Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos

Savaitės filmai

7MD informacija

A komanda **

Šį sezoną pramoginiame amerikiečių kine dominuoja 9-ojo dešimtmečio nostalgija. Kinas grįžta prie mėgstamų personažų ir motyvų. Joe Camahanas prisiminė kadaise populiarų serialą, bet perkėlė jo personažus į Irako karo laikus. Grupė šio karo veteranų įsivelia į žmogžudystę ir nori bet kokia kaina atgauti gerą vardą. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Bradley Cooperis, Liamas Neesonas, Jessica Biel (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Dorianas Grėjus ***

Dar viena Oscaro Wildeo romano ekranizaciją sukūrė Oliveris Parkeris. Pamokomas pasakojimas apie ypatingo grožio provincialą, kuris atvyksta į Londoną ir čia užkariauja meno vertintojų širdis, vis dėlto labiau skirtas šiuolaikiniams žiūrovams, laikantiems jaunystę ir grožį pagrindiniais savo pranašumais. Vaidina Colinas Firthas, „Narnijos kronikose“ išgarsėjęs Benas Barnesas, Rebecca Hall, Emilia Fox, Rachel Hurd-Wood (D. Britanija, 2009). (Vilnius, Klaipėda)

 

Persijos princas: laiko smiltys **

Pagal populiarų kompiuterinį žaidimą sukurtas filmas perkelia į VI a. Persiją. Pagrindinis herojus jaunas princas karo žygyje susiduria su dviem keistais dalykais – magišku kardu ir smėlio laikrodžiu, kuriame slypi laiko smėlis, galintis paversti žmones smėlio pabaisomis. Mike’o Newello filme vaidina Jake’as Gyllenhaalas, Gemma Arterton, Benas Kingsley, Alfredas Molina (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Ponas ir ponia Gangsteriai **

Robertas Luketicas kūrė komedijas apie blondines. Ši komedija apie samdomus žudikus taip pat niekuo nenustebins. Filmo heroje blondinė kompiuterių specialistė (Katherine Heigl) atostogaudama sutiko idealų vyrą (Ashton Kutcher). Atostogų nuotykis greit pasibaigs vestuvėmis. Netrukus jauna žmona sužinos, kad mylimasis yra samdomas žudikas, kuris iš meilės jai atsisakė profesijos. Tačiau jo „kolegos“ nenori su tuo susitaikyti ir trokšta sunaikinti porą. Kas jiems lieka? Jei atspėjote, tai lengvai atspėsite ir kitus siužeto posūkius (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Robinas Hudas ****

Kanų kino festivalį atidaręs Ridley Scotto kūrinys esą gimė iš noro sukurti visiškai kitokį filmą ne tik apie vieną garsiausių istorijoje plėšikų, bet ir apie vieną populiariausių kino istorijoje personažų. Scotto ir Russello Crowe duetas jau ne kartą įrodė, kad sugeba nustebinti net ir didžiausius skeptikus. Jiems talkina Cate Blanchett, kurią taip pat sunku įsivaizduoti dorybingos siuvinėtojos Marianos vaidmenyje. Šioje spalvingoje kostiuminėje viduramžių dramoje taip pat vaidina Markas Strongas, Kevinas Reynoldsas, Oscaras Isaacas, Markas Addy (D. Britanija, JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Marijampolė)

 

Šrekas: ilgai ir laimingai ***

Ką dar gali padaryti populiarus personažas, kuris jau nukovė baisų slibiną, išgelbėjo gražią princesę ir padėjo savo uošvių karalystei išbristi iš krizės? Jis gali ramiai užbaigti savo dienas namuose prie židinio. Tačiau Šrekas tapo tikra įžymybe ir nostalgiškai prisimena laikus, kai galėjo savo išvaizda bauginti naivuolius. Toks užsisvajojęs Šrekas lengvai tampa apgaviko auka ir pasirašo sutartį. Šrekas turėjo atsidurti savo jaunystės laikuose, bet pateko į visai kitą realybę, kurioje tokie kaip jis yra medžiojami. Tad jam ir vėl teks nelengva užduotis viską sugrąžinti į savo vietas. Ketvirtąjį filmą apie Šreką sukūrė režisierius Mike’as Mitchellas (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.