Talentas nėra svarbiausias veiksnys
Garsaus dokumentinio kino kūrėjo Sergejaus Loznicos filmas „Mano laimė“ (2010) dalyvavo 16-ojo tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ konkurse „Nauja Europa - nauji vardai“. „Mano laimė“ - režisieriaus debiutas vaidybiniame kine. Loznica buvo festivalio svečias ir susitiko su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais bei dėstytojais „Šoblės“ kino klube.
Ar „Mano laimė“ yra apie Rusijos visuomenės tapatybės paieškas?
Tai filmas apie katastrofą, kuriai jau šimtas metų. Istorija apie tai, kiek žmoguje dar likę žmogaus. Jis išgyveno sudėtingą laikotarpį ir dabar egzistuoja siaubingoje realybėje. Jo vienintelė tiesa: „Šiandien mirsi tu, o rytoj - aš.“ Kokį gyvenimo kelią turi nueiti, kad taptum žiaurus kitiems? Apie tai ši istorija. Gyvendamas tarp agresyvių žmonių žiaurumo net nepastebi....
|
Visuomenių ant tilto problemos
Šiemet į „Kino pavasarį“ gausiai susirinko konkursinės programos filmų kūrėjai iš Rytų ir Vidurio Europos. Su keliais iš jų – aktorėmis Zrinka Cvitesic ir Irena Hristoskova, režisieriais Srdjanu Koljevičiumi ir Bence Miklauzičiumi kalbėjosi Aistė Račaitytė.
Tai – ne filmas apie religiją
Ne tik meniniais, bet ir žiūroviškumo kriterijais besivadovaujanti nepriklausomų kino teatrų asociacijos CICAE žiuri savo favoritu pasirinko bosnių režisierės Jasmilos Žbanic filmą „Pakeliui“. Jis pasakoja apie jaunos poros santykius, kurie ima griūti vyrui netikėtai atsivertus į islamo ortodoksų tikėjimą. Pagrindinį vaidmenį sukūrusi aktorė Zrinka Cvitesic, atstovaudama filmui Vilniuje, sutiko atsakyti į kelis klausimus....
|
Žiūrovų skonio ypatybės
Per iškilmingą „Kino pavasario“ uždarymo ceremoniją paaiškėjo 16-ojo festivalio nugalėtojai.
Konkursinės programos „Nauja Europa - nauji vardai“ žiuri, vadovaujama režisieriaus iš Makedonijos Milcho Manchevskio, geriausiu įvardijo rumunų režisieriaus Bogdano George's Apetri filmą „Laisvėje“. Žiūroviškiausio filmo titulas šiais metais atiteko kanadiečio Denis Villeneuve'o filmui „Moteris, kuri dainuoja“. Šiemet buvo pirmą kartą renkamas žiūroviškiausias lietuviškas filmas - juo tapo Jono Trukano juosta „Knygnešys“. Kino kritikės Lina...
|
Rašant keisti save ir pasaulį
„Istorija apie gaidelį ir jautuką“ Michaelis Winterbottomas yra iš tų režisierių, kurie nuolat keičia stilių ir temas. Todėl nenuostabu jo filmografijoje šalia pornografinėmis dažnai pavadinamų „9 dainų“ pamatyti festivalių apdovanotą „Kelią į Gvantanamą“.
Kasmet Winterbottomas sukuria po filmą ar net daugiau, paskutinis pas mus rodytas - nepavykęs film noir „Žudikas manyje“. Sekmadienį (LTV, 10 d. 22.15) parodys vieną rečiau prisimenamų režisieriaus juostų „Istorija apie gaidelį ir jautuką“ (2004). Ši komedija - originalus bandymas perkelti į ekraną XVIII a. anglų literatūros šedevrą - Laurence'o Sterno romaną „Tristramo Šendžio gyvenimas ir mintys“, paveikusį ne vieną rašytoją, net Denis Diderot ar...
|
Šarūno Barto kino portretai
Šiemet „Kino pavasario“ programoje buvo pristatyta dabar pasaulyje žinomiausio lietuvių kino režisieriaus Šarūno Barto retrospektyva. „Skalvijos“ kino centre šio kūrėjo filmai sulaukė didelio žiūrovų dėmesio. Nuo balandžio 1 d. naujausias Šarūno Barto filmas „Eurazijos aborigenas“ įtrauktas į „Skalvijos“ repertuarą.
Naujas filmas nustebino Š. Barto kūrybos žinovus. Režisierius pasirinko kriminalinės dramos žanrą, kuris reikalavo kitokių, ankstesniems režisieriaus filmams nebūdingų stilistinių sprendimų. Filme „Eurazijos aborigenas“ nusikaltėlį Geną, kuris nori pradėti naują gyvenimą, vaidina pats režisierius.
2010 m. Lietuvos kino ir televizijos apdovanojimuose „Eurazijos aborigenas“ buvo išrinktas geriausiu filmu, „Sidabrinė gervė“ buvo įteikta ir už...
|
Nauja kino sklaidos galimybė
Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia lietuvių kino kūrėjus teikti savo filmus naujam kino sklaidos projektui „Eye on Films“. Į projekto programą atrinktiems filmams bus suteiktos išskirtinės sklaidos galimybės: jie bus rodomi tarptautiniuose kino festivaliuose, vykstančiuose ne tik Europoje, bet ir Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje ir Afrikoje.
Tarptautinis Kauno kino festivalis yra oficialus „Eye on Films“ atstovas Lietuvoje. Projekte dalyvauja 14 kino festivalių ir 16 kino platinimo kompanijų iš 15 šalių. Projektas skirtas debiutinių pilno metražo filmų sklaidai visame pasaulyje.
„Eye on Films“ yra naujos Europos Sąjungos programos „Media Mundus“ iš dalies finansuojamas projektas. „Media Mundus“ remia profesionalias kino sklaidos bei kino industrijos skatinimo iniciatyvas, skatinančias...
|
Filmo „Kai apkabinsiu tave“ premjera Varšuvoje
Kovo 28 d. Varšuvoje įvyko pirmo bendros lietuvių ir lenkų gamybos vaidybinio filmo „Kai apkabinsiu tave“ premjera.
Kino teatre „Kino Kultura“, įsikūrusiame Varšuvos senamiestyje, pasižiūrėti pirmos lietuvių ir lenkų bendros gamybos vaidybinės juostos susirinko rinktinė publika.
Tarp žiūrovų buvo nemažai žymių Lenkijos kino pasaulio žmonių: kino režisierė Agnieszka Holland, šviesaus atminimo kino meistro Krzysztofo Kieślowskio filmų vykdomasis prodiuseris Ryszardas Chutkowskis, režisieriaus našlė Maria Kieślowska bei daugelis kitų.
Filmą pristatė...
|
|