Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Gegužės 21–27


7 MD

Share |
„Serafina“

Atsarginis planas **

Alano Paulo romantinė komedija apie nesėkmingai bandžiusią pastoti vienišą moterį Zui (Jennifer Lopez). Tam žingsniui ji pasiryžo nesutikusi nė vieno savęs verto vyro. Bet iškart po dirbtinio apvaisinimo ji pagaliau sutinka savo gyvenimo vyriškį. Šis taip pat įsimyli ir netrukus sužino, kad Zui laukiasi ne jo kūdikio. Juokinga, tiesa? Taip pat vaidina Eric Christian Olsen, Danneel Harris, Noureen DeWulf, Alex O'Laughlin (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

 

Dorianas Grėjus ***

Dar viena Oscaro Wilde'o romano ekranizaciją sukūrė Oliveris Parkeris. Pamokomas pasakojimas apie ypatingo grožio provincialą, kuris atvyksta į Londoną ir čia užkariauja meno vertintojų širdis, vis dėlto labiau skirtas šiuolaikiniams žiūrovams, laikantiems jaunystę ir grožį pagrindiniais savo pranašumais. Vaidina Colinas Firthas, „Narnijos kronikose“ išgarsėjęs Benas Barnesas, Rebecca Hall, Emilia Fox, Rachel Hurd-Wood (D. Britanija, 2009). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

 

Geležinis žmogus 2 *

Jei sugebėjote iki pabaigos pasižiūrėti pirmąjį filmą apie multimilijonieriaus ir naujųjų karo technologijų specialisto Tonio Starko nuotykius Afganistane, drąsiai galite išsirengti į jų tęsinį. Roberto Downey jaun. suvaidintas personažas pagerino savo „šarvus“ ir toliau kaunasi su pasaulio blogiu. Jono Favreau filme taip pat vaidina Gwyneth Paltrow, Scarlett Johansson, Mickey Rourke'as ir Samuelis L. Jacksonas (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

 

Kloja ***

Atomas Egoyanas nuo pat pirmų filmų gilinasi į šiuolaikinės šeimos problemas, atskleidžia savo amžininkų veidmainystę ir giliai slepiamus kompleksus, tyrinėja seksualinę personažų tapatybę. Jį dažnai domina temos, kurios iki šiol yra tabu. Naujausias filmas gali nuvilti režisieriaus gerbėjus, nes siužetas apie brandaus amžiaus moterį (Julianne Moore), kuri įtaria, kad jos vyras (Liam Neeson) yra neištikimas, ir pasamdo laisvo elgesio merginą (Amanda Seyfried), kad ši pabandytų jį suvilioti, tikrai nėra naujas. Bet režisierius stengiasi šiam siužetui suteikti netikėtą požiūrį - jis gilinasi į erotines moterų fantazijas (JAV, Kanada, Prancūzija, 2009). (Vilnius, Kaunas)

 

Robinas Hudas ****

Trečiadienį Kanų kino festivalį atidaręs naujausias Ridley Scotto kūrinys esą gimė iš noro sukurti visiškai kitokį filmą ne tik apie vieną garsiausių istorijoje plėšikų, bet ir apie vieną populiariausių kino istorijoje personažų. Scotto ir Russello Crowe duetas jau ne kartą įrodė, kad sugeba nustebinti net ir didžiausius skeptikus. Jiems talkina Cate Blanchett, kurią taip pat sunku įsivaizduoti dorybingos siuvinėtojos Marianos vaidmenyje. Šioje spalvingoje kostiuminėje viduramžių dramoje taip pat vaidina Markas Strongas, Kevinas Reynoldsas, Oscaras Isaacas, Markas Addy (D. Britanija, JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


Serafina ****

Septyniais prancūzų kino akademijos „Cezariais“ (tarp jų už geriausią filmą, režisūrą ir moters vaidmenį) apdovanoto režisieriaus Martino Provost filmo herojė – savamokslė dailininkė Seraphine Louis. Keistuolė, baigusi gyvenimą beprotnamyje, meno istorikų lyginama su Picasso ir Rousseau. Ją 1913 m. mažame provincijos miestelyje, kur atvyko pailsėti po intensyvaus gyvenimo Paryžiuje, „atrado“ vokiečių kolekcionierius, modernaus meno maršanas, intelektualas Wilhelmas Uhde. Paaiškėjo, kad jį sudominusius paveikslus tapo tarnaitė, tvarkanti jo namus. Šis neįprastas filmas apie menininkę subtiliai pasakoja dviejų labai skirtingų žmonių draugystės istoriją. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Yolande Moreau ir Ulrichas Tukuras (Prancūzija, 2008). (Vilnius)


 


„7 meno dienos“ Nr.20 (896), 2010-05-21

Versija spausdinimui

Komentarai

wGNzIgeXaNAy, 2012-02-15 19:05

I found myself ndoidng my noggin all the way through.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti