Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Nr. 21 (943), 2011 gegužės 27 d. > Kinas > Skelbiama filmų atranka į penktąjį Tarptautinį Kauno kino festivalį
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
KINAS

Skelbiama filmų atranka į penktąjį Tarptautinį Kauno kino festivalį


Skelbimas


7 MD

Share |
Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia kino kūrėjus teikti filmus šių metų festivalio programai. Filmai iki birželio 24 d. gali būti siūlomi į keturias festivalio programos dalis: „Tapatumai“, „Visos mūzos“ „Muzika, keičianti pasaulį“ ir trumpametražių filmų programa.


Norintieji dalyvauti atrankoje privalo užsiregistruoti ir užpildyti atrankos formą festivalio interneto svetainės svečių puslapyje. Filmą festivaliui reikėtų atsiųsti DVD formatu iki nurodyto termino – birželio 24 d.

 

„Penktajam Kauno kino festivaliui kūrėjai, platintojai ir kino kūrimo kompanijos iš viso pasaulio gali pasiūlyti savo filmus. Festivalis kviečia teikti filmus programos dalims „Tapatumai“, „Visos mūzos“, „Muzika, keičianti pasaulį“ ir trumpametražių filmų programai. Pateiktus filmus peržiūrės festivalio programos sudarytojų komanda, kuri nutars dėl filmų įtraukimo į programą, – sakė Kauno kino festivalio programos sudarytojas Tomas Tengmarkas. – Šį žingsnį matau kaip naujų atradimų galimybę ir tikiuosi, kad Kauną pasieks įdomūs filmai. Kviečiu kino kūrėjus susipažinti su filmų pateikimo taisyklėmis, skelbiamomis festivalio interneto svetainėje, ir atsiųsti savo filmus.“

 

Žiūrovų pamėgta tradicinė festivalio programos dalis „Tapatumai“ – tai filmai, gvildenantys tapatybės problemą. Juose svarbios tarptautinių ir tarpkultūrinių skirtumų bei bendrumų temos. Filmų personažai susiduria su emigracijos ir imigracijos klausimais, išgyvena kultūrines dilemas naujose šalyse ar bendruomenėse, o taip pat – auga, bręsta, sensta, keičiasi bei šiuos pokyčius apmąsto. Išgyvendami esminius psichologinius ar socialinius virsmus atskiri žmonės ar bendruomenės stengiasi suvokti savo tapatybę. Kinas turi galimybę jautriai atskleisti tapatumo aspektus.

 

Muzikos ir filmo mylėtojus viliojanti programos dalis „Muzika keičianti pasaulį“ pristato ne tik unikalius muzikos atlikėjų ar grupių portretus, koncertinius filmus, bet ir dokumentiką apie muzikos kultūrą.

 

Programos dalis „Visos mūzos“ skirta filmams apie meną. Nors šios programos dalies temos ir žanrai varijuoja, tačiau visi filmai kalba apie kūrybos reiškinio subtilybes, išskirtines menininkų asmenybes. Filmuose svarstomos meno paskirties, tikslo bei santykio su kitais kultūriniais reiškiniais temos.

 

Šiais metais ypatingas dėmesys bus skiriamas trumpametražių filmų programai. Kaip ir kiekvienais metais, nebus taikomi žanro ribojimai – laukiami vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai ar eksperimentiniai filmai, tačiau ypatingas dėmesys bus skiriamas filmams, kuriuose pasitelkiamas ilgas planas. Tai – juostos, kurios savo formos arba turinio prasme atitinka ilgo plano, gilesnio, įdėmesnio žvilgsnio kriterijus. Labai laukiama eksperimentinių kino kūrinių.

 

Festivalio organizatoriai kviečia siūlyti filmus į minėtas programas ir ragina kino kūrėjus nepamiršti, kad teikiant filmą būtina užpildyti specialią anketą festivalio svetainėje (svečių puslapyje) bei įsitikinti, kad kūriniai atitinka ten įvardytus kokybės bei teisės reikalavimus.

 

TKKF svečių puslapis filmus teikiantiems kino kūrėjams registruoti čia


TKKF inf.

„7 meno dienos“ Nr.21 (943), 2011-05-27

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti