Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos

Teatras „cezario grupė“ intensyviai ruošiasi premjerai

7 MD
i

Šiemet rugsėjo 6 d. poetui Pauliui Širviui būtų sukakę 90 metų. Jubiliejaus proga režisieriaus Cezario Graužinio vadovaujamas teatras „cezario grupė“ rengia poezijos spektaklį „Nutolę toliai“, kurio premjera bus rodoma Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, rugsėjo 3 ir 5 dienomis.


Prikelti profesionaliai teatro scenai vieno talentingiausių lietuvių lyriko kūrybą nebuvo lengva užduotis režisieriui ir penkiems aktoriams. Tačiau skirtinguose Lietuvos miestuose jau pristatytas spektaklio eskizas įrodė, kad grynosios lietuviškos poezijos publika yra išsiilgusi ne tik didmiesčiuose.

 

Vaizduotės teatro krypčiai atstovaujanti „cezario grupė“ žiūrovams žinoma iš minimalistinių pastatymų, kuriuose dekoracijas atstoja kelios kėdės, siužetus ir veikėjų charakterius aktoriai atskleidžia savo balsais ir kūnais beveik be jokių pagalbinių priemonių, o vizualumo suteikia šviesų dailininko kūryba. Tačiau iki šiol „cezario grupės“ spektakliuose dominavo šiuolaikinė drama – be paties režisieriaus rašomų pjesių, „grupė“ kūrė spektaklius pagal brito Martino Crimpo, vokiečio Rolando Schimmelpfennigo, prancūzo Erico Emmanuelio Schmitto kūrybą. Šįkart režisieriaus subrandinta mintis – prikelti unikalią Pauliaus Širvio etiką ir poetiką – įkvėpė ir jaunus jo aktorius, nors iš pradžių ryžtis tokiai medžiagai nebuvo lengva: ne tik dėl pasikeitusio šiuolaikinio žmogaus požiūrio į poeziją, bet ir dėl abejonių, kaip šis poetas bus priimtas praėjus dviem dešimtmečiams nuo Nepriklausomybės atgavimo.

 

Penki spektaklyje eiles skaitantys aktoriai – Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė ir Julius Žalakevičius – pripažįsta, kad spektaklį žiūrovai priima netikėtai šiltai, o tai atveria galimybę užmegzti dialogą su publika. Teatro kritikai teigia, kad spektaklyje „Nutolę toliai“ Širvio eilės skamba itin muzikaliai, bet visai kitaip, nei įpratę girdėti daugelis lietuvių, atmintinai žinančių šiuos posmus. Tęsdamas Laimono Noreikos poezijos skaitymo tradiciją, Graužinis ją išplečia – čia atsiranda skaitymas nugara į žiūrovą, o garsųjį „Aš – beržas“ režisierius patiki moteriai – aktorei Brigitai Arsobaitei.

 

Poeto Pauliaus Širvio asmenybė – įvairiapusė, gaivalinga, charizmatiška. Širvio posmai jau daugelį metų deklamuojami ir dainuojami – tam turi įtakos ne tik tobulas eilėraščių melodingumas, bet ir genialumas paprastai atskleisti kiekviename mūsų slypintį ilgesingą ir kartu džiaugsmingą būties graudulį.

 

Režisierius Cezaris Graužinis – vienas ryškiausių lietuvių teatro menininkų, kurio vardas gerai žinomas ir užsienyje. Jo darbai susilaukė įvertinimo Švedijoje, Suomijoje, Lenkijoje, o 2007 m. jis apdovanotas Karolos Koun premija kaip geriausias Graikijos režisierius. Studijavęs Maskvoje, stažavęsis pas Tadashi Suzuki Japonijoje ir dirbdamas skirtingose pasaulio šalyse, režisierius turi sukūręs savitą darbo su aktoriais metodą ir teatro stilių, nebūdingą jokiai kitai teatro trupei Lietuvoje. Jo vadovaujama „cezario grupė“ 2004 m. apdovanota svarbiausiu Lietuvos scenos menų apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“.

 

Po premjeros rugsėjo 3 ir 5 d. „Menų spaustuvėje“ spektaklis „Nutolę toliai“ keliaus į Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Rokiškį, Kelmę ir kitus Lietuvos miestus. Bilietus į spektaklius platina „Tiketa“. Daugiau informacijos – www.cezariogrupe.lt.

 

„cezario grupės“ inf.


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.