Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Vasario 18-24


7 MD

Share |
„Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį”
Biutiful ****  

Tai filmas apie mylintį tėvą, kenčiantį meilužį, užsidariusį savyje vyrą ir sūnų, nelegalų verslininką, vienišą vyriškį, gyvenantį ne pačioje gražiausioje Barselonos dalyje ir korumpuotoje visuomenėje. Už Uksbalio, skausmingai suvokiančio savo laisvo kritimo būseną, vaidmenį Javieras Bardemas pernai buvo apdovanotas Kanų kino festivalio prizu geriausiam aktoriui, o Alejandro Gonzãlezo I¹ãrritu („Babelis“) filmas nominuotas „Auksiniam gaubliui“ ir „Oskarui“. Personažo vidinę dramą paryškina ir konfliktas su geriausiu vaikystės draugu, kuris tapo policininku. Uksbalis suvokia, kad turi ginti tai, kas jam yra brangiausia... Taip pat vaidina Blanca Portillo, Ruben Ochandiano, Martina Garcia (Ispanija, Meksika, 2010). (Vilnius, Kaunas)

 

Guliverio kelionės **  

Įdomu, ką pasakytų nemirtingos knygos apie Guliverio keliones autorius Jonathanas Swiftas, pamatęs naujosios ekranizacijos herojų, kurį suvaidino Jackas Blackas. Kad jis neturi nieko bendra su knygoje pavaizduotu britu ir labiau primena apkūnų amerikiečių komedijų herojų, dėvintį raudonus marškinėlius ir sportbačius? Šiaip ar taip, ekranizacijos būna tokios, kokių nusipelnėme. Tad pasakojimas apie rašytoją Lemuelį Guliverį, atsidūrusį Bermudų trikampyje, o tiksliau, Liliputų saloje, kur eilinis vyriškis pasijuto milžinu, yra „sušiuolaikintas“, prikamšytas sudėtingų naujausių technologijų triukų ir, deja, nepretenzingo humoro. Kadaise panašūs filmai žadino vaiko fantaziją, dabar kartais atrodo, kad stengiasi ją sunaikinti. Režisieriaus Robo Lettermano filme taip pat vaidina Jasonas Segelis ir Emily Blunt (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Juodosios raganos metai ***  

Kryžiaus žygiai, tamplierių ordinas, deginamos raganos - taip dažnas pilietis įsivaizduoja senąją Europą. Dominico Senos filmo herojai - riteris Bemenas ir jo ištikimas draugas Felsonas - grįžta į ją po trylika metų trukusio kryžiaus žygio į Šventąją žemę. Europą siaubia juodasis maras, o personažai pavadinami dezertyrais ir rizikuoja atsidurti kalėjime. Jie neturi kitos išeities, kaip atlikti keistą misiją - nuvežti paslaptingą jauną moterį, kaltinamą sukėlus epidemiją, į tolimą vienuolyną, kur ji bus teisiama. Jų laukia dar viena ilga ir kupina neįtikėtinų nuotykių kelionė. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Nicolas Cage'as ir Ronas Perlmanas (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Kai sutiksi aukštą tamsiaplaukį ****  

Kad ir kokius personažus rodytų Woody Allenas, jis niekad nenori jų teisti. Allenas gali suprasti ir pateisinti pačius keisčiausius poelgius ar kvailystes, nes būdamas tikras išminčius žino, kad tokia yra žmogaus prigimtis. Gal todėl kiekvienas Alleno filmas atrodo taip, tarsi jis būtų apie tave ar šiaip mielą ir artimą žmogų. Net jei šie tokie originalai ar siaubūnai kaip keturiasdešimt šešto Anglijoje kurto Alleno filmo herojus Alfis, kuris vieną naktį atsibunda ir puola į paniką suvokęs, kad jam liko gyventi labai nedaug. Alfis nusprendžia elgtis taip, kaip visi jo amžiaus vyriškiai: iš esmės pakeisti gyvenimą, t.y. rasti jauną, gražią moterį, kuri nušvies ir sušildys neišvengiamą žengimą į senatvę. Filme pamatysime ne tik Alfio dramą, juolab kad jis turi žmoną, su kuria pragyveno keturiasdešimt metų, sudėtingą šeimos dramą išgyvenančią dukterį... Dar viename Alleno pasvarstyme apie gyvenimo prasmę, mirtį ir žmones siejančius ryšius vaidina Anthony Hopkinsas, Naomi Watts, Laura Linney, Antonio Banderas, Joshas Brolinas, Freida Pinto (JAV, Ispanija, 2010). (Vilnius, Šiauliai)

 

Mechanikas **  

Jei dar nenusibodo kino odės tobuliems samdomiems žudikams, už kurių pilkos išvaizdos slypi jautri vyriška siela, tai Simono Westo pasakojimas apie vieną tokį, kuris perteikia savo amato gudrybes jaunesniam ir gabesniam, patiks. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Jasonas Stathamas, Benas Fosteris ir Donaldas Sutherlandas (JAV, 2011). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)


****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas

„7 meno dienos“ Nr.7 (929), 2011-02-18

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti