Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Gruodžio 4-10


7MD informacija

Share |
„Antikristas“


Antikristas ***

...Ji (Charlotte Gainsbourg) ir Jis (Willem Dafoe) netenka kūdikio. Moteris vis labiau grimzta į depresiją. Jis - profesionalus psichoterapeutas - nusprendžia, kad reikia nutraukti gydymą ligoninėje ir išvežti žmoną į gamtą. Ten, paslaptingame Edeno miške, jie abu peržengs ribą, už kurios baigiasi realybė. Filmo siužetas paprastas ir minimalus. Tačiau Andrejui Tarkovskiui savo filmą dedikavęs von Trieras „Antikriste“ „pabarsto“ daug filosofinių dar rusų režisieriaus gvildentų temų - Dievo ir amžinybės, blogio ir gėrio, gamtos ir kultūros, chaoso ir harmonijos... Logiškiausiai von Trieras plėtoja vyro ir moters santykių - amžino lyčių karo temą, kuri baigiasi drastišku susinaikinimu. Režisierius pasitelkia net viduramžių raganų kankinimus, tradicinę mizoginiją ir nori kuo labiau šokiruoti žiūrovus. Būti filosofu režisieriui sekasi sunkiau, nes jis pasirinko siaubo filmo konvenciją (Danija, Vokietija, Italija, Prancūzija, Lenkija, 2009). (Vilnius, Kaunas)

 

Jaunatis *

Stephenie Meyer knygos apie po nelaiminga žvaigžde gimusius įsimylėjėlius baigia nukonkuruoti Daną Brauną ir romanus apie Harį Poterį. Neseniai ta paaugliams skirta vampyrų muilo opera iš knygų persikėlė į kino ekranus. „Jaunatis“ - antrasis vadinamosios „Saulėlydžio sagos“ filmas, kuriame tęsiama septyniolikmetės Belos Svan ir jaunojo vampyro Edvardo Kaleno meilės istorija. Vaikinas palieka mylimąją. Prislėgta Bela negali išsikapstyti iš depresijos. Laimė, merginos visada turi ištikimų vaikystės draugų. Vienas jų, Džeikobas, padės Belai susigrąžinti pusiausvyrą. Bet per anksti nesidžiaukite, kad artėja laiminga pabaiga: Džeikobas taip pat slepia niūrią paslaptį... Chriso Weitzo ekranizuotoje infantiliškos masinės kultūros banalybių puotoje vaidina Robertas Pattinsonas, Kristen Stewart, Tayloras Launeris, Ashley Greene, Peteris Facinelli (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Kalėdų giesmė ***

Naujausia klasikinės Charleso Dickenso pasakos ekranizacija skatina laukti Kalėdų. Ją sukūrė įspūdingų kino efektų ir naujausių technologijų meistras Robertas Zemeckis. Paslaptingos būtybės - Kalėdų dvasios - atskleidžia godžiam ir niekingam Skrudžui, koks žmogus jis buvo anksčiau, koks yra dabar ir koks bus, jei ir toliau taip elgsis. Šįkart Skrudžą ir šešis kitus personažus sukūrė Jimas Carrey. Taip pat vaidina Gary Oldmanas, Colinas Firthas, Molly C. Quinn, Bobas Hoskinsas (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Mergišius **

Filmo herojus Nikis yra šiuolaikinis žigolo. Jis gražus (Asthonas Kutcheris filmuojasi reklamose, išgarsėjo romanu su Demi Moore, apie aktorinius jo sugebėjimus kol kas galima patylėti) ir įžūlus. Regis, to visai pakanka turtingai keturiasdešimetei poniai (Anne Heche), kuri apmoka Nikio sąskaitas ir pro pirštus žiūri į jo romanus. Viskas ima keistis, kai Nikis susidomi žavia mergina (Margarita Levieva). Nestebina nei lėkšti „Mergišiaus“ dialogai, nei baseinai ir gražios damos. Stebina tai, kad šio niekučio režisierius yra Davidas Mackenzie, prieš kelerius metus sukūręs gana įsimintiną filmą „Jaunasis Adamas“. (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Viskas įskaičiuota **

Amerikiečių režisierius Peter Billingsley, kalbėdamas apie šių laikų santuoką bei vyrų ir moterų santykius, pasirinko komedijos konvenciją. Keturios filmo veikėjų poros atvyksta į tropikų kurortą. Viena pora čia išsirengė gelbėti santuokos. Tačiau greitai paaiškėja, kad šeimos terapija nesiderina su poilsiu. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė Vince'as Vaugh (jis ir scenarijaus bendraautorius), Jasonas Batemanas, Kristen Bell, Kristin Davis, Jeanas Reno (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas

„7 meno dienos“ Nr.44 (873), 2009-12-04

Versija spausdinimui

Komentarai

hAMbNEyLYBcFkZutNOG, 2011-10-23 23:16

Grazi for mkanig it nice and EZ.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti