Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
KULTŪRA

Diskusija „Feminizmas ir filosofija: permąstant Simone’ą de Beauvoir“


Skelbimas


7 MD

Share |
Antanas Sutkus. „Sartre’as ir Beauvoir Nidoje“, 1965 m. (nuotraukos fragmentas)
Balandžio 16 d., šeštadienį, 18 val. Šiuolaikinio meno centro skaitykloje įvyks diskusija, kuria siekiama pristatyti du feminizmo ir filosofijos temai skirtus leidinius: „Athena: filosofijos studijos“, Nr. 6, 2010 (Lietuvos kultūros tyrimų institutas), ir „Topos“, Nr. 3, 2010 (Europos humanitarinis universitetas).

Leidinių atsiradimą inspiravo 2009 m. Vilniuje vykusi tarptautinė konferencija, skirta pažymėti Simone’os de Beauvoir šimtąsias gimimo metines bei jos svarbiausio veikalo „Antroji lytis“ (1949) paskelbimo šešiasdešimtmetį. Nors „Antroji lytis“ išversta į lietuvių ir rusų kalbas, tiek ši knyga, tiek gausus Simone’os de Beauvoir filosofinių, literatūrinių ir biografinių tekstų palikimas posovietinėse šalyse yra mažai žinomas ir beveik netyrinėtas.


Simone’os de Beauvoir atvejis leidžia apsvarstyti ir daug bendresnes problemas, kurios kyla analizuojant feminizmo ir filosofijos santykį. Nors feministinė filosofija yra svarbi šiuolaikinio filosofinio diskurso dalis, dažnai ji išstumiama iš akademinės filosofijos scenos, kuri vis dar yra priklausoma nuo patriarchalinių žinojimo produkavimo modelių. Feministinė filosofija nėra įtraukiama į filosofijos studijų programas, o dėl savo teorinio sudėtingumo dažnai ignoruojama ir lyčių studijų. Diskusijoje kviečiama apsvarstyti feministinės filosofijos genealogiją, pradedant Simone’os de Beauvoir darbais ir baigiant šiuolaikinėmis feminizmo teorijomis, taip pat kritiškai analizuoti žinojimo produkavimo modelius bei kvestionuoti tariamą jų neutralumą.

Diskusijoje dalyvauja: Naglis Kardelis, Laima Kreivytė, Almira Ousmanova, Nida Vasiliauskaitė, Audronė Žukauskaitė.

Rengėjų inf.„7 meno dienos“ Nr.15 (937), 2011-04-15

Versija spausdinimui

Komentarai

JYwW7SVOu, 2016-05-02 16:26

A simple and ineelligtnt point, well made. Thanks!

ir vėl, 2011-04-18 15:00

neokairiųjų propaganda.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti