Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Patariame aplankyti, pamatyti, išgirsti


7MD rekomenduoja

Share |
Gintaras Karosas. „Siena“. 2010 m.
Dailė:

 

Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1), atidaryta fotografijų paroda „Léonard Misonne. Pakeliui...“ Pasakojama, kad belgų fotografo Léonardo Misonne’o kūryba ypač žavėjosi jo amžininkas Vilniaus fotografas Janas Bułhakas. Nuotraukose XIX a. pabaigos – XX a. pradžios miestai ir žmonės gyvena visai kitu laiku ir regis, kitokių dėsnių veikiami – jau vien tai užburia. Paroda veikia iki lapkričio 14 d.

 

Net jei jus nepaprastai erzina naujų sienų, žyminčių laisvės kelią, statybos, nauja Gintaro Karoso aplinkos skulptūra „Siena“ Europos skulptūrų parke yra kitokia. Ji dalina erdvę į dvi dalis, ji skiria – t.y. sukelia atskirties baimę. Todėl vertinantys kūrinio gebėjimą paveikti fiziškai, o ne demagogiškai galėtų nuvykti į rudenėjantį parką. Muziejus dirba kasdien nuo 10 val. iki saulėlydžio. Įėjimas mokamas.

 

Muzika:

 

Rugsėjo 25 d. rodomos dvi operos – A. Žigaitytės-Nekrošienės opera-fantasmagorija „Frank Einšteinas XXI amžius“ (Klaipėdos muzikinio teatro gastrolės LNOBT scenoje) ir P. Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“ koncertinis atlikimas Kongresų rūmuose (LVSO, dir. G. Rinkevičius, solistai E. Montvidas, A. Grigorian, S. Izjumovas ir kt.) 

 

Kinas:

 

Siūlome pažiūrėti Pawelo Lozinskio retrospektyvą (filmai rodomi 24, 25, 28, 29 d.) Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje („Skalvijos“ kino centre) kaip įrodymą, kad dokumentinis kinas dar išsaugojo unikalų sugebėjimą ne tik fiksuoti laiką, bet ir atskleisti žmogaus esmę.


„7 meno dienos“ Nr.33 (909), 2010-09-24

Versija spausdinimui

Komentarai

XihgwMUrbPtYXzoNo, 2012-02-15 23:06

You couldn't pay me to igonre these posts!

pYGbVAVnJgLElRL, 2012-01-08 16:52

What a joy to find such clear thinking. Thanks for potsnig!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti