Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Nr. 15 (937), 2011 balandžio 15 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Balandžio 15-21


7MD informacija

Share |
„Vanduo drambliams”

Egzorcizmas **

Jei abejojate Dievo egzistavimu, patikėkite šėtonu. Tada patikėsite ir Dievu. Tokią nesudėtingą logiką abejojantiems siūlo filmo kūrėjai ir pateikia, jų galva, labai įtikinamus šėtono buvimo įrodymus. Pastarasis apsėda net Anthony Hopkinso vaidinamą kunigą egzorcistą. Į apsėstą Hopkinsą, tiesą sakant, graudu ir gėda žiūrėti, bet būtent jis ir tampa paskutiniu argumentu pagrindiniam Mikaelio Hafstromo filmo herojui – būsimam kunigui Maiklui Kovakui (nuobodus ir vienodas Colinas O‘Donoghue). Šis amerikietis suabejojo savo pašaukimu būti kunigu. Atvykęs į Romą, Vatikano surengtuose egzorcistų mokymuose Maiklas dalyvaus Hopkinso vaidinamo kunigo Luko Trevanto egzorcizmuose. Tai bus pirmas žingsnis į tikėjimo atradimą. Keistokas siaubo, egzorcizmų ir pasvarstymų apie tikėjimo paieškas mišinys filme trikdo ir verčia abejoti kilniomis kūrėjų intencijomis. Taip pat vaidina Ciaran Hinds, Alice Braga, Toby Jones, Maria Grazia Cicunotta, Rutger Hauer (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas)

 

Devintojo legiono erelis ***

Jei norite suprasti, kodėl dabar reikia kariauti Afganistane, Irake, remti Libijos sukilėlius, pasižiūrėkite naują Kevino McDonaldso („Paskutinis Škotijos karalius“) filmą apie Romos legionierių Marką Akvilą, kuris 140 m. e. metais vyksta į Britanijos Šiaurę ieškoti prieš dvidešimt metų žuvusio savo tėvo ir jo legiono simbolio – metalinio erelio. Drąsuoliui, kurį suvaidino patraukliausiu Holivudo vyriškiu vadinamas Channingas Tatumas, talkina jo vergas, britų kovotojo sūnus Esko (gerokai ūgtelėjęs Bilis Eliotas – Jamie Bellas). Kartu jiems teks įveikti daug sunkumų ir susikauti su žiauriais barbarais. Galiausiai triumfuos garbė ir kultūra. Pasakojimo paprastumą režisierius „atskiedžia“ įspūdingais laukinės gamtos peizažais ir be kompiuterių sukurtomis mūšių scenomis (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Išeities kodas ***

Kolteris Stivensas atsibunda į Čikagą važiuojančiame traukinyje. Jis neatsimena, kaip čia atsidūrė. Dar blogiau tai, kad bendrakeleiviai elgiasi su juo kaip su pažįstamu, nors Kolteris jų niekad nebuvo sutikęs. Kol jis bando suprasti, kas atsitiko, traukinyje sprogsta bomba. Kai Kolteris vėl atsibunda, paaiškėja, kad jis dalyvauja eksperimente, leidžiančiame persikelti į kito žmogaus kūną ir pakartotinai išgyventi paskutines 8 jo gyvenimo minutes. Kolterio užduotis – išgyventi tas minutes taip, kad būtų nustatyti teroristai, padėję traukinyje sprogmenis. Bet paaiškėja, kad netrukus Čikagoje turi įvykti kitas sprogimas. Taip prasideda Kolterio lenktynės su laiku... Duncano Joneso filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Jake’as Gyllenhaalas, Michelle Monaghan, Vera Farmiga (JAV, Prancūzija, 2011). (Vilnius, Kaunas)

 

Klyksmas 4 ***

...Praėjo dešimt metų po siaubingų Vaiduoklio surengtų žudynių. Sidnė Preskot grįžta namo, kad užverstų svarbų gyvenimo puslapį ir gimtajame mieste pristatytų savo pirmąjį romaną. Bet kartu su ja miestelin grįžta ir žudikas. Tik jo žaidimo taisyklės pasikeitė... Siaubo kino klasikas Wesas Cravenas nusprendė ir pats pasižiūrėti, ir kitiems parodyti, kuo tapo karta, kuri prieš dešimt metų klykė filme „Klyksmas 3“. Anie merginos ir vaikinai užaugo, jų vietas užėmė kiti. Kiti ar kitokie? Pagrindinius vaidmenis sukūrė Neve Campbell, Davidas Arquette’as ir Courtney Cox (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Mano numeris ketvirtas ***

Filmas apie paauglį Džoną Smitą, kurį priešai nori sunaikinti, nes vaikinas apdovanotas stebuklingomis galiomis. Todėl Džonas yra nuolat priverstas keisti savo tapatybę, ilgiau nelikti jokiame mieste kartu su juo besirūpinančiu Henriu. Visur Džonas yra naujokas be praeities, kol įsikuria mažame Ohajo miestelyje. Čia jo laukia įvykiai, pakeisiantys tolesnį gyvenimą. Jis įsimyli, suvokia savo ypatingas galias ir pagaliau susijungia su tokiais pat kaip jis. Fantastinis D.J. Caruso filmas – savotiška paauglio baimių ir transformacijų metafora, žinoma, pateikta taip, kad jaunam žmogui nekiltų jokių abejonių, kurion – gėrio ar blogio pusėn prireikus reikia stoti. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Alexas Pettyferis, Tomothy Olyphantas, Teresa Palmer (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Suvaidink mano žmoną **

Dar vienoje romantinėje Denniso Dugano komedijoje Adamas Sandleris vaidina Danį – tipą, kuris norėdamas likti laisvas ir nepriklausomas nuolat apsimeta esąs vedęs. Atspėjote, kartą jis nuoširdžiai įsimyli. Norėdamas išsilaisvinti iš melo, Danis paprašo savo asistentę Ketrin suvaidinti buvusią žmoną. Ji, beje, turi vaikų, kurie panašūs į Danį. Viskas išsispręs, kai filmo herojai savaitgalį atsidurs, žinoma, ir vėl atspėjote, Havajuose. Taip pat vaidina Jennifer Aniston, Brooklyn Decker (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Vanduo drambliams ***

Staiga tapęs našlaičiu dvidešimt vienų metų Jakobas Jankovskis (Robert Pattinson) vienišas leidžia gyvenimą tarp keistuolių, valkatų ir maniakų – jis patenka į Didžiosios depresijos laikais kažkaip bandančią išgyventi cirko trupę ir kartu su ja klajoja iš vieno miesto į kitą. Jakobas studijavo veterinariją, todėl prižiūri cirko gyvūnus. Cirke jis susipažįsta su Marlena (Reese Witherspoon) – charizmatiško, bet kartu ir bepročio gyvūnų dresuotojo Augusto (Christoph Waltz) žmona. Ankstyvuosiuose filmuose cirkas dažnai tapdavo veiksmo ir aistrų kovų vieta, klasikiniu laikotarpiu įgijo ypatingą reikšmę, kurią dar vėliau išplėtojo savo kine didysis Federico Fellini. Regis, režisierius Francis Lawrence’as visa tai gerai prisimena, ypač Todo Browningo „Išsigimėlius“ (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)


„7 meno dienos“ Nr.15 (937), 2011-04-15

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti