Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 10 (886), 2010 kovo 12 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


7MD informacija

Share |

Alisa stebuklų šalyje ****

Vienas labiausiai laukiamų šių metų filmų. Neišsenkanti Timo Burtono fantazija šįkart atgaivins Oksfordo matematikos mokytojo Lewiso Carrollo fantazijas, kurias jam sužadindavo mažos mergaitės. Istorija apie Alisą, kuri vieną dieną nusprendė pasivyti Baltąjį triušį ir įkrito į duobę, ekranizuota ne kartą, bet šįkart ji atgis 3D ekrane. Duobės dugne guli mažas raktelis, kuris gali atrakinti visas duris... Spalvingus ir keistus filmo personažus suvaidino Mia Wasikowska, Johnny Deppas, Helena Bonham-Carter, Anne Hathaway, Michaelas Sheenas (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


Coco prieš Chanel ***

Režisierę Anne Fontaine visada domino, kas suformavo mados ikoną, kuri XX a. pradžioje pakeitė moters įvaizdį, sukūrė amžinąją mažą juodą suknelę, įkvėpė nemirtingą „Chanel Nr. 5“. Tokios legendos gyvenimas – dėkinga medžiaga biografiniam filmui. Kokia buvo Coco – našlaičių prieglaudos auklėtinė, nevykusi dainininkė, turtingų vyrų išlaikytinė, maištautoja ir vizionierė – prieš tapdama garsiąja valdingąja Coco Chanel. Filmo pagrindas – ilgametės žurnalo „Elle“ redaktorės, rašytojos Edmonde Charles-Roux knyga. Pagrindinį vaidmenį filme sukūrė Audrey Tautou, matyt, jai atėjo laikas keisti saldžiosios Amelijos iš Monmartro įvaizdį. Ar valdinga, šalta, vieniša madų diktatorė – jos tikrasis naujas amplua, įsitikinkite patys. Taip pat vaidina Alessandro Nivola, Marie Gillain, Benoit Poelvoorde, Emmanuelle Devos (Prancūzija, 2009). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)


Keliamieji metai ***

Pasak airių, jei moteris pasipirš vyrui paskutinę keliamųjų metų vasario dieną, jis negali pasakyti „ne“. Amerikietė Ana vyksta į Dubliną pasiūlyti savo vaikinui susituokti. Ji turi spėti iki vasario 29-osios. Jos planus imasi griauti gamta, bet merginos neatbaido net šimtai kilometrų, kuriuos per audrą ji turės įveikti, kartu su nauju pažįstamu barmenu Deklanu... Anando Tuckerio romantinėje komedijoje pagrindinius vaidmenis sukūrė Amy Adams, Matthew Goode, Kaitlin Olson, Adam Scott (Airija, JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)


Kuždesių sala ****

...Į saloje įkurtą kalėjimą – ligoninę pavojingiems nusikaltėliams psichopatams – atvyksta du policininkai: Tedis Denielsas (Leonardo DiCaprio) ir jo naujas partneris (Mark Ruffalo). Jie tiria serijinės žudikės dingimą iš aklinai uždarytos kameros. Tyrimas sutampa su audra, kuri nusiaubia salą. Denielsui vis daugiau įtarimų kelia ligoninės gydytojų metodai. Jis nuolat prisimena Antrojo pasaulinio karo metais išvaduotą vokiečių konclagerį, nusižudžiusį jo komendantą ir tragišką savo žmonos mirtį. Įtampa, įtarimai, nuojautos, kad saloje vyksta kažkas baisaus, vis auga. Naktiniai košmarai atskleidžia slaptas Tedžio baimes. Po truputį jos ima materializuotis. Tedis pasijunta įkalintas šitame nuojautų labirinte. Naujausias Martino Scorsese filmas sukurtas pagal Denniso Lehane’o trilerį, bet tai nėra įprasta ekranizacija, filmas detektyvų, siaubo ir paslapčių mėgėjams, nors pastarieji gaus, ko tikėjosi, ir net daug daugiau. Pasinėręs į filmo paslapčių narpliojimą, žiūrovas patirs dar didesnį malonumą – galimybę kartu su režisieriumi tyrinėti stiliaus, žanro ir kitų specifinių kino kalbos elementų ypatybes, atpažinti klasikinių filmų užuominas. Bet šis savotiškas 6-ojo dešimtmečio amerikiečių kino ekstraktas – tirštas, prisodrintas spalvų, garsų, charakterių – dar yra ir galimybė pakeliauti po žmogaus psichikos labirintus (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)


Persis Džeksonas ir Olimpo dievai: žaibo vagis ***

Chrisas Columbusas kūrė filmus apie vieną namuose berniuką Keviną, Harį Poterį... Naujojo kūrinio herojus – paauglys Persis (Logan Lermann), vieną dieną sužinantis, kad yra graikų dievų palikuonis. Jis turi įvykdyti misiją ir padėti išsaugoti žmonijos ateitį. Paaugliams filme bus prieinamai pateikta senovės graikų mitologija ir gausūs kompiuteriniai triukai. Geriau mažiau ir komiksiškai paprastai nei visiškai nieko, bet Uma Thurman – Medūza ar Rosario Dawson – Persefonė, tiesą sakant, atrodo keistai, o buvęs Bondas Pierce’as Brosnanas, regis, šitoje sąlygiškoje erdvėje jaučiasi visai gerai (JAV, Kanada, 2009). (Vilnius)


Princesė ir Varlius ****

Tiana gyvena muzikos sklidiname Naujajame Orleane. Vieną dieną į jos namus atklydo varlė, kuri ne tik moka kalbėti, bet dar ir tvirtina, kad yra užburtas karalaitis. Tiana svajoja ne apie rūmus, o apie nuosavą restoraną. Tačiau magiškas bučinys, užuot užbaigęs, tik pradės pasakojimą. „Disney“ studija ir režisieriai Ronas Clementsas ir Johnas Muskeris šį filmą skyrė klasikinės animacijos gerbėjams, tiems, kurie pasiilgo pasakiškos scenerijos ir ne visai dviprasmiškų personažų juokelių (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


„7 meno dienos“ Nr.10 (886), 2010-03-12

Versija spausdinimui

Komentarai

xQAWdKrgcSPMiIID, 2012-01-09 02:26

A few years ago I'd have to pay smoeone for this information.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti