Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TEATRAS

Daivos Čepauskaitės „Diena ir naktis“ Vilniuje


Anonsas


7 MD

Share |
Kauno kamerinio teatro spektaklis „Diena ir naktis”
Kovo 15 ir 20 d. 19 val. Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, bus rodomas Kauno kamerinio teatro spektaklis „Diena ir naktis“ pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Duobė“.

Tai pasakojimas apie vieną skaudžiausių Lietuvos istorijos puslapių – žydų likimą mūsų šalyje Antrojo pasaulinio karo metais ir bandymas atvirai pažvelgti į tai šių dienų žmogaus akimis. Dar ir šiandien bet kokia diskusija lietuvių ir žydų santykių tema kelia daugybę prieštaringų emocijų ir sukasi tarsi užburtame kaltinimų ir teisinimųsi rate. Dažnai išgirdę apie mums primenamą kito tragediją, mes iškeliame savąją, kaip ne mažiau baisią, ir vieną mirtį bandome pridengti kita mirtimi, sava, artimesne, svarbesne, užuot pažvelgę į mirtį kaip į bendrą netektį. Kauno kamerinio teatro spektaklis mėgina tęsti dviejų tautų dialogą meno kalba, sąžiningai ir drąsiai apnuogindamas praeities nuoskaudas, ir pasakoja istoriją apie žydės ir lietuvio meilę. Ir šiame pasakojime nerasime atsakymų į istorines dilemas. Pasakojama ne tam, kad dar kartą visi pasijustume kalti, bet tam, kad tie kaltieji būtų paskutiniai kaltieji ir mes nekartotume jų klystkelių.

 

Šiame pasakojime panaudoti ir 1941–1945 m. archyviniai dokumentai, ir liudininkų prisiminimai, ir šiuolaikiniai komentarai internete, ir žydiški anekdotai. Pjesės personažai neturi konkrečių prototipų. Jų meilės istorija išgalvota. Mūsų visų istorija – ne. Kaip ir skausmas.

 

Už šią pjesę dramaturgei  Daivai Čepauskaitei atiteko 2011-ųjų Tolerancijos žmogaus titulas.

 

Spektaklio režisierius Stanislovas Rubinovas, muziką kūrė Faustas Latėnas, dailininkas Sergėjus Bocullo, vaidina aktoriai Simona Bladženauskaitė, Vytautas Gasiliūnas, Aleksandras Rubinovas, Gintautas Bejeris, Alma Masiulionytė, Daiva Škelevaitė, Violeta Steponkutė, Asta Steponavičiūtė, Edita Niciūtė, Edvinas Vadoklis.  

 

Bilietai parduodami bilietai.lt prekybos vietose, taip pat valandą prieš spektaklį „Menų spaustuvėje“ (Šiltadaržio g. 6).

 

Informacija tel.: 37 228226, 8 612 62226.

 

KKT inf.


„7 meno dienos“ Nr.10 (978), 2012-03-09

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti