Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Nr. 3 (971), 2012 sausio 20 d. > Teatras > Žiemos spektakliai Oskaro Koršunovo teatre
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TEATRAS

Žiemos spektakliai Oskaro Koršunovo teatre


Anonsas


7 MD

Share |
„Miranda“. D.Matvejevo nuotrauka iš OKT archyvo
Naujuosius 2012 m. OKT/Vilniaus miesto teatras pasitinka darbingai. Jau kitą savaitę į mažąją OKT Studiją pailsėję grįžta „Dugne“ herojai, kuriems vietą laikinai užleidžia režisierius Artūras Areima, nuo sausio pradžios čia repetuojantis spektaklį „Julijus Cezaris“ pagal to paties pavadinimo W. Shakespeare’o pjesę. O Ūkio banko teatro arenoje vasario 1 d. prasideda režisieriaus O. Koršunovo Šekspyriada, kurios pažiba – naujausias spektaklis „Miranda“.

Smalsaujantiems ir nekantraujantiems galime pasakyti, kad A.Areimos repeticijų rezultatus žiūrovai galės pamatyti labai greitai – jau gegužės mėnesį. O iki tol šaltą žiemą praleiskite ir pavasarį sutikite su publikos pamėgtais O. Koršunovo spektakliais: „Vasarvidžio nakties sapnu“, Ugnies veidu“, „Įstabiąja ir graudžiąja Romeo ir Džuljetos istorija“, „Shopping and Fucking“, „Vaidinant auką“ bei naujausiais kritikų ir žiūrovų įvertintais spektakliais „Dugne“ pagal Maksimo Gorkio pjesę ir „Miranda“ pagal Williamą Shakespeare’ą. Taip pat jau vasarį bus galima pamatyti ir vieno įdomiausių jaunosios kartos režisierių A. Areimos spektaklį „Prakeiktieji“ pagal E. O’Neillo pjesę „Gedulas tinka elektrai“. O pavasarį OKT Studijoje vėl sulauksime svečio iš Korėjos – budistų vienuolis Bohegas grįš su savo monospektakliu „Auksinė šventykla“. 

Tik praėjusiais metais sukurtas spektaklis „Miranda“, ypač didelės sėkmės ir įvertinimo sulaukęs įvairiuose Europos festivaliuose, šiemet bus rodomas dažniausiai ir pagaliau jį pamatyti galės ne tik Vilniaus, bet ir Kauno bei Rokiškio gyventojai. 

„Stebėdamas tokį meną, patiri dvasinę pilnatvę, tarsi sėdėdamas šalia seno draugo ir tylomis galvodamas su juo apie tą patį“, – apie „Mirandą“ rašė teatro kritikas Konstantinas Borkovskis.

„Koršunovui pavyko neįtikėtinas dalykas: naudodamas kamerines priemones ir remdamasis Shakespeare’o tekstu režisierius sukūrė ne tik nuostabų spektaklį, bet ir sukrečiantį bei itin tikslų komunistinio režimo paveikslą“, – sužavėtas spektakliu buvo lenkų kritikas Mirosławas Baranas.

„Mirandos“ kūrybinės grupės šį pusmetį lauks ir ilgos gastrolės: spektaklis keliaus į du Lenkijos miestus, į Bukareštą ir Krajovą Rumunijoje, Švediją, Rusiją, Baltarusiją. Rumunijoje kovo–gegužės mėn. taip pat bus parodytas „Dugne“, „Hamletas“, „Romeo ir Džuljeta“, „Meistras ir Margarita“. „Dugne“ dar važiuos į Vokietiją, Lenkiją, Rusiją bei Baltarusiją, o virš dešimt metų po visą pasaulį sėkmingai keliaujantis „Vasarvidžio nakties sapnas“ birželio mėnesį nusigaus net iki Sibiro, kur bus parodytas Krasnojarske ir kituose miestuose.

2012 m. OKT/Vilniaus miesto teatro repertuarą ketina papildyti ne tik minėtoji A. Areimos premjera, bet ir dar trys įdomūs projektai. Artimiausias O. Koršunovo projektas – monospektaklis pagal Samuelio Becketto pjesę „Paskutinė Krepo juosta“, kuriame vaidins aktorius Juozas Budraitis. Anot režisieriaus, darbas su J. Budraičiu – svarbi šio spektaklio kūrimo dalis. Šis aktorius, ilgą laiką gyvenęs Maskvoje, buvo nepelnytai pamirštas Lietuvos teatro scenoje ir daugiau dirbo kine. O. Koršunovo nuomone, dabar vėl atėjo laikas J. Budraičiui imtis didelio jo talento verto vaidmens, kokiu ir taps Krepas būsimame monospektaklyje.  

Režisierius Agnius Jankevičius OKT teatre statys spektaklį pagal švedų dramaturgo Niklaso Rådströmo pjesę „Monstrai“, kuris žiūrovus įtrauks į aktyvią diskusiją apie moralines šiuolaikinės visuomenės žaizdas. 

Žiūrovams O. Koršunovas ruošia ir vieną staigmeną, apie kurią jau buvo kartą užsiminęs. Galime išduoti tik tiek, kad tai bus labai įdomus projektas. Sekite naujienas apie OKT/Vilniaus miesto teatrą internetinėje svetainėje okt.lt, kuri netrukus kardinaliai pakeis savo išvaizdą. 

OKT inf.„7 meno dienos“ Nr.3 (971), 2012-01-20

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti