Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Patariame aplankyti, pamatyti, išgirsti


7MD rekomenduoja

Share |
Žurnalas „NOVA“. 1969 m. spalis, straipsnis „Žmonės, įsitikinę, kad jie panašūs į kitus“ © 1969 The Estate of Diane Arbus, LLC

Dailė

Praėjęs savaitgalis buvo kupinas atidarymų: Šiuolaikinio meno centras atidarė tris ekspozicijas, „Titaniko“ ekspozicijų salė pristatė prancūzų menininkų parodą, nemaža dalis žmonių nuvyko iki Dusetų į naujų Šarūno Saukos darbų pristatymą. Tačiau visoje šitoje gausybėje norisi išskirti legendinei fotografei Diane Arbus skirtą parodą ŠMC. Pirmiausia paroda „Pierre Leguillon pristato Diane Arbus: retrospektyva spaudoje, 1960–1971“ įrodo, kad puikiai ekspozicijai nebūtina išleisti daugybės pinigų. Antra – fotografės įtaigumas ilgainiui neblėsta, nes ji buvo išties atvira (transgresyvi), t.y. – susitapatindavo su fotografuojamais žmonėmis, kad ir kokie jie keisti atrodytų. Paroda veikia iki gegužės 22 d. Šiuolaikinio meno centras (Vokiečių g. 2, Vilniuje) dirba antradienį–sekmadienį 12–20 val.

 

Verta pamatyti ir labai trumpai veiksiančią (iki balandžio 30 d.) parodą „Elvyra Kairiūkštytė: ars erotica“ Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44/2, Vilnius). Gabios grafikės, kuri tapo geriau žinoma tik praėjus nemažai laiko po jos mirties, paroda atskleidžia, kad ir Lietuvos mene būta drąsos ir laisvės aistros tema. Galerija dirba pirmadienį–šeštadienį 12–18 val.

Teatras

Teatro festivalis „Baltijskij dom“ balandžio 29 d. 18.30 kviečia žiūrovus į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kur bus rodomas Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Žuvėdra“ pagal Antono Čechovo pjesę. Spektaklyje vaidina žinomi Lietuvos ir Rusijos aktoriai: Natalija Indeikina, Antonas Bagrovas, Vitalijus Grigorjevas, Juozas Budraitis, Darija Michailova, Romanas Gromadskis, Regina Leleikytė, Viktorija Žilina, Vladas Bagdonas, Leonidas Alimovas, Regimantas Adomaitis, Аndrejus Tenetka, Аleksandras Muravickis, Dmitrijus Ladyginas, Аleksandra Kuznecova, Antonas Bagrovas, Vitalijus Grigorjevas.


 

 

 

„7 meno dienos“ Nr.16 (938), 2011-04-22

Foto galerija
Versija spausdinimui

Komentarai

nKhLoWsQWvmM, 2011-10-23 20:45

Check that off the list of things I was confseud about.

et, 2011-04-28 10:52

buvo tokiu knygeliu su tais išverstais tekstais paspausdinę, gal nebelijo.
vieną būtų gerai prisabachinti prie sienos ar kažkaip.

S., 2011-04-27 21:11

Arbus kaip Arbus -- šaunu. Bet kaip tik mama nuėjo ir pasiskundė -- negerai, kad nė vieno žodžio ten lietuviškai nėra... Kažkaip jau visi priimam anglų kalbą kaip savaime suprantamą, bet ne visiems ji tokia savaime suprantama. Gaunas, kad nors ŠMC turi misiją supažindinti visuomenę su menu ir didinti meno prieinamumą, tačiau tas prieinamumas ne visiems...

Aš, beje, visąlaik piktinuosi, jei kas nors, pvz., būna tik rusiškai...ta pati situacija.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti