Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Lietuvos muzikos savaitė


Svetur


7MD informacija

Share |
Vygrių vienuolynas.
Užsienio spaudos nuotrauka
Lietuvos muzikos savaitė - tai trečias iš keturių Naujosios muzikos pusiasalio (Póùwysep nowej muzyki) renginių, organizuojamų 2009 m. naujai atidarytame Vygrių menų centre, įsikūrusiame restauruotame XVIII a. architektūros paminkle - Vygrių vienuolyne, apie 30 km nuo Lenkijos sienos su Lietuva.

 

Šešias dienas (rugsėjo 29, 30 ir lapkričio 1-4 d.) bus pristatomos pripažintų Lietuvos viduriniosios kartos kūrėjų Ryčio Mažulio ir Ričardo Kabelio, taip pat įdomiausių jaunosios kartos atstovų elektroninės, audiovizualinės, kamerinės ir vokalinės kompozicijos. Dauguma jų jau atliktos prestižiniuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose Europoje ir Amerikoje. Lenkijoje jos, deja, iki šiol beveik nežinomos. Taigi šis pasienio kultūrinis bendradarbiavimas įgaus ne tik pažodinę, bet ir simbolinę reikšmę.

 

Pagrindinės koncertų, diskusijų, paskaitų ir seminarų temos - minimalistinės estetikos gyvybingumas, mikrotoninių dermių potencialas bei eksperimentinės muzikos renesansas sandūroje su filharmonine ir alternatyviąja (techno, noise ir kt.) tradicija. Tad festivalis pakvies ir į netoliese esančių Suvalkų klubinės muzikos erdvę.

 

Tarp festivalio atlikėjų pasirodys „Chordos“ styginių kvartetas, Skaidra Jančaitė (sopranas) ir britų violončelės virtuozas Antonas Lukoszevieze. Festivalio svečias bus lenkų kompozitorius Pawelas Mykietynas, kurio muzika stilistiškai artima naujųjų Lietuvos kompozitorių eksperimentams. Ypatingas festivalio akcentas - specialiai sukurtų Ričardo Kabelio, Vytauto V. Jurgučio, Arturo Bumšteino ir Egidijos Medekšaitės kūrinių premjeros.

 

Festivalis organizuojamas kartu su Lietuvos muzikos informacijos ir leidybos centru, jį remia Lietuvos kultūros rėmimo fondas. Daugiau informacijos: www.polwysepnowejmuzyki.pl.

 

MIC inf.

 

*  *  *

„7 meno dienos“ Nr.34 (863), 2009-09-25

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti