Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 45 (921), 2010 gruodžio 17 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


7 MD

Share |
„Paskutinė naktis“
Baltas kaspinas ******

...Prūsijos kaimas Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse. Ramų gyvenimą sudrumsčia keisti įvykiai: susižeidžia gydytojas, dingsta barono sūnus, sudega daržinė, žūsta kaimietė. Toks įspūdis, lyg už viso to slypėtų bausmės ritualas. Michaelis Haneke užmena sudėtingą kriminalinę mįslę, kurią turės išspręsti patys žiūrovai. Bet vis dėlto intelektualinis filmo žiūrėjimo malonumas – ne mįslės įminimas, o kartu su režisieriumi stebima kaimo kasdienybė. Iš pirmo žvilgsnio įprasta, įdėmiau įsižiūrėjus ji tampa vis tirštesnė nuo paslėpto smurto, prievartos, veidmainystės. Šiame mikropasaulyje dominuoja vyrai – pastorius, baronas, jo ekonomas, gydytojas. Jie yra gyvenimo valdovai ir tėvai, siekiantys, kad jų vaikai būtų idealūs. Todėl šie nuolat žiauriai baudžiami už menkiausius nusikaltimus. Baltas nekaltumo kaspinas ant rankovės tampa ženklu, kuris vaiko sieloje gimdo agresiją. Kanų kino festivalio „Auksine palmės šakele“ ir geriausio Europos filmo apdovanojimus pelniusiame filme režisierius supina keliolikos filmo personažų likimus ir moralinių principų, moterų išnaudojimo, auklėjimo, tikėjimo Dievu, kaltės ir bausmės temas. Nespalvoto, seną fotografiją primenančio filmo atmosfera kupina prievartos ir baimės. Haneke provokuoja ir priverčia kiekvieną įsitraukti į filme vykstančią diskusiją apie blogį, tūnantį žmogaus viduje. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Christian Friedel, Leonie Benesch, Burchart Klaussner, Ulrich Tukur, Susanne Lothar (Vokietija, Prancūzija, Austrija, Italija (2008). (Vilnius)

 

Coco Chanel ir Igoris Stravinskis ***

...Paryžius, 1913-ieji. Pasinėrusi į darbus Coco Chanel (Anna Mouglalis) išgyvena savo didžiąją gyvenimo meilę su turtuoliu Boy Capeliu. Eliziejaus laukų teatre kompozitorius Igoris Stravinskis (Mads Mikkelsen) pristato savo antikomformistišką „Šventąjį pavasarį“. Coco dalyvauja premjeroje. Bet abu šio filmo herojai susipažins tik po septynerių metų, kai Coco bus įžymybė, bet gedės mylimojo, o Igoris pagaliau ras prieglobstį nuo bolševikų Paryžiuje. Coco pasiūlys pabėgėliui Stravinskiui kartu su žmona ir vaikais apsigyventi jos viloje. Taip prasidės dviejų labai skirtingų menininkų draugystė. Šis Jano Kouneno filmas 2009-aisiais uždarė oficialiąją Kanų kino festivalio programą (Prancūzija, 2009). (Vilnius)

 

Geresniame pasaulyje ***

Kelis Susanne Bier filmo herojus gyvenimas suves idiliškame Danijos miestelyje. Į jį grįžta Afrikos pabėgėlių stovykloje dirbęs gydytojas idealistas Antonas (Mikael Persbrandt). Gydytojas ir jo žmona Marianė (Trine Dyrholm) gyvena atskirai ir žada skirtis. Vyriausiąjį jų sūnų Eliasą persekioja mokykloje, bet jį užstoja naujas mokinys Kristianas. Po motinos mirties Kristianas persikėlė čia iš Londono. Jis gyvena senelės namuose ir konfliktuoja su tėvu, kurį kaltina motinos išdavyste. Berniukai susidraugauja, bet netrukus jų draugystė patirs didelius išbandymus. Konfliktus turės spręsti ir suaugusieji filmo personažai. Bet net patys didžiausi išbandymai juos įtikins, kad svarbiausia gyvenime yra meilė ir atleidimas (Danija, Švedija, 2010). (Vilnius)

