Savaitės filmai

7MD informacija

Mergaitė****

 

Šiltą 1981-ųjų vasarą dešimtmetė mergaitė lieka namuose su teta. Jos tėvai išvyko į Afriką vykdyti ilgalaikės humanitarinės misijos. Mergaitę prižiūrinti jauna teta netrukus taip pat iškeliauja su vyriškiu, pažadėjusi sugrįžti po poros dienų. Vasara bėga, mergaitė niekam nesako, kad liko namuose visiškai viena. Po truputį ji atranda dažnai absurdišką ir nerūpestingą suaugusiųjų pasaulį. Frederiko Edfeldto filmas buvo apdovanotas Berlyno kino festivalyje už geriausią debiutą. Vaidina Blanca Engström, Shanti Rooney, Annika Hallin (Švedija, 2009). (Vilnius)

 

Prancūziška apgaulė***

 

Pierre‘s Salvadori gimė 1964 m., tačiau bet kuris mūsų dienų kino maištininkas galėtų pasakyti, kad Salvadori kuria „tėtušių kiną“. Ir jis būtų visiškai teisus. Nors galbūt tiksliau būtų jo filmus vadinti „mamyčių kinu“, nes jie pirmiausia skirti moterims. Filmo herojė Emili, kurią vaidina „tokia prancūziška“ Audrey Tautou, vieną dieną gauna meilės laišką ir vos neišmetusi jo į šiukšlių dėžę nusprendžia jį persiųsti savo mamai (Nathalie Baye), negalinčiai susitaikyti su tuo, kad ją paliko vyras. Laiško autorius yra nedrąsus Emili bendradarbis (Sami Boujila), kuris, žinoma, nesitikėjo, tokios slapta mylimos moters reakcijos. Bet įvykiai jau pradėjo tekėti kita vaga... (Prancūzija, 2010). (Vilnius, Klaipėda)

 

Raudonkepuraitė**

 

Kas pasikeis, kai Raudonkepuraitė iš vaiko virs gražia jauna moterimi? Ar nauja Holivudo idėja, kurią pirmajai patikėta įgyvendinti Catherine Hardwicke, prigis ir nuo šiol filmuose matysime smarkiai paaugusias Coliukes, karalaites ant žirnio, Snieguoles ir kitų žinomų pasakų personažus? Šiame filme Raudonkepuraitė yra Valeri (Amanda Seyfried), kuri gyvena kaime, iš visų pusių apsuptame tamsaus miško. Miške siautėja vilkolakis, jam kaimo gyventojai kas mėnesį aukoja gyvūnus. Valeri myli paniurėlį Piterį (Shiloh Fernandez), bet tėvai nutarė ją ištekinti už turtingo Henrio (Max Irons). Valeri ir Piteris planuoja pabėgti, tačiau sužino, kad merginos seserį sudraskė vilkolakis. Kaimo gyventojai pasikviečia vilkolakių gaudytoją Solomoną (Gary Oldman). Medžiotojas įspėja kaimiečius, kad vilkolakis gali būti vienas iš jų. Valeri pradeda įtarti, kad vilkolakis – jos mylimasis. Reginys kraujo, reklamiškai manieringai gražių vaizdų, raudonos spalvos mėgėjams (JAV, Kanada, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Toras***

 

Tėvo – dievo Odino – išvytas iš dievų šalies Asgardo, griaustinio valdovas Toras mokosi gyventi Žemėje. Čia jis yra daktaras Donaldas Bleikas, atsitiktinai suradęs iš paslaptingo metalo pagamintą kūjį. Bet netikėtas radinys pakeis jo išorę ir privers kovoti už žmonijos saugumą. Populiarų amerikiečių komiksą ekranizavo meistriškų Shakespeare‘o ekranizacijų („Henrikas VIII“, „Daug triukšmo dėl nieko“) autorius, britų aktorius ir režisierius Kennethas Branagh, o pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Natalie Portman, Anthony Hopkinsas, Chrisas Hemsworthas, Tomas Hiddlestonas (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Tūnąs tamsoje***

 

Garsiojo „Pjūklo“ iniciatorius Jamesas Wanas šįkart pasakoja baisią istoriją apie šeimą, kuri įsikuria įtartiname name. Suprantama, kad paranormalūs reiškiniai tyko žmonių kiekviename žingsnyje. Šeima paprasta – tėvas Džošas, jo žmona ir trys vaikai. Netikėtai vyresnįjį šeimos sūnų ištinka koma. Mediumas praneša, jog vaiko siela atsidūr us tarp gyvenimo ir mirties. Tėvas turi palikti savo kūną ir persikelti ten, kur yra jo sūnaus siela. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Patrickas Wilsonas, Rose Byrne, Barbara Hershey (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.