Skirta vargonų jubiliejui

7MD informacija
Vilniaus universiteto Kultūros centras, minėdamas Šv. Jonų bažnyčios didžiųjų vargonų atstatymo dešimtmetį (2000–2010), muzikos gerbėjus kviečia į Johanno Sebastiano Bacho muzikos koncertų ciklą „Visos fleitinės sonatos, gražiausios arijos ir įžymioji Tokata ir fuga d-moll“.

Koncertai vyks kovo 27, balandžio 10, gegužės 29 ir birželio 5 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje. Projekte dalyvaus dainininkės, sopranai Asmik Grigorian, Joana Gedmintaitė ir Gunta Davidčuka (Latvija), fleitininkas Giedrius Gelgotas ir vargonininkas Vidas Pinkevičius.

 

Anot V. Pinkevičiaus, muzikų pasaulyje yra plačiai paplitęs posakis, kad nors ne visi kompozitoriai tikėjo į Dievą, visi jie tikėjo į Bachą. „Bachas yra savotiška muzikos pasaulio alfa ir omega, pradžia ir pabaiga. Jis savo muzikoje sugėrė didžiausius pagrindinių Vakarų Europos muzikinių kultūrų pasiekimus, o daugelis po Bacho gyvenusių kompozitorių mokėsi iš jo, sėmėsi įkvėpimo.“

 

J.S. Bacho muzikos koncertų ciklas priklauso koncertams „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“. Ciklo organizatoriai VU Kultūros centras siekia supažinti klausytojus su didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes.


VU Kultūros centro inf.© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.