Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Vasario 16-osios išvakarėse – operos „Lietuviai“ premjera LNOBT


Anonsas


7 MD

Share |
Inesa Linaburgytė operoje „Lietuviai“
Nacionalinis operos ir baleto teatras siūlo Valstybės atkūrimo dieną minėti drauge. Šventės išvakarėse, vasario 15-ąją, įvyks Amilcare’s Ponchielli operos „Lietuviai“ koncertinė premjera teatro scenoje.

Dainuos pripažinti operos meistrai – Inesa Linaburgytė, Liudas Norvaišas, Vytautas Juozapaitis, Vaidas Vyšniauskas, Arūnas Malikėnas. Premjerą rengia LNOBT muzikos vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas.

 

Opera „Lietuviai“ yra ypatingas veikalas LNOBT istorijoje. Ji buvo rodyta 1991 m., kai spektaklio pastatymas Vilniuje bei Čikagoje įkūnijo valstybės Atgimimo dvasią. Įspūdingas proginis pastatymas buvo sukurtas 2009 m. Trakų pilyje, minint Lietuvos vardo 1000-metį. Tuo tarpu šia koncertine operos premjera teatro scenoje ketinama atgaivinti prieškario tradiciją, kai vasario 16-ąją ar jos išvakarėse Valstybės teatre Kaune vykdavo operų – ypač susijusių su lietuviška tematika – premjeros.

 

Žymaus italų kompozitoriaus Amilcare’s Ponchielli opera „Lietuviai“ buvo sukurta pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“, o jos premjera 1874 m. įvyko garsiajame Milano „La Scala“ teatre. Kūrinys, pasakojantis apie lietuvių didvyriškumą karų su kryžiuočiais laikais, sulaukė nepaprastos sėkmės ir tapo pačių italų laisvės kovų simboliu.  

 

Kodėl italai ėmėsi kurti operą „Lietuviai“? Rašytojas ir libretų autorius Salvatore Farina, dirbęs įtakingai „Riccordi“ leidyklai kartą perskaitė A. Mickevičiaus poemą „Konradas Valenrodas“ ir išsyk susižavėjo įspūdinga joje perteikta istorija. Juk ji atliepė tuomečius italų tautos laisvės siekius. Sukurti operą buvo patikėta garbiam kompozitoriui A. Ponchielli. Tiesa, libretą rašė ne idėjos autorius S. Farina, bet žurnalistas ir vienas „paklausiausių“ libretistų tuo laiku, Antonio Ghislanzoni. Vis dėlto operos populiarumą lėmė ne tik herojinis siužetas, bet ir puiki, daininga muzika, bel canto melodijos, ryškiausios pasaulio operos žvaigždės.

 

Beje, opera „Lietuviai“ vasario 15-ąją bus dainuojami ne originalo kalba, kaip įprasta LNOBT scenoje, o lietuviškai. Drauge šis koncertinis operos atlikimas ženklina dar vieną naujovę. Vasarį ir kovą įvyks net trys koncertinės premjeros – vasario 15-ąją „Lietuviai“, kovo 2 ir 3 d. teatras publiką pakvies į koncertinį L. Bernsteino miuziklo „Kandidas“ atlikimą, o kovo 17 d. LNOBT scenoje skambės G. Verdi „Requiem“ su operos primadona Violeta Urmana.

 

LNOBT inf.


„7 meno dienos“ Nr.6 (974), 2012-02-10

Versija spausdinimui

Komentarai

EC, 2012-02-14 21:11

Pagaliau mano komentaras Jus pasiekė. Dar kartą sveikinu ir Nepriklausomybės Dienos proga , ir premjeros proga. Ar bus CD? A.Valičenka, muzikas, Kaunas-Vilnius-Gdanskas

EC, 2012-02-14 21:09

Rašau jau trečią sykį.Labai džiaugiuos. Sveikinu Vasario 16-osios ir premjeros proga. A.Valičenka, Gdanskas

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti