Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradeda XXI sezoną


Anonsai


7MD informacija

Share |
Natalija Gutman. Nuotrauka iš LVSO archyvo
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (orkestro vadovas Gintaras Rinkevičius) pradeda naują XXI koncertų sezoną. Visi renginiai vyks tūkstančio vietų Vilniaus Kongresų rūmų koncertų salėje. Šiuo metu paskelbtos pirmojo pusmečio koncertų programos (rugsėjo - gruodžio renginiai).

„Naują sezoną pradedame su šviesiomis viltimis. Visada norisi tikėti grožiu ir gėriu. Juk muzika yra tas amžinas menas, kuris gyvuoja ir yra reikalingas bet kuriuo laikotarpiu, taip pat ir sudėtingais laikais. Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko įgyvendinti visus uždavinius ir numatytus projektus per jubiliejinį XX koncertų sezoną ir nuoširdžiai tikiuosi, kad šio XXI sezono metu mums taip pat pavyks sėkmingai atlikti visus suplanuotus koncertus“, - sakė G. Rinkevičius.

 

Iki sausio 1-osios iš viso įvyks 23 koncertai, bus parodyta 13 operos ir miuziklo spektaklių. Šiuose renginiuose orkestras pristatys daugiau nei dešimt garsių užsienio solistų ir dirigentų, taip pat arti dvidešimties Lietuvos atlikėjų. Kartu su orkestru pasirodys įsimintinus koncertusne kartą Vilniuje groję ir publikos meilę pelnę violončelininkai Natalija Gutman ir Aleksandras Kniazevas, smuikininkas Sergejus Stadleris, pianistai Kasparas Uinskas, Lukas Geniušas ir Aleksandras Paley. Diriguos Estijos kultūros ambasadoriumi tituluojamas Eris Klasas, prie dirigento pulto taip pat stos tituluotas ukrainiečių dirigentas Romanas Kofmanas, Latvijos nacionalinės operos dirigentas Martinis Ozolinis, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas Martynas Staškus bei Kauno valstybinio muzikinio teatro vyr. dirigentas Julius Geniušas.

 

Bus surengti specialūs koncertai kompozitoriaus S. Vainiūno 100-osioms gimimo metinėms paminėti, kompozitoriaus F. Bajoro 75-ajam, Kauno valstybinio choro 40-ajam gimtadieniui. Orkestras gros iškilmingame festivalio „Gaida“ uždarymo koncerte. Šeštadienių rytai bus skiriami koncertams vaikams.

 

Gruodžio 19-31 d. klausytojų laukia gražiausioms metų šventėms skirti renginiai - aštuoniuose šventiniuose koncertuose skambės ne tik tradicinės Kalėdų giesmės bei publikos pamėgtieji „Simfoniniai tango“, „The Queen Symphony“, bet ir gražiausios operų arijos, o jas dainuos žymusis Latvijos tenoras Aleksandras Antonenko. Šiais metais Princo vaidmeniu A. Dvoržako „Undinėje“ jis debiutavo Niujorko Metropoliteno operoje, dainavo kartu su garsiąja Renée Fleming. Šventiniuose koncertuose Vilniuje A. Antonenko dainuos su ryškia Lietuvos jaunosios kartos dainininke Sandra Janušaite.

 

Du iškilmingi sezono pradžios koncertai įvyks rugsėjo 18 ir 19 dienomis. Šiuose koncertuose kartu su orkestru muzikuos ansamblis „Terem“ - muzikantų ketveriukė iš Sankt Peterburgo, grojanti rusiškais liaudies instrumentais - domra, balalaika, bajanu. Šia instrumentų kombinacija jie atlieka įvairiausią muziką. „Terem“ pasirodymai - tai tikras rusų liaudies instrumentų teatras.

 

LVSO inf.

 

*  *  * 

„7 meno dienos“ Nr.32 (861), 2009-09-11

Versija spausdinimui

Komentarai

oGalyARNYWUoBqRV, 2011-06-23 23:33

Unbelievable how well-written and inforamitve this was.

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti