Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 30 (952), 2011 rugsėjo 02 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Rugsėjo 2 – 8


7 MD

Share |
„Džeinė Eir“

Afigena mokytoja **

Užuot persekioję Vilnijos lenkus, lietuvių kalbos policininkai galėtų pasidomėti iš visos žiniasklaidos sklindančiu lietuvišku Jake’o Kasdano filmo „Bad Teacher“ pavadinimu. Jei platintojams „Bloga mokytoja“ neatrodo reklamiškas, jų reikalas, bet juk „tautiškasis“, būkime atviri, pataikauja tiems, kurių nepasiilgs nė vienas mokytojas. Cameron Diaz suvaidinta Elizabet iš tikrųjų nesukurta būti mokytoja: jai neįdomūs vaikai, ji keikiasi, geria, rūko ir svajoja tik apie tai, kaip ištekėti ir nebedirbti mokykloje. Tam reikia rasti turtingą ir rimtą vyrą. Netrukus toks ir pasirodo mokykloje, bet Elizabet turi konkurentę – idealią kolegę. Gyvenimo merginai nepraskaidrina ir kūno kultūros mokytojas... Taip pat vaidina Justinas Timberlike’as, Lucy Punch (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Džeinė Eir ***

Su Charlotte’s Bronte romanu užaugo ne viena ambicingų ir romantiškų paauglių karta. Našlaitę Džeinę jos beširdė teta atiduoda į prieglaudą, kur kova už būvį greitai pakerta nuolat baudžiamas mergaites. Smulkutei Džeinei užtenka stiprybės išgyventi. Suaugusi ji vyksta dirbti į aristokratų rūmus guvernante. Rūmų šeimininkas Ročesteris pamilsta savarankišką, orią, savo požiūrio neslepiančią merginą. Bet jų meilei iškyla kliūtis – Ročesterio praeitis... Naujos filmo ekranizacijos kūrėjas, jaunas amerikiečių režisierius Cary Fukunaga pabandė viename filme sujungti didelės meilės istoriją, trilerio atmosferą, lytinės ir socialinės lygybės idėjas bei niūrius, vienatve dvelkiančius Anglijos peizažus. Prie pastarųjų idealiai dera kylančios žvaigždės Mia Wasikowska, Jamie Bellas, Michaelas Fassbenderis ir, kaip visada, net antrojo plano vaidmenyje įsimenanti dama Judie Dench. Tačiau neverta lyginti filmo ir knygos: jis skirtas šiuolaikinėms paauglėms, kurios anksčiau už „Džeinę Eir“ perskaitė populiarias knygas apie jaunų ir gražių vampyrų meilę (D. Britanija, JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Egzaminas ***

Stuarto Hazeldine’o drama sukurta pagal Jordi Galceráno Ferrero pjesę „Gronholmo metodas“.  2005 m. ji jau buvo ekranizuota Argentinoje. Aštuoni filmo herojai laiko vieną sunkiausių savo gyvenime egzaminų, nuo kurio rezultatų priklausys jų ateitis. Būsimi darbdaviai tikrina ne tik kandidatų sugebėjimus funkcionuoti kolektyve, bet ir psichologinį atsparumą, gebėjimą išduoti, prisitaikyti. Vaidina Luke Mably, Adar Beck, Chris Carey, Gemma Chan (D. Britanija, 2009).

(Vilnius)

 

Laris Kraunas ***

Tomo Hankso herojais pasitiki beveik visi, nes geriausiai aktorius jaučiasi tokių kaip visi kailyje. Naujame savo režisuotame filme Hanksas vaidina Larį Krauną, po daugelio metų netekusį mėgstamo darbo. Suprantama, ekonominė krizė skaudžiausiai ir smogia tokiems kaip Laris. Tad filmas iš tikrųjų ir turi suteikti paguodos „žmonėms iš gatvės“. Laris nusprendžia iš esmės pakeisti gyvenimą, įstoja į aukštąją mokyklą. Čia jis sutinka žavią iškalbos mokytoją (Julia Roberts). Šiek tiek ciniška mokytoja taip pat atsidūrė gyvenimo kryžkelėje. Ar herojams pavyks pagauti dar vieną šansą? (JAV, 2011) (Vilnius, Klaipėda)

 

Kaubojai ir ateiviai ****

1873-ieji, Naujoji Meksika. Praradęs atmintį vyras atsiduria mažame Absoliušeno miestelyje dykumos vidury. Vienintelis Džeiko ryšys su praeitimi – keista jo apyrankė. Atvykėlis netrunka įsitikinti, kad miesto gyventojai nusiteikę nedraugiškai ir draugauti su „svetimais“ nelinkę. Jie akivaizdžiai kažko bijo. Netrukus miesto gyventojams nerimą žadins ne tik siaubingas pulkininkas Dolarhaidas, bet ir dar didesnė grėsmė, nes dykumoje nusileidžia kosminis laivas, o ateiviai, regis, nesirengia draugauti su žemiečiais. Todėl miestiečiai nustebs sužinoję, kad vienintelis jiems padėti gali jų atstumtas „kitas“. Žaviame Johno Favreau filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Harrisonas Fordas ir Danielis Craigas (JAV, 2011). (Vilnius)

 

Mano liūdna meilės istorija ***

Dereko Cianfrance filmo herojai Dinas ir Sindi prisimena savo bendro gyvenimo akimirkas. Abu manė, kad atrado tikrą meilę, bet ji staiga ima sprūsti. Naktį pora nusprendžia suteikti sau dar vieną šansą ir išgelbėti santuoką. Filmo premjera įvyko pernykščiame Kanų kino festivalyje, pagrindinius vaidmenis sukūrė Ryanas Goslingas ir Michelle Williams (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas)


 

„7 meno dienos“ Nr.30 (952), 2011-09-02

Versija spausdinimui

Komentarai

EZMTvcWrHVp, 2011-12-01 15:43

Son of a gun, this is so hlpeful!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti