Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 6 (974), 2012 vasario 10 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Vasario 10 – 16


7 MD

Share |
„Mylimieji“

Ant ribos ***

Pavargusiems nuo intelektualaus festivalinio kino – nepretenzingas, bet dinamiškas ir gerai „sukaltas“ Holivude debiutuojančio garsaus danų dokumentininko (ir Larso von Triero draugo) Jorgeno Letho sūnaus Asgero Letho trileris. ...Manhatano viešbutyje apsigyvenęs vyriškis (Sam Worthington) suvalgo sočius pusryčius ir išeina pro langą. Stovėdamas ant atbrailos keliasdešimties metrų aukštyje jis sukelia paniką: žmonės bijo, kad vyras nušoks. Kol atsiranda gaisrininkai ir policija, kol nelaimėlis reikalauja konkrečios derybininkės Lidijos (Elizabeth Banks) ir pan., retrospektyviai pateikiama jo istorija. Tai – buvęs policininkas Nikas, jis nuteistas kalėti 25 metus. Kodėl taip atsitiko, paaiškės vėliau, susipažinus su kitais šios dramos dalyviais – Niko broliu (Jamie Bell), jo mergina (Genesis Rodriguez), antipatišku turtuoliu (Ed Harris) ir jo asistente (Indijos grožio karalienė Pooja Kumar), televizijos reportere (Kyra Sedgwick). Pastaroji herojė pateikia gražų pavyzdį, kaip žiniasklaida „kuria tikrovę“. Tiesa, dar yra seifas, bet jis, ko gero, silpniausia filmo vieta (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Geležinė ledi ***

Tiems, kuriems dar nenusibodo biografiniai filmai, režisierė Phyllida Lloyd („Mama Mia!“) ir aktorė Meryl Streep primins pirmąją ir vienintelę moterį – D. Britanijos ministrę pirmininkę Margareth Thacher. Kadaise galingiausia šalies moteris dabar yra ligota pensininkė. Ją nuolat aplanko prisiminimai. Jiems ir paklūsta filmo pasakojimas, kuriame ir Geležinės ledi vaikystės, ir politinio iškilimo, ir šeimyninio gyvenimo epizodai. Taip pat vaidina Jimas Broadbentas, Susan Browne (D. Britanija, Prancūzija, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Mylimieji ****

Iš 7-ojo dešimtmečio Paryžiaus į 2000-ųjų Londoną Madlena, o paskui ir jos duktė Vera keliauja dėl vyrų, kuriuos myli. Bet ir anksčiau, ir dabar meilės istorijos neįsivaizduojamos be rūpesčių. Kaip pasipriešinti praeinančiam laikui, kuris kėsinasi į mūsų giliausius jausmus? Šiuo Christophe’o Honoré filmu pernai buvo uždarytas Kanų kino festivalis. Režisierius tęsia 2007 m. filme „Meilės dainos“ pradėtas temas ir melodijas. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Catherine Deneuve ir jos duktė Chiara Mastroainni, jauną Madleną vaidina Ludivine Sagnier, taip pat filme pamatysime Louis Garrelį, Milošą Formaną, Paulą Schneiderį, Rashą Bukvicių (Prancūzija, D. Britanija, Čekija, 2011). (Vilnius)

 

Sniegynų įkaitai ***

Liamas Neesonas vaidina žmogų, kuris pasirinko gyventi Aliaskos pakraštyje. Iš savo ankstesnio gyvenimo jis saugo prisiminimus apie moterį, kurios nuotrauka visada su juo, ir daug apmaudo. Džonas dirba naftos kompanijoje – saugo jos darbuotojus nuo laukinių žvėrių. Kai sniegynuose sudūžta lėktuvas, likę gyvi jo keleiviai supranta, kad nesugebės išgyventi ledo dykumoje. Vis dėlto Džonas įsitikinęs, kad jiems reikia judėti – miškas gali tapti prieglobsčiu. Bet katastrofoje išgyvenusieji vienas po kito miršta nuo žaizdų, šalčio, plėšrūnų ir savo pačių ribotumo. Ar Džonui pavyks išgelbėti bent kelis? Joe Carnahano filme taip pat vaidina Dallas Roberts, Frank Grillo (JAV, Kanada, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)


Vaizdo dienoraštis ***

Susidūrę su paslaptinga substancija, trys moksleiviai (Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan) tampa visagaliai. Kas būtų, jei paaugliai turėtų neribotas galimybes daryti viską, ko širdis geidžia, – svarbiausias filmo klausimas. Siaubo ir mokslinės fantastikos žanrų elementai Josho Tranko filme baugina kur kas mažiau (JAV, D. Britanija, 2012). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


„7 meno dienos“ Nr.6 (974), 2012-02-10

Versija spausdinimui

Komentarai

IWYXrUnTi, 2012-03-18 05:53

What on earth are you two on about?I'm just saying that we often echiave spectacular results in Hackney elections due to our dedication and hard work.Occasionally the results are so spectacular that nobody believes them - but that just goes to show how hard we work at it.In 2006 some pseudo-academic from Lithuania by the name of Orntlekhe Opshtimen published a report. He exonerated us completely, saying: "In summary, I cannot state that I have detected material evidence of election fraud in the Hackney elections."So there. if you don't believe me.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti