Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 45 (967), 2011 gruodžio 16 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Gruodžio 16 - 22


7 MD

Share |
„Apie dievus ir žmones“
Apie dievus ir žmones ****

...1996 m. Tibhirino vienuolynas Alžyre. Septyni trapistų vienuoliai susėdo prie Kūčių stalo. Šis suėjimas jiems ne tik svarbi religinė šventė, tai – lemtingo apsisprendimo vakaras. Islamo fundamentalistai reikalauja palikti ne tik vienuolyną, bet ir šalį, antraip vienuoliams gresia susidorojimas. Filmo pagrindas – reali istorija. Režisierius Xavier Beauvois norėjo ne tik atskleisti moralinę dilemą, iškilusią filmo personažams, bet ir pasvarstyti religijos vietą šių dienų pasaulyje. 2010 m. Kanų kino festivalyje filmas buvo apdovanotas Didžiuoju žiuri ir ekumeninės žiuri prizais. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Lambert’as Wilsonas ir Michelis Londsdale’as (Prancūzija, 2010). (Vilnius)

 

Dangoraižio apiplėšimas **

Šalia Centrinio parko Niujorke įsikūrusios prabangios rezidencijos darbuotojai sužino, kad prabangiame palėpės bute gyvenęs milijardierius yra tiesiog jų pinigus pasisavinęs sukčius, jie nusprendžia atkeršyti. Kerštas bus veiksmingas ir saldus. Bretto Ratnerio filmas skirtas tradicinių Holivudo komedijų gerbėjams, bet jis dar ir pasiūlo būdą, kaip nugalėti ekonominę krizę. Vaidina Benas Stilleris, Eddie Murphy, Casey Affleck (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Kovotojai ***

Buvęs jūrų pėstininkas Tomis sugrįžta iš karo Irake į JAV ir prašo alkoholiko tėvo, kuris sugriovė šeimą ir vaikystę, parengti jį mišrių kovų turnyrui. Tomis tikisi daug uždirbti, bet niekas nežino, ką jis rengiasi daryti su tais pinigais. Tomio brolis Brendanas taip pat nusprendžia dalyvauti turnyre. Jis nori pabandyti finansiškai išgelbėti šeimą. Dviejų brolių santykiai nuo seno nėra sklandūs. Broliai turės susikauti ir ringe, tada taps akivaizdu, kad jie kovoja ne tik už prizą. Tai – gyvenimo kova. Gavino O’Connoro filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Joelis Edgertonas, Tomas Hardy, Jennifer Morrison ir kadaise viena garsiausių amerikiečių kino žvaigždžių Nickas Nolte. Filmas pasižymi žiauriomis kovų scenomis, bet šeimos drama nėra tik pretekstas jas parodyti (JAV, 2011). (Šiauliai)

 

Melancholija ***

„Melancholija“ pratęsia pas mus populiarų Larso von Triero „Antikristą“. Vėl atsiduriame paslaptingame miške, tik šįkart jau nebe medinėje trobelėje, o prabangiuose rūmuose. Vėl matome nelaimingą, į autodestrukciją linkusią moterį, kuri yra ragana, nes „viską išmano“. Režisierius ir vėl mums rodo pastangas išsivaduoti iš asmeniškos depresijos gniaužtų. Savaip „Melancholija“ užbaigia ankstesnį filmą – sunaikinami (ar susinaikina) ne tik filmo personažai, bet ir Žemė. Nes von Trieras mano, kad ir žmonės, ir Žemė pasiekė ribą, ir bus tik geriau, jei nieko neliks. Pirmoji filmo dalis „Džastina“ rodo Kirsten Dunst (Kanų prizas už geriausią moters vaidmenį) herojės vestuves. Jos nufilmuotos ir sumontuotos „dogmiškai“, o egoistiški, savim patenkinti, šykštūs ar infantiliški vestuvių dalyviai primena ne vieną skandinavišką filmą apie yrančią šeimą ir visuotinę veidmainystę. Antroji filmo dalis pavadinta Džastinos sesers Kler vardu. Ji visiška herojės priešingybė – juodaplaukė, dalykiška ir atsidavusi vis labiau į ligą grimztančiai seseriai. Bet Kler (Charlotte Gainsbourg) bijo prie Žemės artėjančios Melancholijos planetos, kuria taip žavisi jos turtingas vyras (Kiefer Sutherland). Kler pratęsia von Triero mėgstamą moterų iracionalumo temą – visos jos nuojautos pasitvirtins. Bet kol taip atsitiks, mėgaudamasis netrukus išnyksiančios Žemės grožiu, lėtai ir iškilmingai, pasitelkęs Wagnerio „Tristano ir Izoldos“ garsus, von Trieras rodys artėjančios katastrofos neišvengiamybę. Taip pat vaidina Johnas Hurtas, Charlotte Rampling (Danija, Vokietija, Prancūzija, 2011). (Vilnius, Kaunas)

 

Romo dienoraštis ***

Bruce’o Robinsono filmas pasakoja apie niujorkietį Polą, kuris persikelia į rojaus salą Puerto Rike. Polui patinka ir neskubus gyvenimo ritmas, ir gausiai besiliejantis romas. Jis pradeda rašyti vargingam vietiniam laikraščiui ir įsimyli gražuolę Šeno – įtartino turtuolio sužadėtinę. Šis nusprendė paversti salą turtuolių rojumi. Polui iškyla pasirinkimo problema, juk rašydamas laikraščiui jis kartu tarnaus ir korumpuotam turčiui. Johnny Deppas ne pirmą kartą vaidina amerikiečių rašytojo, kontrkultūros simbolio, alkoholio ir įvairių ribų peržengimo mėgėjo Hunterio S. Thompsono kūrinio ekranizacijoje ir, regis, šiek tiek su juo susitapatina. Taip pat filme vaidina Aaronas Eckhartas, Michaelis Rispoli (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Žmogus, pakeitęs viską ***

Režisierius Bennettas Milleris 2006 m. sukūrė gerą filmą apie rašytoją Trumaną Capote. Naujas jo filmas taip pat apie realų žmogų – buvusį beisbolo žaidėją Billy Beane’ą, kuris, tapęs vadybininku, nusprendė pakeisti ir savo gyvenimą, ir požiūrį į sporto vadybą. Nauji metodai stebina ne tik žaidėjus. Ar filmo herojus iš tikrųjų atnešė revoliucines permainas į populiariausią JAV sporto šaką? Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Bradas Pittas ir Philipas Seymouras Hoffmanas (JAV, 2011). (Vilnius)


„7 meno dienos“ Nr.45 (967), 2011-12-16

Versija spausdinimui

Komentarai

OHboCkqhHfwvVmfScL, 2012-02-15 23:20

I could read a book about this wituoht finding such real-world approaches!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti