Schumanno ir Chopino metams
Pianistas Jevgenijus Kissinas Džiugu, kad lapkričio 2 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje turėjome galimybę išgirsti pasaulinės šlovės pianisto Jevgenijaus Kissino solinį koncertą.
Tai, kad Vladimiro Romanovo fondas parėmė jau ne pirmą svarbų muzikinį renginį, teikia vilčių, jog Lietuvoje ir ateityje koncertuos talentingiausi atlikėjai. Gaila, kad dar neturime didelės, moderniai įrengtos koncertinės salės su aukščiausios klasės fortepijonais, leidžiančios puikiai jaustis tiek interpretatoriams, tiek jų besiklausančiai publikai. Ne paslaptis, kad mūsų teatras nepasižymi gera akustika, į ką ypač jautriai reagavo šio koncerto klausytojai....
|
42-oji Baltijos muzikologų konferencija
Profesorius Maxas Peteris Baumannas Tarptautinės Baltijos šalių muzikologų konferencijos yra tapusios gera tradicija, skatinančia bendravimą, bendradarbiavimą ir keitimąsi patirtimi. Šie komunikacijos procesai vyksta keliais lygmenimis, virsdami asmeniniais, instituciniais ir kultūriniais, bei skatina geresnį tarpusavio supratimą.
Šių konferencijų reikšmė mūsų kultūrai jau ne kartą buvo nagrinėta, o svariausiai įvertinta 2007 m. Jūratės Burokaitės ir Rūtos Stanevičiūtės sudarytame leidinyje „Baltijos muzikologų konferencijos. Istorija ir tradicija“. Tradiciją liudija ilgai trunkantis šių renginių tęstinumas (pirmoji konferencija surengta 1967 m.), vietos pasirinkimas (dažniausiai - viena iš trijų Baltijos valstybių sostinių), per daugelį metų susiklosčiusi renginio sąranga...
|
Platesniu žvilgsniu
Grigališkojo choralo neumos Kiekvieno darbo pradžia yra idėja, inspiracija, poreikis. Prieš daugiau nei dešimtmetį (1999) sumanytą idėją surengti pirmąją Tarptautinę muzikos teorijos konferenciją „Muzikos komponavimo principai“ inspiravo poreikis paskatinti susidomėjimą komponavimo teorija, kad ji leistų geriau susikalbėti kompozitoriams, muzikologams ir klausytojams.
Pasak konferencijos vadovo kompozitoriaus ir muzikologo Rimanto Janeliausko, idėja brendo bent du dešimtmečius jam dėstant LMTA Kompozicijos katedroje. Per tą laiką susiformavo naujas požiūris į kompozitoriaus kūrybos problemas, buvo atrasti svarbiausi naujosios muzikos komponavimo principai. Tad kasmet pasirenkamos naujos potemės rodo bendro muzikinio ir kultūrinio klimato Lietuvoje poreikį.
Kompozitoriaus ir muzikologo požiūris į muzikos teoriją skiriasi:...
|
V tarptautinis operos kritikų seminaras
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir žurnalas „Bravissimo“ lapkričio 20 dieną rengia V tarptautinį operos kritikų seminarą „Nuo „Traviatos“ iki „Valkirijos“...“, skirtą Lietuvos operos 90-mečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečiui.
Kaip žinome, Nacionalinis operos teatras 1920 metais gimė drauge su Giuseppe’s Verdi operos „Traviata“ pastatymu. Ir nors pirmosios nepriklausomybės laikotarpiu teatro repertuaras buvo įvairus, o vėliau, po karo, ištisus 50 metų Opera džiugino savo gerbėjus jiems didelio džiaugsmo teikusiais pastatymais, – paradoksas – Verdi amžininko Richardo Wagnerio vėlyvoji kūryba į LNOBT sceną įžengė tik pastarąjį dešimtmetį, jau atkurtos nepriklausomybės laikais. Taigi...
|
Linksmuolis Čipolinas grįžta į LNOBT sceną
Neabejoju, kad daugelis vaikų, dabar gal jau kiek paaugusių, prisimena nuotaikingą K. Chačaturiano baletą vaikams „Čipolinas“ (jo premjera įvyko 1996 m. ir tik prieš trejetą metų jis buvo nustotas rodyti, baiminantis, kad scenoje nesubyrėtų dekoracijos ir nesuplyštų kostiumai). Tai buvo linksmas, kupinas humoro ir šviesos spektaklis apie drąsuolį Čipoliną ir jo draugus – linksmąją Ridikutę, išmintingąjį Vyšniuką, gražiąją Magnoliją, apie tai, kaip jie visi drauge nugalėjo piktąjį Princą Citroną ir Sinjorą Pomidorą, kaip statė namelį vienišam dėdulei Moliūgui. Lapkričio 7 d. baletas „Čipolinas“ vėl grįžo į LNOBT sceną.
Tas pats „Čipolinas“, bet ir naujas, nes ir choreografas Henrikas Majorovas per tą laiką ne kartą statė šį spektaklį, kas kartą tobulindamas savo baletą, kiekvienam teatrui sukurdamas naują redakciją, ir spektaklio dailininkas šį kartą kitas, Valerijus Leventalis, tad scenoje matysite ir naujas dekoracijas, ir naujus kostiumus. Šviesų dailininkas yra Levas Kleinas, „Čipoliną“ diriguos Alvydas Šulčys. Pamėgtų personažų vaidmenis rengia geriausi mūsų...
|
|