 

Megamaindas ***

„Šreko“, „Madagaskaro“ ir „Kung fu Pandos“ kūrėjai – režisierius Tomas McGrathas, scenaristai Alanas J. Schoolcraftas ir Bentas Simonsas – pristato naują personažą – piktadarį Megamaindą, kuris jau dvidešimt metų bando užkariauti Žemę, bet nuolat jam kažkas kliudo. Kartą jam pavyksta nugalėti savo pagrindinį priešininką. Tada Megamaindas pajunta, kad gyventi darosi nuobodu ir nusprendžia pats sukurti sau superpriešininką. O šis pradeda savo karą, kurio tikslas – sunaikinti pasaulį. Tada ir paaiškėja pagrindinė filmo tema – ar protingiausias žmogus sugebės nugalėti savo paties kūrinį?

 

Paskutinė naktis ***

Režisierės Massy Tadjedin filme rodoma naktis, kai pora nusprendžia išbandyti savo jausmų tvirtumą. Vyras vyksta į komandiruotę kartu su žavia kolege, o jo žmona sutinka buvusį meilužį. Tai – šiuolaikinė pasaka apie vyrų ir moterų santykius, vedybinio gyvenimo trapumą ir ištikimybę. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė labai moteriškos Keira Knightley ir Eva Mendes bei labai vyriški Samas Worthingtonas ir Guillaume‘as Canet (JAV, Prancūzija, 2010). (Vilnius, Kaunas)

 

Šiaurė ****

Trisdešimtmetis Jomaras išgyvena sunkų gyvenimo tarpsnį. Jam nesiseka, jis gydosi pašlijusius nervus ir niekaip negali pamiršti merginos, kuri išėjo pas geriausią jo draugą. Vieną dieną jis sužino, kad turi vaiką. Iki jo – tūkstantis kilometrų giliai į Šiaurę. Ten ir išsirengia Jomaras, pasiėmęs į kelionę po sniegynus penkis litrus alkoholio. Jo laukia kalnai, užšalę ežerai ir netikėti susitikimai su retų rūšių vienišiais. Šalia jų Jomaras visai neatrodo keistas. Būtent jie ir padės pamatyti Jomarui šviesiąją gyvenimo pusę. Režisieriaus Rune’s Denstado Langlo filme pagrindinius vaidmenis sukūrė  Andersas Baasmo Christiansenas, Marte Aunema, Madsas Sjogardas Pettersenas (Norvegija, 2009). (Vilnius)

 

Trys įtemptos dienos ****

Garsus scenaristas, „Oskaru“ apdovanotos „Avarijos“ (2004) ir „Elos slėnio“ (2007) režisierius Paulas Haggisas sukūrė perdirbinį ir perkėlė į savo naują filmą prancūzo Fredo Cavayé dramos „Dėl jos“ siužetą. Pagrindiniam vaidmeniui Haggisas pakvietė Russellą Crowe. Šis vaidina mylintį vyrą Džoną Brenaną, kurio gyvenimas vieną dieną apsivertė aukštyn kojom. Džono žmona Lora buvo suimta už žmogžudystę ir nuteista kalėti. Džonas netiki, kad žmona yra nusikaltėlė ir nusprendžia surengti jos pabėgimą iš kalėjimo. Filme taip pat pamatysime Liamą Neesoną, Olivia Wilde, Elisabeth Banks (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)


„7 meno dienos“ Nr.45 (921), 2010-12-17

Versija spausdinimui

Komentarai

OYHWcVppAhwEQyxmsL, 2012-02-16 08:39

So that's the case? Quite a reveltiaon that is.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti