Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 2 (878), 2010 sausio 15 d. > Teatras > Vilniaus mažasis teatras Čechovo gimtadienį minės festivaliu
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TEATRAS

Vilniaus mažasis teatras Čechovo gimtadienį minės festivaliu


Anonsas


7MD informacija

Share |
„Žuvėdra”.
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Minėdamas 150-ąjį Antono Čechovo gimtadienį, Vilniaus mažasis teatras sausio 26-31 d. rengia Čechovo festivalį.

Jo metu skirtingų teatrų scenose bus parodytos visos trys lietuviškos Rimo Tumino Čechovo pjesių interpretacijos, taip pat Algirdo Latėno Valstybiniame jaunimo teatre režisuotas „Dėdė Vania“.


Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, kuriam šių metų kovą sueis 20 metų, yra tarsi gimęs „po Čechovo ženklu“: pirmoji oficiali Mažojo teatro premjera 1990 m. buvo šio rusų klasiko „Vyšnių sodas“, vaidintas Nacionalinio teatro Mažojoje salėje, pirmoji naujuosiuose namuose 2005 metais - „Trys seserys“, o naujausią teatro istorijos tarpsnį pradėjo jaunieji Rimo Tumino mokiniai pernai sukurta „Žuvėdra“. Ir kitiems režisieriaus Rimo Tumino spektakliams būdinga Čechovo dvasia, nepakartojamas čechoviškas humoras ir graudžiai ironiškas žvilgsnis į praeinantį gyvenimą.


Čechovą Rimas Tuminas laiko ne tik teatro, bet ir gyvenimo mokytoju, išmokiusiu nepykti ant laiko ir sugebėti pažvelgti iš šalies, atsiribojus į save ir į tai, kas vyksta aplink. „Savo pjeses vadindamas komedijomis, Čechovas tarsi sako: liaukimės būti tokie rimti, nepervertinkim, nesureikšminkim savęs. Sugebėkim į save pažvelgti su lengva pašaipa, ironija. Būkim vienas kitam atlaidesni, mylėkim. Juk viskas šioje žemėje laikina, ir mes vienas kitam esam tik paskolinti“, - yra kalbėjęs Tuminas.


Festivalio žiūrovai turės galimybę ne tik palyginti skirtingas Čechovo pjesių interpretacijas, kurios vaizdžiai atspindi Rimo Tumino teatro raidą, bet ir iki šiol Vilniaus mažajame teatre vaidintus spektaklius išvysti jiems neįprastose erdvėse: „Vyšnių sodas“ bus vaidinamas Nacionalinio dramos teatro Didžiojoje scenoje, o „Trys seserys“ - Rusų dramos teatre.


Tikimasi, kad festivalis taps tradiciniu ir kasmet į Vilnių sukvies įdomiausius užsienio ir lietuvių režisierių spektaklius pagal Čechovo kūrybą.


Vilniaus mažojo teatro inf.

 

*  *  *


„7 meno dienos“ Nr.2 (878), 2010-01-15

Versija spausdinimui

Komentarai

AWZxOQmNNyBOgWQt, 2012-03-17 01:57

Hello there, I believe your swiebte may very well be possessing browser compatibility concerns. When I appear at your site in Safari, it appears great but when opening in World wide web Explorer, it's got some overlapping. I just desired to provide you with a swift heads up! Other then that, great web site!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti