Savaites filmai

7 MD

 

Geležinė ledi ***

Tiems, kuriems dar nenusibodo biografiniai filmai, režisierė Phyllida Lloyd („Mama Mia!“) ir aktorė Meryl Streep, ką tik laimėjusi „Oskarą“, primins pirmąją ir vienintelę moterį – D. Britanijos ministrę pirmininkę Margaret Thatcher. Kadaise galingiausia šalies moteris dabar yra ligota pensininkė. Ją nuolat aplanko prisiminimai. Jiems ir paklūsta filmo pasakojimas, kuriame ir Geležinės ledi vaikystės, ir politinio iškilimo, ir šeimyninio gyvenimo epizodai. Taip pat vaidina Jimas Broadbentas, Susan Browne (D. Britanija, Prancūzija, 2011). (Vilnius, Šiauliai)

 

Kelionė į paslaptingąją salą ***

Septyniolikmetis Šonas Andersonas gauna žinią apie paslaptingą salą, apie kurią niekas anksčiau negirdėjo. Kartu su tokiu pat nekantriu patėviu Henku jie nusprendžia išsiaiškinti, kas išsiuntė žinią, ir išsirengia į nuotykių kupiną kelionę. Iš pradžių kryptis – Ramiojo vandenyno Pietūs, paskui ten, iš kur beveik niekas negrįžta. Tarp ugnikalnių ir aukso kalnų čia gyvena keistos būtybės. Sala dar neatskleidė visų savo paslapčių. Nuotykių filme, kuris skirtas žiūrovams nuo šešerių metų, nuotykiai dauginasi lyg pagal geometrinę progresiją. Brado Paytono filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Dwyane’as Johnsonas, Michaelas Caine’as, Joshas Hutchersonas (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Mano didysis O! ****

Tanya Wexler savo komedijoje „Isterija“ pasinaudojo išsilavinusiai publikai žinomais psichoanalizės atsiradimo motyvais ir perkėlė veiksmą į Viktorijos laikų Londoną. Sakoma, kad XIX a. pabaigoje isterija čia sirgo kas antra moteris. Su liga pasiaukojamai grumiasi gydytojas Dalrymple’as, naudodamas intymių vietų masažą. Daktaras pasiryžęs viskam, kad tik klestėtų mokslas. Ir daro tai visai sėkmingai. Tai liudija ir prie jo kabineto nusidriekusi eilė. Tad nekeista, kad jaunas gydytojo asistentas nuolat kenčia rankos skausmus. Todėl jis nusprendžia pasinaudoti elektra ir sukurti prietaisą, išlaisvinantį jo ranką. Nuo tada moterys pradėjo siekti nepriklausomybės, o vyrų svarba ėmė mažėti. Žinoma, dėl visko kalta elektra. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Jonathanas Pryce’as, Rupertas Everettas (D. Britanija, Prancūzija, 2011). (Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Meilės priesaika **

Jautrioms ir romantiškoms sieloms skirtas Michaelo Sucsy filmas pasakoja apie mylimųjų porą. Jaunavedė patenka į autoavariją ir ją ištinka koma. Vyras nuolat budi šalia. Tačiau atsigavusi moteris neprisimena nieko – nei vyro, nei jų vedybų. Todėl jis nusprendžia padaryti viską, kad žmona jį vėl įsimylėtų. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Channingas Tatumas, Rachel McAdams ir Samas Neillas (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Paveldėtojai ****

Turtingo paveldėtojo ir Havajų aristokratų palikuonio Meto Kingo žmona po nelaimingo atsitikimo patenka į komą. Metas turi pasirūpinti dukterimis, su kuriomis iki tol bendravo minimaliai. Bet sudėtingi santykiai su pikta dešimtmete ir maištinga septyniolikmete bus ne vienintelis tėvo išbandymas. Kai tampa akivaizdu, jog žmona nebeatsigaus, Metas sužino, kad ji turėjo meilužį. Per kelias likusias žmonos gyvenimo dienas jis ieškos žmonos meilužio ir turės apsispręsti, ar parduoti vienintelį civilizacijos nepaliestą salos kampelį. Kiekvienas sprendimas neišvengiamai pakeis Meto gyvenimą ir jo požiūrį į save bei pasaulį. Režisierius Alexandras Payne’as savo herojaus dramą rodo rutina dvelkiančių ir netikėtai pilkų Havajų fone. Tai dar labiau paryškina, kad filmas – Metą suvaidinusio George’o Clooney galimybių benefisas (JAV, 2011). (Vilnius)

 

Sniegynų įkaitai ***

Liamas Neesonas vaidina žmogų, kuris pasirinko gyventi Aliaskos pakraštyje. Iš savo ankstesnio gyvenimo jis saugo prisiminimus apie moterį, kurios nuotrauka visada su juo, ir daug apmaudo. Džonas dirba naftos kompanijoje – saugo jos darbuotojus nuo laukinių žvėrių. Kai sniegynuose sudūžta lėktuvas, likę gyvi jo keleiviai supranta, kad nesugebės išgyventi ledo dykumoje. Vis dėlto Džonas įsitikinęs, kad jiems reikia judėti – miškas gali tapti prieglobsčiu. Bet katastrofoje išgyvenusieji vienas po kito miršta nuo žaizdų, šalčio, plėšrūnų ir savo pačių ribotumo. Ar Džonui pavyks išgelbėti bent kelis? Joe Carnahano filme taip pat vaidina Dallas Roberts, Frank Grillo (JAV, Kanada, 2012). (Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

 

Tai reiškia karą**

Du pagrindiniai filmo herojai, geriausi draugai, įsimyli tą pačią moterį. Tai rimtai komplikuoja vyrų santykius. Tarp jų prasidėjusi kova paveiks ir visus aplinkui. Režisieriaus McG filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Reese Witherspoon, Tomas Hardy, Chrisas Pine’as, Angela Bassett, Tilis Schweigeris (JAV, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.