Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIEJŲ LAIKAS

Apdovanotas Europos parko malūnas


Europos Sąjungos ir „Europa Nostra“ kultūros paveldo apdovanojimas – Liubavo dvaro malūnui-muziejui


7 MD

Share |
Liubavo dvaro malūnas
Įtakingiausia Europos paveldo organizacija „Europa Nostra“ netoli Vilniaus esantį Liubavo dvaro malūną-muziejų pripažino vienu iš geriausių Europos kultūrinio paveldo išsaugojimo pavyzdžių.

Už nuosaikų restauravimą, atliktą su meile ir rūpestingai, jam bus suteiktas Europos Sąjungos ir „Europa Nostra“ kultūros paveldo apdovanojimas. Liubavo dvaro malūnas restauruotas ir pritaikytas muziejui skulptoriaus Gintaro Karoso iniciatyva 2011 metais. Projektą rėmė Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos fondai.

 

Nepriklausomi „Europa Nostra“ ekspertai iš 226 paraiškų, gautų iš 31 šalies, atrinko 16, joms skirtas apdovanojimas už aukščiausius pasiekimus paveldo išsaugojimo kategorijoje. Apdovanojimai skirti tik dviem Europos pokomunistinių šalių kultūros paveldo objektams.

 

„Europa Nostra“ yra paneuropinė organizacija, siekianti vadovauti, formuojant ir įgyvendinant paveldo politiką Europos mastu. „Europa Nostra“ yra laikoma Europos kultūros paveldo šaukliu. Ji jungia 250 nevyriausybinių organizacijų (apie 5 mln. narių) iš 50 Europos šalių, taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Europos Sąjunga, Europos Taryba ir UNESCO.

 

Europos parko ir Liubavo muziejų kūrėjas, VŠĮ EUROPOS PARKAS prezidentas Gintaras Karosas sako: „ES ir „Europa Nostra“ apdovanojimas  – kultūros paveldo „Oskaro“ – suteikimas Liubavo dvaro malūnui-muziejui atkreipia visuomenės dėmesį į Lietuvą, kartu tai paskatins žmones iš įvairių pasaulio kraštų apsilankyti šiame technikos paveldo objekte. Liubavo dvaro malūnas-muziejus labai nedidelis – panašiai kaip ir pati Lietuva greta kitų Europos valstybių. Todėl šis garbingas apdovanojimas yra visos Lietuvos ir neabejingų jos paveldo išsaugojimui žmonių apdovanojimas.“

 

Daugiau informacijos:

 

Europos parko tel. 8 52377 077, 8 698 309 25 hq@europosparkas.lt

 

Kontaktinis asmuo Gintaras Karosas

 

Oficialiame Europos Komisijos ir „Europa Nostra“ pranešime 

 

www.europanostra.org

 

www.europa.eu/culture 

 

www.liubavas.lt 

 

www.europosparkas.lt


 

„7 meno dienos“ Nr.12 (980), 2012-03-23

Versija spausdinimui

Komentarai

zsePmvMDNFX, 2012-07-18 10:38

karolis Gruodis 2 d, 2009ta utopine vigeinna europa ilgainiui butent verslui ir butu naudingiausia, kad nesugebama per laikinus mazus tikslus, dazniau jau padikuotus tikrai ne verslo (siaip europoj kaip ir Lietuvoj ne verslininkai didziaja dali rinkeju sudaro) pabandyti siekti didesniu tikslu o siaip mintis teisinga vel daug pr apie lisabonas visokias o rezultatas neiinis, nors dar visko gali but .

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti