Savaitės filmai

7 MDKuoktelėję ***

Kai pasaulyje tapo madinga kalbėti, jog Sandansas ir aplink jį susibūrę kinematografininkai išsisėmė, o tikrojo nepriklausomo amerikiečių kino reikia ieškoti visai kitur, pas mus Sandansas tapo reklaminiu filmo kokybės ženklu. Jonathano Levine'o filmas taip pat buvo rodytas šiame festivalyje, jis siejamas su populiaria 10-ojo dešimtmečio nostalgija. Veiksmas perkels į 1994-ųjų Niujorką. Pasibaigus mokslo metams, oficialus mokyklos „žolelių“ platintojas Lukas išgyvena krizę, kurią tik pagilina prasiskolinę tėvai ir atostogoms pasibaigus neišvengiamas universitetas. Gal padės psichoterapija? Tačiau psichoanalitikas daktaras Skvairas pats nuobodžiauja mieste, pacientai lankosi vis rečiau, o laikas bėga per greitai. Pasijusti jaunesniam ir gyvybingesniam, be abejo, gali padėti narkotikai. Taip ieškodami nuotykių ir gyvenimo prasmės dideliame mieste susitinka Lukas ir daktaras Skvairas. Netrukus viską dar labiau komplikuos meilė... Pagrindinius vaidmenis sukūrė Benas Kingsley, Famke Janssen, Joshas Peckas, Olivia Thirlby, Mary-Kate Olsen (JAV, 2008). (Vilnius)

 

Miestas ****

Chucko Hogano romano „Vagių princas“ ekranizacija perkels į Bostono nusikaltėlių kvartalą Čarlstoną. Čia gyvena Dagas (Benas Affleckas yra ir filmo režisierius). Jis vadovauja nusikaltėlių, plėšiančių bankus, gaujai. Per vieną apiplėšimą Dagas ir jo bendrai paima įkaitę - banko vadybininkę Kler (Rebecca Hall). Nors merginai nieko neatsitinka, ji atrodo pavojinga. Dagas nusprendžia išsiaiškinti, ar ji ką nors žino apie plėšikus. Atsitiktinė pažintis netikėtai perauga į stiprų jausmą. Meilė paskatina Dago siekius iš esmės pakeisti gyvenimą. Bet jis turi nugalėti kelias nemenkas kliūtis, tarp kurių - policijos įtarimai ir nusikaltėlių „boso“ Gėlininko šantažas. Režisierius Affleckas neslepia simpatijų aktoriaus Afflecko vaidinamam personažui ir grįžta prie tradicinės gangsterių filmo schemos, pasak kurios nusikaltėlis privalo pasirinkti blogį arba gėrį ir paveiktas meilės atsidurti kelyje į dorą gyvenimą. Keli virtuoziškai nufilmuoti apiplėšimai, keli įsimintini antrojo plano personažai, kuriuos suvaidino Jeremy Renneris, Pete'as Postlethwaite'as, Blake Lively, ir numanoma pabaiga suteikia filmui netikėto žavesio (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas)

 

Nepageidaujami genai ***

Jeffrey Eugenideso ir Allano Loebo komedija iš pirmo žvilgsnio aktualia - dirbtinio apvaisinimo - tema. Patraukli Niujorko vienišė Keisė (Jennifer Aniston) nusprendžia pastoti. Netikėtai susiklosčius aplinkybėms, jos vaiko tėvu tampa geriausias draugas neurotikas Volis (Jason Bateman), o ne kruopščiai atrinktas donoras gražuolis Rolandas (Patrick Wilson). Kai po ilgos pertraukos Keisė su sūnumi grįžta į Niujorką ir rengiasi tekėti, Volis bijo pasakyti jai tiesą ne tik apie sūnų, bet ir apie savo jausmus. Tačiau panašios komiškos situacijos amerikiečiams yra tik pretekstas papasakoti dar vieną meilės istoriją. (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Pjūklas: spąstai atgyja! *

Jau septintas pasakojimas apie kino pamėgtą žudiką maniaką. Grupė žmonių, kuriems pavyko išsigelbėti nuo ankstesnių žudiko pinklių, ieško paramos pas guru, kuris taip pat vos netapo auka. Jis turi ką slėpti. Atskleistos paslaptys sukels neįsivaizduojamo siaubo išdavas. Kevinui Greutertui galima tik pavydėti tokių ištikimų žiūrovų. Jei kam nors filmas bus pirmas, galima tik užjausti. Vaidina Tobin Bell, Cary Elwes, Costas Mandylor, Betsy Russell (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

 

Rizikinga erzinti diedukus ***

Pamačius šitaip išverstą filmo „RED“ pavadinimą širdis ima šauktis Valstybinės lietuvių kalbos komisijos. Net ir turint galvoje, kad platintojai neprivalo išmanyti kalbos, bent jau gero skonio ir sveiko proto rudimentų reikia net labiausiai užsigulėjusiam lietuviškam „runkeliui“. Juk niekas kitas negalėtų pavadinti „dieduku“ Bruce'o Williso ir visų kitų jo personažo, buvusio CŽV agento, draugų bei priešų, kuriuos suvaidino Morganas Freemanas, Helen Mirren, Mary-Louise Parker, Johnas Malkovichius. Roberto Schwentke's filmas sukurtas pagal populiarų komiksą. Pensininko agento ramybę sudrumsčia profesionalus žudikas. Buvęs agentas turi apginti mylimosios gyvybę, tam jis pasitelkia savo senus bendradarbius (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

 

Šėtonas **

Dangoraižio lifte įkalinta grupelė žmonių pradeda įtarti, kad tai ne paprastas nelaimingas atsitikimas. Netrukus nelaimėliai supras, kad tarp jų yra šėtonas. Pagrindinius vaidmenis Drew Dowdle'o ir Johno Erico Dowdle'o filme sukūrė Chrisas Messina, Logan Marshall-Green, Jenny O'Hara, Mattas Cravenas, Bojana Novakovic, Joshua Peace'as, Aaronas Bergas, Joe Cobdenas. Juos įkvėpė ir prodiusavo visokių paranormalių keistenybių mėgėjas M. Nightas Shyamalanas (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas)


 

****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas


 

 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.