Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Vasario 5-11


7MD informacija

Share |
„Elijaus knyga”

Daktaro Parnaso fantazariumas ****

Fantazuotojas Terry Gilliamas („Brazilija“, „Broliai Grimai“) pasakoja apie Parnasą (Christopher Plummer) ir jo neįprastą reginį, kuriam vykstant žiūrovai gali persikelti į magišką vaizduotės pasaulį - antrąją veidrodžio pusę. Keliaujanti Parnaso trupė suteikia galimybę peržengti proziškos realybės ribas. Tačiau Parnaso burtai turi savo kainą - prieš daugelį amžių jis pasirašė sutartį su velniu, ponu Niku (Tom Waits). Netrukus šis atvyks pasiimti savo grobio - mylimos Parnaso dukters Valentinos. Ši nežino savo lemties ir įsimyli Tonį (paskutinis, nebaigtas Heatho Ledgerio vaidmuo). Tonis, kurio vizitus anapus tikrovės suvaidino Johhny Deppas, Colinas Farrelas ir Jude'as Law, Valentina bei visa trupė išsirengia į neįtikėtiną kelionę po Londoną. (D. Britanija, Kanada, Prancūzija, 2009). (Vilnius, Šiauliai)

 

Elijaus knyga ***

...2044-ieji. Po sunaikintą Ameriką keliauja Elijas (Denzel Washington) - vienišius ir laisvasis šaulys. Jis turi paslaptingą knygą, kurioje yra žemės gyventojams išsaugoti būtinos žinios. Elijas patenka į miestelį, kurį valdo meras tironas Karnegis (Gary Oldman). Šis despotas nori ne tik valdyti žmones, bet ir įgyti knygą. Elijas sutinka ir labai patrauklią merginą Solarą (Mila Kunis). Prasideda dramatiška kova už žmonijos išsaugojimą... Mėgstamą populiariosios kultūros temą - artėjančią apokalipsę - režisieriai Albertas ir Allenas Hughes'ai prismaigsto biblinių motyvų, juk neatsitiktinai pagrindinis Elijaus ginklas yra Biblija. Ateistai ir kitokie agnostikai, be abejo, neliks abejingi pagrindinį vaidmenį filme kuriančiam Denzelui Washingtonui. Vienas didžiųjų nūdienos JAV aktorių „Elijaus knygoje“ kalba mažai, dažnai cituoja Bibliją, bet tai tik pabrėžia jo ypatingą charizmą (JAV, 2010). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

 

Įsikūnijimas ***

...Paralyžiuotas karys Džeikas atvyksta į tolimą Pandoros planetą. Jis turi pakeisti nužudytą brolį dvynį, kuris dalyvavo moksliniame eksperimente. Dabar jo avataras - iš toli valdomas biologinis kūnas - turi bendrauti su vietiniais Pandoros gyventojais - didžiulėmis į žmones panašiomis katėmis. Jie nori išsaugoti savo planetą nepaliestą, bet žemiečiai čia aptiko vertingų iškasenų, todėl nusprendė, kad Pandorą būtina kolonizuoti. Visai netikėtai Džekas atsiduria kovos sūkuryje ir yra priverstas rinktis, kieno jis pusėje, - galingos, tobulai ginkluotos Žemės civilizacijos ar gamtą garbinančių ir nuo jos neatsiejamų Pandoros gyventojų. Jau po kelių rodymo savaičių pelningiausiu visų laikų filmu tapęs Jameso Camerono „Įsikūnijimas“ pirmiausia yra grandiozinis reginys - įspūdingas, įdomus, nutrinantis tradicinės animacijos ir realistinio pasakojimo ribas, nepaprastai spalvingas ir didžiai kičinis, o dar lydimas neįtikėtinai lėkštos muzikos. Ekologines idėjas propaguojantis naivus (jei ne infantiliškas) siužetas gal ir nebūtų toks svarbus, jei filmas nepretenduotų į šedevro ar naujo žodžio kino mene statusą. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Samas Worthingtonas, Zoe Saldana, Sigourney Weaver (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Viskas ore! ****

Vienas dažniausiai (nors „Įsikūnijimo“, žinoma, niekas nepralenks) visose nominacijose šiemet minimų filmų sukurtas pagal Walterio Kirno romaną. Režisierius Jasonas Reitmanas („Džuno“) neapsiriko pagrindinį - atleidimų specialisto Rajano - vaidmenį patikėjęs žavingajam George'ui Clooney. Rajanas atlieka už firmų vadovus darbą, kurio padaryti jie patys nesugeba, ir pasiūlo atleidžiamiems žmonėms „keisti profesinę karjerą“. Daugiausia laiko jis praleidžia skraidydamas lėktuvais arba oro uostuose. Būti vienam Rajanui visai patinka. Bet „Viskas ore!“ nebūtų amerikiečių filmas, jei vieną dieną Rajano gyvenime neįvyktų lemtingas susitikimas ir jis neužsinorėtų keisti gyvenimo būdą. Ar taip įvyks? Taip pat vaidina Vera Farmiga, Jasonas Batemanas, Anna Kendrick, Melanie Lynskey (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)



****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas




„7 meno dienos“ Nr.5 (881), 2010-02-05

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai




Kiti susiję straipsniai




Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti