Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Dainuojantis kiemelis Šiltadaržio skersgatvyje


Anonsas


7MD informacija

Share |
Grupė „Suicide dj’s“
Gatvės muzikos dienos rengėjų iniciatyva gegužės 1-ąją Vilnius jau ketvirtą kartą prisipildys muzikos garsų ir šventinio šurmulio.

Pasak šventės iniciatoriaus Andriaus Mamontovo, Gatvės muzikos dienos tikslas – ne tik pripildyti miestą muzikos garsais, bet ir bendrauti, nes tai – bendravimo per muziką diena. Palaikydami šias idėjas, skirtingų teatrų aktoriai ir šiaip dainuojantys žmonės nusprendė prisijungti prie Gatvės muzikos dienos ir gegužės 1-ąją nuo 13 val. lauks visų mylinčių muziką ir teatrą dainuojančiame kiemelyje – „Menų spaustuvėje“, Vilniaus senamiestyje, Šiltadaržio skg. 6.

 

Menų spaustuvės“ kiemelis Gatvės muzikos dienos žemėlapyje atsiranda pirmą kartą, bet atlikėjai, pristatysiantys savo muziką ten, visiems gerai pažįstami. Programą 13 val. pradės Šv. Jonų bažnyčios jaunimo choras, atliekantis daugiausiai modernią gospelo muziką. „Sounds in G“ susibūrė 2004 m., juos ir dabar galima kiekvieną sekmadienį išgirsti per mišias giedančius Šv. Jonų bažnyčioje. Choras taip pat koncertuoja ir kitose erdvėse (klubuose, koncertų salėse, renginiuose), yra dalyvavęs įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje (Švedijoje, Vengrijoje, Norvegijoje, Vokietijoje).

 

14 val. estafetę perims dainuojantys režisieriaus Gintaro Varno auklėtiniai – jaunieji aktoriai, susibūrę į grupę „Stipriai kitaip“. „Stipriai kitaip“ – tai grupės „Suicide dj’s“ narių Vido Bareikio, Ainio Storpirščio ir Prano Dapšausko akustinių dainų programa. Išgarsėję dainomis „Stebuklingas šeškas“ ir „Samurajaus dainelė“, puikų humoro jausmą turintys aktoriai dainuodami spėja groti ir pianinu bei trombonu, ką jau kalbėti apie savo tikrąjį pašaukimą – kurti ypatingą teatrališką atmosferą.

 

Nuo 16 val. spalvingą 40 minučių trukmės koncertą pristatys Aidas Giniotis ir „Atviro rato“ aktoriai. Visada improvizuojantys ir nenuspėjami, kartais mažumėlę lyriški, o kartais vaikiškai išdykę, šie aktoriai visuomet pribloškia nuoširdumu ir atvirumu, gebėjimu įtraukti bet kokio amžiaus publiką į gyvą vyksmą.

Atviras ratas“ sceną užleis scenos senbuviui, aktoriui ir bardui Gediminui Storpirščiui. Gediminas Storpirštis – net tik dainuojantis aktorius. Jis ir teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas, jau daugelį metų vaidinantis Jaunimo teatre bei kuriantis muziką spektakliams. Tie, kuriems teko lankytis spektakliuose „Arklio Dominyko meilė“ ar „Briedis Eugenijus“, patvirtins, jog ši muzika tinka mažam ir dideliam.

 

Gatvės muzikos dienos programą „Menų spaustuvėje“ užbaigs neseniai susibūrusi, bet jau žinoma grupė „Liūdni slibinai“. Jei jums šių slibinų, besibeldžiančių į liūdną lietuvio sielą, neteko matyti Zitos Kelmickaitės laidoje „Ryto suktinis“ arba jei jums neteko šokinėti viename iš jų koncertų – nenusiminkite! Gatvės muzikos diena – tai jūsų galimybė.

 

Menų spaustuvės“ inf.


„7 meno dienos“ Nr.17 (893), 2010-04-30

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti