„Estetika vs Informacija“: perkrauti, perrašyti, transformuoti

7 MD
Spalio 14 d. 19 val. Z. Cereteli meno galerijoje, Maskvoje (Rusija), pristatytas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro organizuojamas trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – šiuolaikinio meno projektas „Estetika vs. Informacija. Vol. 2“. Ši paroda – tai 4-osios Maskvos šiuolaikinio meno bienalės dalis.

Pagrindinis bienalės kuratorius Peteris Weibelis akcentavo technologijas kaip universalią žmonijos kalbą, suprantamą moterims ir vyrams, krikščionims ir musulmonams, rusams ar kinams... Pasak P. Weibelio, „kiekvienas menas yra technologiškas, net jei autorius naudoja teptuką ir dažus, menininkai naujų pasaulių nekuria, o tik „perrašo“ juos, perdaro jau egzistuojančią kūriniją“.   

 

Šiame kontekste Lietuvai atstovaujantis kuratorius Ignas Kazakevičius pristato 7 lietuvių, latvių ir estų menininkų projektus. Parodoje dalyvauja Svajonė ir Paulius Stanikai (LT), Bronė Neverdauskienė (LT), Monika Žaltauskaitė-Grašienė (LT), Juozas Laivys (LT), Denes Farkas (EE), Maarit Murka (EE), Dace Dzerina (LV), Gints Gabrans (LV).    

 

Projektą remia – LR Kultūros rėmimo fondas, Klaipėdos miesto savivaldybė. Projekto partneris – LR ambasada Rusijos Federacijoje.  

 

Paroda vyks iki lapkričio 20 d. 

 

Daugiau informacijos www.kulturpolis.lt


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.