Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Rugsėjo 11-17


7MD informacija

Share |


Haris Poteris ir Netikras Princas ***

Su Hariu Poteriu auga ir bręsta jau kelios skaitytojų ir žiūrovų kartos. Haris Poteris bręsta taip pat. Davido Yateso filme jis jau nebe vaikas, o gyvenimo kelio ir meilės ieškantis paauglys. Dabar jis patinka net Popiežiui. ...Haris jau šeštus metus mokosi Hogvartso mokykloje. Tačiau lordas Voldemortas nenustygsta. Jis nori užkariauti burtininkų pasaulį. Voldemortas surengs pasikėsinimą, kurio įrankis - vienas iš mokinių... Tiems, kurie skaitė knygą (daugumai), bus įdomu sugrįžti į pamėgtą burtų pasaulį. Tiems, kurie nėra Hario gerbėjai (tokių, žinoma, apgailėtina mažuma), filmas vargu ar padės jais tapti. Vaidina Danielis Radcliffe'as, Rupertas Grintas, Emma Watson, Michaelas Gambonas, Christianas Coulsonas (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas)

 

Įsileisk mane ***

Dvylikametis Oskaras yra jautrus, šiek tiek bailus berniukas, kurį persekioja stipresni klasės draugai. Jo bendraamžė - išblyškusi ir visada rimta Eli išeina iš namų tik sutemus. Jie susitinka blokinių namų kvartalo kieme. Mergaitės atsiradimas sutampa su siaubingais ir sunkiai paaiškinamais dalykais, kuriuos sieja kraujas. Užsidariusį savyje berniuką iš pradžių tai žavi. Tačiau netrukus jis supras, kad Eli yra vampyrė... Švedų režisierius Tomas Alfredsonas rodo įtaigią ir netipišką brendimo istoriją. Čia susilieja draugystė, atstūmimas ir prisirišimas. Niūrus ir kartu poetiškas filmas sukurtas pagal švedų rašytojo Johno Ajvide's bestselerį. Vaidina Kare Hedebrantas, Lina Leandersson, Peras Ragnaras, Henrikas Dahlis, Karin Beroquist (Švedija, 2008).(Vilnius)

 

Lornos tylėjimas ****

Lorna (Arta Dobroshi) yra albanė. Ji dirba valykloje. Lorna svajoja įsigyti barą. Neseniai ji tapo Belgijos piliete. Lornos vyras Klodi (Jeremie Renier) yra narkomanas. Jis vedė Lorną už pinigus. Fabio, kuris sugalvojo šį planą, nenori, kad Klodi mestų narkotikus. Juk būsimos našlės Lornos nekantriai laukia kitas jaunikis - turtingas rusas. Tačiau gudrus „verslo planas“ gali žlugti, Lorna pasipriešina Fabio ketinimams nužudyti Klodi. Belgų režisieriai broliai Jeanas-Pierre'as ir Lucas Dardenne'ai sukūrė ne tik griežtai realistinį filmą apie šiuolaikinį pasaulį, kuriame žmogaus vertė įvardyta pinigų suma, bet ir jaudinančią kaltės bei atpirkimo dramą. Broliai Dardenne'ai itin vertinami Kanuose, jų filmai kelis kartus buvo apdovanoti „Auksine palmės šakele“. „Lornos tylėjimas“ apdovanotas Kanų festivalio prizu už geriausią scenarijų (Belgija, Prancūzija, Italija, Vokietija, 2008). (Vilnius)

 

Negarbingi šunsnukiai ***

Quentinas Tarantino gali imtis bet kokios temos, tačiau jo filmas pirmiausia pasakos apie režisieriaus meilę kinui. Ji visada nustelbia siužetą. Naujausio filmo personažai nuolat kalba apie kiną, nors siužetas pasakoja apie amerikiečių būrį, kuris vokiečių okupuotoje Prancūzijoje medžioja ir žiauriai žudo nacius. Todėl neatsitiktinai pasakojimo centre atsiduria nedidukas Paryžiaus kino teatras. Jo savininkė yra žydė Šošana (Melanie Laurent), kuriai pavyko išsigelbėti per šeimos sunaikinimo akciją. Šošana nori keršyti. To paties trokšta ir žiauraus Aldo (Brad Pitt) vadovaujami kariai. Ir viena, ir kiti sugalvoja planą, kaip sunaikinti į nacių propagandinio filmo premjerą Paryžiuje susirinkusią III Reicho grietinėlę. Savaime suprantama, kad pagrindinis ginklas bus kino juosta... Gudrų esesininką suvaidinęs austrų aktorius Christopheris Waltzas šiemet Kanuose buvo apdovanotas už geriausią vyro vaidmenį. Taip pat vaidina Tilis Schweigeris, Eli Rothas, Diane Kruger (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Sapnas ***

Filmo herojus atsibunda susapnavęs, kad pateko į avariją. Išėjęs į gatvę, jis pamato tai, ką matė sapne. Policininkai nustato autoįvykio kaltininkę. Vyriškis seka jiems iš paskos, siekdamas suprasti, kas atsitiko iš tikrųjų, kokio nesuprantamo reiškinio dalimi jis tapo. Netrukus galvosūkis ima aiškėti: kol Jis miega, Ji įgyvendina vyro sapnus. Korėjiečio Kim Ki-duko gerbėjai, be abejo, ras filme režisieriui būdingą daugiareikšmiškumą, apmąstymus apie vyro ir moters, tikrovės ir realybės santykius, mistiką. (Japonija, P. Korėja, 2008). (Vilnius)

 

Tristana ****

Ispaniškiausiu vadinamas Luiso Bunuelio filmas, kaip visada, atakuojantis veidmainišką generolo Franco Ispanijos moralę, religiją. Senas paleistuvis aristokratas (Fernando Rey) veda jauną gražuolę Tristaną (Catherine Deneuve). Provincijos gyvenimas ir neišsipildžiusios svajonės neatpažįstamai pakeičia Tristaną... Pagal Benito Perezo Galdoso romaną (Ispanija, Italija, Prancūzija, 1979). (Vilnius)


 

****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas

 

 

-  -  -

 

„7 meno dienos“ Nr.32 (861), 2009-09-11

Versija spausdinimui

Komentarai

MnmHOGCzdvOm, 2011-06-24 20:07

Great coommn sense here. Wish I’d thought of that.

IoHVlajqSw, 2011-06-24 03:02

This info is the cat’s pjaaams!

RgPZkkDjGukuE, 2011-06-23 10:22

Such a deep awnser! GD&RVVF

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti