Oskaro Koršunovo „Miranda“ Lenkijoje

7 MD
„Sekmadienį pamačiau „Mirandą“ Naujajame teatre ir buvau sužavėtas aktorių meistriškumu bei režisieriaus jautrumu. Norėčiau, kad jūsų teatras būtų įsikūręs Lenkijoje“, – tokiais žodžiais buvo palydėtas režisieriaus Oskaro Koršunovo naujausias spektaklis Poznanėje.

OKT/Vilniaus  miesto teatras į pirmąjį W. Shakespeare’o festivalį Poznanėje buvo pakviestas kaip garbės svečias, o spektaklis „Miranda“ sutiktas kaip didžiausias jo įvykis – gausiais aplodismentais ir „bravo“ šūksniais. Po pasirodymo aktoriams Airidai Gintautaitei ir Povilui Budriui savo simpatijas reiškė Lenkijos aktoriai, dėkoję už suteiktą įkvėpimą.

 

„Esu sužavėtas režisieriaus darbu.  Prašom nusiųsti jam mano geriausius linkėjimus. Šis spektaklis buvo giliausias teatrinis potyris mano gyvenime. Aš nešiosiuosi jį su savimi“, – kitą dieną rašė teatro studentas laiške OKT teatrui.

 

Festivalis Poznanėje skirtas žymiam lenkų aktoriui Tadeuszui Łomnickiui, kuris mirė scenoje per „Karaliaus Lyro“ repeticiją likus savaitei iki premjeros. Jo programoje buvo rodomi filmai, vyko paskaitos apie šį aktorių, o „Miranda“ tapo finaliniu viso festivalio reginiu.

 

Lenkijos publika taip šiltai ir supratingai  spektaklį sutinka jau antrą kartą. Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį parodyta Gdanske „Miranda“ sulaukė gerų atsiliepimų ir iš žiūrovų, ir iš kritikų.

 

„Koršunovui pavyko neįtikėtinas dalykas: naudodamas kamerines priemones ir remdamasis Shakespeare’o tekstu režisierius sukūrė ne tik nuostabų spektaklį, bet ir sukrečiantį bei itin tikslų komunistinio režimo paveikslą. Paveikslą, kurio nutapyti per pastaruosius du dešimtmečius lenkų teatrui taip ir nepavyko, nepaisant gausių bandymų“, – tuomet rašė Mirosławas Baranas dienraštyje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto“.

 

Lenkijos publika galės ir toliau džiaugtis „Miranda“, nes šiemet spektaklis bus dar parodytas Kališe ir Torūnėje. Taip pat jį pamatys Rumunijos, Rusijos, Švedijos ir Vokietijos publika. Lietuvos žiūrovai išvys „Mirandą“ Vilniuje kovo 6, 7, 21, 22 d., Kaune balandžio 10 d. bei Rokiškyje kovo 9 d.

 

OKT inf.


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.