Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 4 (926), 2011 sausio 28 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Sausio 28-vasario 3


7 MD

Share |
„Juodoji gulbė“
Burleska ***

Filmai apie provincijos pelenes didžiuliame mieste turi gerbėjų ne tik Holivude. Los Andželo teatro „The Burlesque Lounge“ šlovės metai jau liko praeityje. Dabartinė jo savininkė, buvusi šokėja Tes (Cher) iš visų jėgų kovoja, kad teatras išliktų. Tačiau finansinės, meninės ir asmeninės problemos atrodo nebeišsprendžiamos. Iš mažo provincijos miestelio atvykusi Ali (Christina Aguilera) įsidarbina teatre padavėja. Ji netrukus įgyja draugų, priešų ir gerbėjų. Remiama draugų provincialė įgyvendina savo svajonę ir turėdama puikų balsą tampa teatro pažiba. Steve'o Antino filme taip pat vaidina Staley Tucci, Alanas Cummingas, Julianne Hough (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Juodoji gulbė ****

Piotro Čaikovskio „Gulbių ežeras“, filmai apie baletą, balerinas ir trileriai apie susidvejinusią sąmonę bus populiarūs visada. Vienas originaliausių šių dienų amerikiečių režisierių Darrenas Aronofsky neišsigando banalybių ir sukūrė vizualiai originalų, netikėtomis atomazgomis nustebinusį trilerį apie dviejų balerinų kovą. Kiekviena jų slepia kraupią paslaptį. Už pagrindinį vaidmenį filme Natalie Portman ką tik apdovanota „Auksiniu gaubliu“, taip pat vaidina Mila Kunis, Vincent'as Casselis, Barbara Hershey, Winona Ryder, Benjaminas Millepied, Ksenia Solo (JAV, 2010). (Vilnius)

 

Kažkur tarp ten ir čia *****

Praėjusį rudenį Venecijos kino festivalio „Auksiniais liūtais“ apdovanotas Sofios Coppolos filmas, be abejo, autobiografiškas, kaip ir ankstesnis jos šedevras „Pasiklydę vertime“. Filmo herojus yra Džonis Marko (Stephen Dorff) - Holivudo žvaigždė. Jis nuobodžiauja. Supamas nenuoširdžių žmonių, prabangos ir gražių moterų, jis ritasi vis žemyn. Kai jo gyvenime netikėtai atsiras vienuolikmetė dukra (Elle Fanning), aktorius bus priverstas iš naujo įvertinti save ir tai, ko pasiekė. Taip pat vaidina Michelle Monaghan, Benicio Del Toro, Laura Ramsey, Susanna Musotto, Chrisas Pontius (JAV, 2010). (Vilnius)

 

Protingas sprendimas ***

Liubeko kino festivalio prizu geriausiam filmui apdovanota Jörgeno Bergmarko drama verčia abejoti racionaliais ir kilniais sprendimais. Erlandas įsimyli savo geriausio draugo žmoną. Dvi šeimos nusprendžia elgtis protingai ir surašo dešimt bendro gyvenimo taisyklių. Visi apsigyvena kartu, bet eksperimentas netrukus tampa tikru išbandymu geranoriškiems draugams. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Pernilla August, Rolfas Lassgårdas, Claesas Ljungmarkas, Stina Ekblad (Švedija, Suomija, Vokietija, Italija, 2009). (Vilnius)

 

Širdžių ėdikas **

Pasak režisieriaus Pascalio Chaumeil'o, meilės ryšių turinčias moteris galima skirstyti į tris kategorijas: laimingos, sąmoningai nelaimingos ir tos, kurios niekad neprisipažins, kad yra nelaimingos. Pastarosiomis profesionaliai užsiima širdžių ėdikas Aleksas. Už tam tikrą užmokestį jis gali išskirti nelaimingas poras. Vieną dieną Aleksą pasamdo turtingas tėtušis, kuris nenori, kad jo duktė ištekėtų už nevykėlio. Aleksas turi tik savaitę, kad įtikintų merginą netekėti... Prancūziškos komedijos, žinoma, mėgsta širdžių ėdiko, patenkančio į savo paties spąstus, temą. Šią pasižiūrėti verta pirmiausia dėl Aleksą suvaidinusio Romaino Duris. Taip pat vaidina Vanessa Paradis, Andrew Lincolnas, François Damiens'as, Julie Ferrier (Prancūzija, Monakas, 2010). (Vilnius)

 

Triušio urvas ***

Johno Camerono Mitchello dramos herojai - sutuoktinių pora Beka (Nicole Kidman) ir Hovis (Aaron Eckhart) Korbetai. Po to, kai automobilio avarijoje žuvo jų sūnus Denis, kiekvienas bando iš naujo sulipdyti gyvenimą. Beka užmezga keistą ryšį su avarijoje dalyvavusiu paaugliu Džeisonu (Miles Teller), Hovis ieško pas kitus to, ko negali duoti žmona... (JAV, 2010). (Vilnius)


 

****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas

„7 meno dienos“ Nr.4 (926), 2011-01-28

Versija spausdinimui

Komentarai

VQSRXRwTiMQJz, 2011-06-23 10:11

Thanks for srhaing. Always good to find a real expert.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti