieną Bendžamenas nusprendžia viską pradėti iš naujo. Metęs darbą jis persikelia į priemiestį, kur įsigijo žemės ir didelį namą. Kaip priedą prie sklypo jis gauna apleistą zoologijos sodą. Bendžamenas nusprendžia sugrąžinti senus laikus, kai sodas veikė puikiai. Jameso Crowe filme, sukurtame pagal Benjamino Mee romaną, taip pat vaidina Scarlett Johansson ir Thomas Hadenas Churchas. Anot režisieriaus, knygoje jį sužavėjo gyvenimo džiaugsmas, pasakojimas apie žmones bei žvėrelius ir mintis, kad verta rizikuoti ir kovoti už svajonių išsipildymą. Ko gero, tokie argumentai net pesimistą gali įtikinti pažiūrėti filmą (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Mylimieji ****

Iš 7-ojo dešimtmečio Paryžiaus į 2000-ųjų Londoną Madlena, o paskui ir jos duktė Vera keliauja dėl vyrų, kuriuos myli. Bet ir anksčiau, ir dabar meilės istorijos neįsivaizduojamos be rūpesčių. Kaip pasipriešinti praeinančiam laikui, kuris kėsinasi į mūsų giliausius jausmus? Šiuo Christophe’o Honoré filmu pernai buvo uždarytas Kanų kino festivalis. Režisierius tęsia 2007 m. filme „Meilės dainos“ pradėtas temas ir melodijas. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Catherine Deneuve ir jos duktė Chiara Mastroainni, jauną Madleną vaidina Ludivine Sagnier, taip pat filme pamatysime Louis Garrelį, Milošą Formaną, Paulą Schneiderį, Rashą Bukvicių (Prancūzija, D. Britanija, Čekija, 2011). (Vilnius)

 

Sniegynų įkaitai ***

Liamas Neesonas vaidina žmogų, kuris pasirinko gyventi Aliaskos pakraštyje. Iš savo ankstesnio gyvenimo jis saugo prisiminimus apie moterį, kurios nuotrauka visada su juo, ir daug apmaudo. Džonas dirba naftos kompanijoje – saugo jos darbuotojus nuo laukinių žvėrių. Kai sniegynuose sudūžta lėktuvas, likę gyvi jo keleiviai supranta, kad nesugebės išgyventi ledo dykumoje. Vis dėlto Džonas įsitikinęs, kad jiems reikia judėti – miškas gali tapti prieglobsčiu. Bet katastrofoje išgyvenusieji vienas po kito miršta nuo žaizdų, šalčio, plėšrūnų ir savo pačių ribotumo. Ar Džonui pavyks išgelbėti bent kelis? Joe Carnahano filme taip pat vaidina Dallas Roberts, Frank Grillo (JAV, Kanada, 2012). (Vilnius, Panevėžys, Marijampolė)

 

Tai nutiko Jemene***

Dar vienas filmas, kurio lietuviškas pavadinimas klaidina. Kas gali nutikti Jemene? Jei įpratote sekti televizijos žinias, iškart atsakysite, kad susidūrimai su teroristais, įkaitų dramos, skirtingų islamo atšakų kovos. Originalus filmo pavadinimas „Lašišų žvejyba Jemene“ („Salmon Fishing in the Yemen“) kur kas dviprasmiškesnis, o turint galvoje, kad filmo režisierius – populiarių dramų „Mano šuniškas gyvenimas“, „Šokoladas“, „Brangusis Džonai“ autorius Lasse Hallstromas, gali laukti jaudinančios ir pamokomos istorijos. Taip ir bus, nes pasakojimas apie gyvenimo krizę išgyvenantį Alfredą Džounsą, kuriam pasiūloma įgyvendinti keistą projektą – užveisti lašišas Jemene, yra dar vienas filmas apie tai, kaip žmogus gali pats pakeisti savo gyvenimą. Pavasarį panašūs filmai skatina kovoti su sezonine depresija, o dar kartą ekrane susitikti su Ewanu McGregoru, Emily Blunt ir Kristin Scott Thomas taip pat bus įdomu (D. Britanija, 2012). (Vilnius, Panevėžys)


 

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau,

** – jei turite daug laiko, * – niekalas


 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.