Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Spalio 7-13


7 MD

Share |
„Užkratas“

Anapus ***

Garsios švedų aktorės Pernillos August režisūros debiutas sugrąžina pastaraisiais metais skandinavų kine ne kartą matytus personažus ir motyvus. Pagrindinė filmo herojė – trisdešimt ketverių Lena (iš „Millenium“ trilogijos pažįstama Noomi Rapace) – vieną rytą sužino, kad ją nori pamatyti mirštanti motina. Lenos vyras ir dukterys nežinojo, kad jos motina gyva. Šeima vyksta per visą Švediją į Lenos vaikystės miestą. Ją nuolat pasiveja prisiminimai apie skaudžius vaikystės įvykius ir tėvų alkoholizmą, dramatiškai paženklinusius Lenos likimą. Ji vis dar negali atleisti ir motinai, ir sau tragiško jaunėlio brolio likimo (Švedija, Suomija, 2010). (Vilnius)

 

Ir kaip ji viską suspėja? **

Filmas skirtas visoms toms, kurios tiki, kad galima suderinti sėkmingą karjerą, laimingą šeimyninį gyvenimą ir kūrybišką vaikų auklėjimą. Postfeministinio kino ikonos Sarah Jessicos Parker suvaidinta Keitė būtent tokia. Ji – rūpestinga motina, mylinti žmona ir puiki darbuotoja. Tokia puiki, kad jos siūlymas steigti naują investicinį fondą ir pataisyti per krizę katastrofiškai pašlijusią bankininkų reputaciją sudomina net išrankų milijonierių (Pierce Brosnan). Taip Keitei prisideda naujų įsipareigojimų, su kuriais ji nebepajėgia susidoroti... Douglaso McGratho filmas sukurtas pagal Allison Pearson bestselerį (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas)

 

Profesionalai ***

Kad išsaugotų seną partnerį ir mokytoją Hanterį, Denis sutinka reformuoti savo būrį. Bet vienam iš geriausių specialiųjų agentų teks ir pati pavojingiausia misija. Jis turi atskleisti sąmokslą, kuris kelia grėsmę visam pasauliui. Režisierius Gary McKendry sukūrė pasaką stiprybės, galios ir nuotykių besiilgintiems vyrams. Joje pamatysime Jasoną Stathamą, Clive’ą Oweną ir Robertą De Niro (JAV, Australija, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Užkratas ***

...Mirtinas virusas plinta labai greitai, nuo jo mirštama per kelias dienas. Tuo metu viso pasaulio medikai bando rasti vaistą ir kontroliuoti paniką, sklindančią greičiau už virusą. Besirengiantis palikti kiną Stevenas Soderberghas į šį filmą pakvietė Mattą Damoną, Kate Winslet, Jude’ą Law, Gwyneth Paltrow, Laurence’ą Fishburne’ą (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Vidurnaktis Paryžiuje *****

Šiemet Kanų kino festivalį atidaręs naujausias Woody Alleno filmas pasakoja apie amerikietį Gilą (puikus Owenas Wilsonas), kuris prieš vestuves atvyksta į Paryžių su sužadėtine Ines (Rachel McAdams). Žiūrovams iškart aišku, kad jie – ne pora. Bet kad tai suprastų, Gilas turės atsidurti nostalgiškame 3-iojo dešimtmečio Paryžiuje, susitikti su Ernestu Hemingway’umi ir Fitzgeraldų pora, susipažinti su Picassu, Bunueliu ir Dali, įsimylėti gražuolę Adrianą (paryžietiško žavesio kupina Marion Cotillard). Senajame Paryžiuje Gilo laukia dar svarbesnė gyvenimo pamoka. Romaną apie „Nostagijos krautuvėlės“ savininką rašantis ir su dabarties pilkuma nemokantis susitaikyti Gilas supras, kad ir jo dievukai nebuvo patenkinti juos supančia tikrove. Išmintingasis pesimistas Allenas sukūrė pasaką, kurioje pasišaipė ir iš savęs, ir iš visų mūsų praeities įsivaizdavimų, ir iš įspūdžius bei vaizdus kolekcionuojančių turistų. Bet svarbiausia tai, kad Allenas dar kartą įrodė: kinas suteikia neribotą laisvę kiekvienam nusivylusiam dabartimi. Užtenka vidurnaktį atsisėsti į pravažiuojančią mašiną... Epizoduose vaidina Kathy Bates, Carla Bruni, Lea Seydoux, Adrianas Brody (JAV, Ispanija, 2011). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)


 

„7 meno dienos“ Nr.35 (957), 2011-10-07

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti