Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Gruodžio 10-16


7MD informacija

Share |
„Trys įtemptos dienos“
Baltas kaspinas ******

...Prūsijos kaimas Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse. Ramų gyvenimą sudrumsčia keisti įvykiai: susižeidžia gydytojas, dingsta barono sūnus, sudega daržinė, žūsta kaimietė. Michaelis Haneke užmena sudėtingą kriminalinę mįslę, kurią turės išspręsti patys žiūrovai. Vis dėlto intelektualinis filmo žiūrėjimo malonumas - ne mįslės įminimas, o kartu su režisieriumi stebima kaimo kasdienybė. Iš pirmo žvilgsnio įprasta, įdėmiau įsižiūrėjus ji tampa vis tirštesnė. Šiame mikropasaulyje dominuoja vyrai - pastorius, baronas, jo ekonomas, gydytojas. Jie yra gyvenimo valdovai ir tėvai, siekiantys, kad jų vaikai būtų idealūs. Todėl šie nuolat žiauriai baudžiami. Baltas nekaltumo kaspinas ant rankovės tampa ženklu, kuris vaiko sieloje gimdo agresiją. Kanų kino festivalio „Auksine palmės šakele“ ir geriausio Europos filmo apdovanojimus pelniusiame filme režisierius supina keliolikos filmo personažų likimus ir auklėjimo, tikėjimo Dievu, kaltės bei bausmės temas. Nespalvoto, seną fotografiją primenančio filmo atmosfera kupina prievartos ir baimės. Haneke provokuoja ir priverčia įsitraukti į filme vykstančią diskusiją apie blogį, tūnantį žmogaus viduje. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Christian Friedel, Leonie Benesch, Burchart Klaussner, Ulrich Tukur, Susanne Lothar (Vokietija, Prancūzija, Austrija, Italija (2008). (Vilnius)

 

Coco Chanel ir Igoris Stravinskis ***

...Paryžius, 1913-ieji. Pasinėrusi į darbus Coco Chanel (Anna Mouglalis) išgyvena savo didžiąją gyvenimo meilę su turtuoliu Boy Capeliu. Eliziejaus laukų teatre kompozitorius Igoris Stravinskis (Mads Mikkelsen) pristato savo antikomformistišką „Šventąjį pavasarį“. Coco dalyvauja premjeroje. Bet abu šio filmo herojai susipažins tik po septynerių metų, kai Coco bus įžymybė, o Igoris ras prieglobstį nuo bolševikų Paryžiuje. Coco pasiūlys Stravinskiui kartu su žmona ir vaikais apsigyventi jos viloje. Taip prasidės menininkų draugystė. Šis Jano Kouneno filmas 2009-aisiais uždarė oficialiąją Kanų kino festivalio programą (Prancūzija, 2009). (Vilnius)

 

Įsileisk mane ***

Prieš kelerius metus ir pas mus rodytas švedų filmas sulaukė holivudiško perdirbinio. Mattas Reevesas perpasakoja istoriją apie paauglį Oveną (Kodi Smit-McPee), išgyvenantį tėvų skyrybas. Jis vis dažniau tampa bendraklasių pašaipų objektu. Vienišas berniukas svajoja atkeršyti savo persekiotojams. Vieną dieną kaimynystėje pasirodo paslaptingoji Ebė (Chloe Moretz). Ji išeina į kiemą tik sutemus ir kaip Ovenas neturi draugų. Netrukus paaiškės, kad mergaitė kažką slepia... (JAV, D. Britanija, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Šiaurė ****

Trisdešimtmetis Jomaras išgyvena sunkų gyvenimo tarpsnį, ir gydosi pašlijusius nervus ir niekaip negali pamiršti merginos, kuri išėjo pas geriausią jo draugą. Vieną dieną jis sužino, kad turi vaiką. Iki jo - tūkstantis kilometrų giliai į Šiaurę. Ten ir išsirengia Jomaras, pasiėmęs į kelionę po sniegynus penkis litrus alkoholio. Jo laukia kalnai, užšalę ežerai ir netikėti susitikimai su retų rūšių vienišiais. Būtent jie ir padės pamatyti Jomarui šviesiąją gyvenimo pusę. Režisieriaus Rune's Denstado Langlo filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Andersas Baasmo Christiansenas, Marte Aunema, Madsas Sjogardas Pettersenas (Norvegija, 2009). (Vilnius)

 

Trys įtemptos dienos ****

Garsus scenaristas, „Oskaru“ apdovanotos „Avarijos“ (2004) ir „Elos slėnio“ (2007) režisierius Paulas Haggisas sukūrė perdirbinį ir perkėlė į savo naują filmą prancūzo Fredo Cavayé dramos „Dėl jos“ siužetą. Pagrindiniam vaidmeniui Haggisas pakvietė Russellą Crowe. Šis vaidina mylintį vyrą Džoną Brenaną, kurio gyvenimas vieną dieną apsivertė aukštyn kojom. Džono žmona Lora buvo suimta už žmogžudystę ir nuteista kalėti. Džonas netiki, kad žmona yra nusikaltėlė ir nusprendžia surengti jos pabėgimą iš kalėjimo. Filme taip pat pamatysime Liamą Neesoną, Olivia Wilde, Elisabeth Banks (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)„7 meno dienos“ Nr.44 (920), 2010-12-10

Versija spausdinimui

Komentarai

Dennis, 2012-07-16 08:13

Congratulation on a great job with your students in Budapest. I'm very proud of you. Keep the pitcerus coming we all enjoy seeing where you're traveling.Love, Dad

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti