Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursas Marijampolėje


Anonsas


7 MD

Share |
Jonas Žukas
„Naujasis vargonų forumas“, bendradarbiaudamas su Marijampolės kolegija, „Sūduvos kultūros fondu“ ir S. Karoso labdaros ir paramos fondu, rugsėjo 20-24 d. Marijampolėje organizuoja III Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursą.

Visame pasaulyje konkursai - tai vieta, kur jauniesiems muzikantams veriasi ateities perspektyvos: jie suteikia erdvę jaunimo kūrybinei saviraiškai ir patirties kaupimui, leidžia būti pastebėtiems ir įvertintiems. 2004-aisiais gimusią iniciatyvą visos Lietuvos mastu surengti jaunųjų vargonininkų konkursą aktyviai palaikė Lietuvos muzikų sąjungos prezidentas - šviesios atminties prof. Rimvydas Žigaitis, Religinės muzikos centro pirmininkas prof. Leopoldas Digrys. Konkurso „veidu“ buvo pasirinktas ypatingu dvasingumu, inteligencija ir profesine kompetencija pasižymėjęs vargonininkas Jonas Žukas.

 

Jono Žuko (1907-2004) vardas pirmiausia sietinas su „auksiniais“ tarpukario Lietuvos menininkų laikais. Studijos Kauno konservatorijoje pas Juozą Naujalį, vėliau - Paryžiaus konservatorijoje įgytas aukščiausio laipsnio diplomas, - visa tai užtikrino šiam vargonų virtuozui puikią karjerą. Deja, planus pakoregavo sovietų okupacija, privertusi J. Žuką emigruoti į Vokietiją, vėliau - į JAV. Lietuvoje J. Žuko vardas ilgiems metams nugrimzdo į užmarštį.

 

Pirmasis J. Žuko jaunųjų vargonininkų konkursas įvyko 2006 metais Vilniuje, Šv. Kazimiero bažnyčioje ir Vilniaus rotušėje, jame pirmosios premijos laureatu tapo Zalcburgo universiteto „Mozarteum“ studentas Vilimas Norkūnas. Antrajame konkurse, kuris įvyko 2008-aisiais Marijampolėje, sėkmė šypsojosi Kauno J. Gruodžio konservatorijos studentui Povilui Padleckiui: jis pelnė konkurso laurus, o netrukus tapo Marijampolės bazilikos vargonininku.

 

Trečiajame, Vilkaviškio vyskupo Rimanto Norvilos globojamame J. Žuko konkurse ruošiasi dalyvauti vienuolika jaunųjų Lietuvos vargonininkų iš Vilniaus, Kauno, Biržų, Utenos, taip pat Kopenhagos ir Maskvos. Konkurso dalyvių pasirodymus vertins komisija, jos sudėtyje - Vilniaus ir kaimyninių šalių sostinių (Rygos, Talino, Varšuvos) vargonininkai, pedagogai. Sėkmingiausi konkursiniai pasirodymai komisijos sprendimu bus paskatinti piniginėmis premijomis, dovanomis ir koncertiniais pasiūlymais.

 

Konkursas prasidės rugsėjo 20 d. 18 val. šventomis mišiomis už Joną Žuką Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Po mišių vyks konkurso vertinimo komisijos narių koncertas. Konkurso perklausos bus rugsėjo 21-23 dienomis. Rugsėjo 24 d. 19 val. Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje įvyks konkurso laureatų koncertas.

 

„Naujojo vargonų forumo“ inf.


 

 

„7 meno dienos“ Nr.32 (908), 2010-09-17

Versija spausdinimui

Komentarai

chris brown, 2013-11-30 18:57

JXpGBSUmoh, 2012-06-08 08:22

„Veberiškumas“ gan stipriai jaučiasi, o ir pati daina graži — piukiai tiktų kokiam nors miuziklui. Tik štai, gaila, kad Eurovizijos žiūrovai nevertina meniško indėlio, o tik tai, kas „kabina“.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti