Nauja kino sklaidos galimybė

7 MD
Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia lietuvių kino kūrėjus teikti savo filmus naujam kino sklaidos projektui „Eye on Films“. Į projekto programą atrinktiems filmams bus suteiktos išskirtinės sklaidos galimybės: jie bus rodomi tarptautiniuose kino festivaliuose, vykstančiuose ne tik Europoje, bet ir Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje ir Afrikoje.

Tarptautinis Kauno kino festivalis yra oficialus „Eye on Films“ atstovas Lietuvoje. Projekte dalyvauja 14 kino festivalių ir 16 kino platinimo kompanijų iš 15 šalių. Projektas skirtas debiutinių pilno metražo filmų sklaidai visame pasaulyje.

 

„Eye on Films“ yra naujos Europos Sąjungos programos „Media Mundus“ iš dalies finansuojamas projektas. „Media Mundus“ remia profesionalias kino sklaidos bei kino industrijos skatinimo iniciatyvas, skatinančias Europos Sąjungos šalių kino kūrėjų bendradarbiavimą su kitų pasaulio šalių autoriais bei kino sklaidą visame pasaulyje. Tarptautinis Kauno kino festivalis – pirmoji organizacija iš Lietuvos, dalyvaujanti novatoriškoje „Media Mundus“ programoje.

 

„Prisijungdami prie „Eye on Films“ projekto siekiame plačiai atverti duris į pasaulį, suteikti Lietuvos autoriams daugiau galimybių pasiekti pasaulio auditorijas. Kviečiame autorius jau dabar teikti paraiškas, – sakė Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė. – Taip pat kviečiame režisierius bei prodiuserius kreiptis ir į mus, nes mes galime tiesiogiai pristatyti filmus projekto partneriams visame pasaulyje. Mūsų tikslas, kad lietuviški filmai ne tik keliautų po festivalius, bet ir būtų platinami Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje, JAV, Brazilijoje ar kitose šalyse.“

 

„Eye on Films“ programa – tramplinas karjerą kine pradedantiems kūrėjams. Tarp projekto partnerių yra Edinburgo, Sietlo, Rio de Žaneiro, Talino, La Rošelio, Paryžiaus, Vroclavo „Era naujieji horizontai“ ir kiti tarptautiniai kino festivaliai. Informacinis projekto partneris – žurnalas „Screen International“, bendradarbiaujantis su didžiaisiais pasaulio kino festivaliais. Projektą koordinuoja platinimo kompanija „Wide Management“. Naujų talentų filmų iš viso pasaulio bus galima pamatyti Tarptautinio Kauno kino festivalio programoje „Eye on Films“.

 

Kino kūrėjai, norintys gauti daugiau informacijos apie galimybes dalyvauti „Eye on Films“ programoje, gali kreiptis į Tarptautinį Kauno kino festivalį adresu [email protected], telefono numeriu +370 655 06559 ar apsilankyti interneto svetainėse www.kinofestivalis.lt bei www.eyeonfilms.org.

 

Tarptautinio Kauno kino festivalio inf.

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.