Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Gruodžio 24-sausio 2


7 MD

Share |
„Geresniame pasaulyje“
Baltas kaspinas ******

...Prūsijos kaimas Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse. Ramų gyvenimą sudrumsčia keisti įvykiai: susižeidžia gydytojas, dingsta barono sūnus, sudega daržinė, žūsta kaimietė. Toks įspūdis, lyg už viso to slypėtų bausmės ritualas. Michaelis Haneke užmena sudėtingą kriminalinę mįslę, kurią turės išspręsti patys žiūrovai. Bet vis dėlto intelektualinis filmo žiūrėjimo malonumas - ne mįslės įminimas, o kartu su režisieriumi stebima kaimo kasdienybė. Iš pirmo žvilgsnio įprasta, įdėmiau įsižiūrėjus ji tampa vis tirštesnė nuo paslėpto smurto, prievartos, veidmainystės. Šiame mikropasaulyje dominuoja vyrai - pastorius, baronas, jo ekonomas, gydytojas. Jie yra gyvenimo valdovai ir tėvai, siekiantys, kad jų vaikai būtų idealūs. Todėl šie nuolat žiauriai baudžiami už menkiausius nusikaltimus. Baltas nekaltumo kaspinas ant rankovės tampa ženklu, kuris vaiko sieloje gimdo agresiją. Kanų kino festivalio „Auksine palmės šakele“ ir geriausio Europos filmo apdovanojimus pelniusiame filme režisierius supina keliolikos personažų likimus ir moralinių principų, moterų išnaudojimo, auklėjimo, tikėjimo Dievu, kaltės ir bausmės temas. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Christian Friedel, Leonie Benesch, Burchart Klaussner, Ulrich Tukur, Susanne Lothar (Vokietija, Prancūzija, Austrija, Italija (2008). (Vilnius)

 

Geresniame pasaulyje ***

Kelis Susanne Bier filmo herojus gyvenimas suves idiliškame Danijos miestelyje. Į jį grįžta Afrikos pabėgėlių stovykloje dirbęs gydytojas idealistas Antonas (Mikael Persbrandt). Gydytojas ir jo žmona Marianė (Trine Dyrholm) gyvena atskirai ir žada skirtis. Vyriausiąjį jų sūnų Elijasą persekioja mokykloje, bet jį užstoja naujas mokinys Kristianas. Jis gyvena senelės namuose ir konfliktuoja su tėvu, kurį kaltina motinos išdavyste. Konfliktus turės spręsti ir suaugusieji filmo personažai. Bet net patys didžiausi išbandymai juos įtikins, kad svarbiausia gyvenime yra meilė ir atleidimas (Danija, Švedija, 2010). (Vilnius)

 

Megamaindas ***

„Šreko“, „Madagaskaro“ ir „Kung fu Pandos“ kūrėjai - režisierius Tomas McGrathas, scenaristai Alanas J. Schoolcraftas ir Bentas Simonsas - pristato naują personažą - piktadarį Megamaindą, kuris jau dvidešimt metų bando užkariauti Žemę, bet nuolat jam kažkas kliudo. Kartą jam pavyksta nugalėti savo pagrindinį priešininką. Tada Megamaindas pajunta, kad gyventi darosi nuobodu ir nusprendžia pats sukurti sau superpriešininką. O šis pradeda savo karą, kurio tikslas - sunaikinti pasaulį. Tada ir paaiškėja pagrindinė filmo tema - ar protingiausias žmogus sugebės nugalėti savo paties kūrinį? (JAV). (Vilnius, Kaunas)

 

Paskutinė naktis ***

Režisierės Massy Tadjedin filme rodoma naktis, kai pora nusprendžia išbandyti savo jausmų tvirtumą. Vyras vyksta į komandiruotę kartu su žavia kolege, o jo žmona sutinka buvusį meilužį. Tai - šiuolaikinė pasaka apie vyrų ir moterų santykius. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė labai moteriškos Keira Knightley ir Eva Mendes bei labai vyriški Samas Worthingtonas ir Guillaume'as Canet (JAV, Prancūzija, 2010). (Vilnius, Kaunas)

 

Trys įtemptos dienos ***

Garsus scenaristas, „Oskaru“ apdovanotos „Avarijos“ (2004) ir „Elos slėnio“ (2007) režisierius Paulas Haggisas sukūrė perdirbinį ir perkėlė į savo naują filmą prancūzo Fredo Cavayé dramos „Dėl jos“ siužetą. Pagrindiniam vaidmeniui Haggisas pakvietė Russellą Crowe. Šis vaidina mylintį vyrą Džoną Brenaną, kurio gyvenimas vieną dieną apsivertė aukštyn kojom. Džono žmona Lora buvo suimta už žmogžudystę ir nuteista kalėti. Džonas netiki, kad žmona yra nusikaltėlė ir nusprendžia surengti jos pabėgimą iš kalėjimo. Filme taip pat pamatysime Liamą Neesoną, Olivia Wilde, Elisabeth Banks (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas)

 

****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas



„7 meno dienos“ Nr.46 (922), 2010-12-24

Versija spausdinimui

Komentarai

RZwhLbeAmMLzviwWg, 2011-06-23 14:29

Hey, that's the graetest! So with ll this brain power AWHFY?

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai




Kiti susiję straipsniai




Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti