Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Nr. 29 (858), 2009 liepos 24 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


7MD informacija

Share |
„Bruno“

Bruno ***

Pirmąkart austrų stilistas Bruno pasirodė Sachos Barono Coheno laidoje dar 1998-aisiais. Bruno – pats „glamūriškiausias“ Coheno personažas, jam negali prilygti nei Ali G, nei Boratas. Bruno yra homoseksualus madų žinovas ir televizijos laidų vedėjas. Jis nori tapti pačiu garsiausiu austru po Hitlerio. Bruno vyksta į Ameriką.... Sachai Baronui Cohenui nesiseka: jo Boratas užrūstino kazachus, „Bruno“ uždraustas Ukrainoje, pasaulyje rodomą filmą taip pat lydi skandalai. Cohenas išdrįso pasikėsinti į tai, kas dabar karaliauja žiniasklaidoje, – gyvenimo būdo ir stiliaus laidas, mados, žvaigždžių ir viešųjų ryšių sureikšminimą. Rezultatas, žinoma, provokuoja ne tik įvairaus plauko gražulius (rež. Larry Charles, JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


Haris Poteris ir Netikras Princas ***

Su Hariu Poteriu auga ir bręsta jau kelios skaitytojų ir žiūrovų kartos. Haris Poteris bręsta taip pat. Davido Yateso filme jis jau nebe vaikas, o gyvenimo kelio ir meilės ieškantis paauglys. Dabar jis patinka net Popiežiui. ...Haris jau šeštus metus mokosi Hogvartso mokykloje. Tačiau lordas Voldemortas nenustygsta. Jis nori užkariauti burtininkų pasaulį. Voldemortas surengs pasikėsinimą, kurio įrankis – vienas iš mokinių... Tiems, kurie skaitė knygą (daugumai), bus įdomu sugrįžti į pamėgtą burtų pasaulį. Tiems, kurie nėra Hario gerbėjai (tokių, žinoma, apgailėtina mažuma), filmas vargu ar padės jais tapti. Vaidina Danielis Radcliffe’as, Rupertas Grintas, Emma Watson, Michaelas Gambonas, Christianas Coulsonas (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


Gomora ****

Pagal garsiąją Roberto Saviano knygą sukurtas filmas perkelia į italų mafijos Comorra kasdienybę. Čia valdo pinigai ir prievarta. Režisierius Matteo Garrone seka penkių personažų gyvenimą. Jie visi priklausomi nuo mafijos. Paauglys Toto (Salvatore Abruzzese) svajoja tapti pilnateisiu mafijos nariu, tačiau iniciacijos į suaugusiųjų gyvenimą kaina bus labai didelė. Du besišlaistantys nesubrendėliai Marko ir Ciro (Marco Macor, Ciro Petrone) jaučiasi tarsi virtualaus žaidimo herojai ir nori patys diktuoti mafijai taisykles, bet už tai skaudžiai užmokės. Pogrindinėje siuvykloje aukštosios mados drabužius siuvantis Paskualė (Salvatore Cantalupo) bando išrūkti iš užburto prievartos rato. Tame rate tarsi gudri voverė besisukantis buhalteris Donas Ciro (Gianfelice Imparato) išmoka pinigus kalinčių mafijozų šeimos nariams. Jis neturi iliuzijų. Svarbiausia – išsaugoti kailį. Inžinierius Roberto (Carmine Patternoster) randa jėgų atsisakyti pelningo mafijos verslo – šiukšlių surinkimo, kai pamato, kas vyksta iš tikrųjų... Tarsi kronika nufilmuota „Gomora“ nemoralizuoja, bet nuo to tik juodžiau. Garrone tiksliai atskleidžia visuotinio pakantumo blogiui atmosferą. Tai neišvengiamai pasibaigs katastrofa. Pernai filmas buvo apdovanotas Kanų kino festivalio Didžiuoju prizu, o Europos kino akademijos pripažintas geriausiu 2008 m. filmu (Italija, 2008). (Vilnius, Kaunas)


Ledynmetis 3 ***

Dviejų ankstesnių pasakojimų apie ledynmetį herojai vėl sugrįžta: priešistorinė voverė Skretas vėl ieško riešutėlių, bet suranda tikrąją meilę, mamutai laukiasi mamutukų, tigras Diegas susimąsto, ar netapo pernelyg minkštas ir padorus, o tinginys Sidas sulaukia nemalonumų, nes suranda dinozauro kiaušinius. Draugai išsirengs gelbėti Sido ir paklius į požemių pasaulį, kuriame sutiks dinozaurus ir juos medžiojančią vienaakę žebenkštį. Naujame Carloso Saldanhos ir Mike’o Thurmeierio filme yra visa tai, kas ir anksčiau, tiksliau – komedijos ir veiksmo filmo mišinys, tinkantis visoms amžiaus grupėms, ypač toms, kurios nepasens niekad. Lietuviai, žinoma, gali mėgautis lietuviškai įgarsintais personažais. Ledynmetis, regis, niekad nesibaigs (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Palanga, Šiauliai, Panevėžys, Marijampolė)


Pagirios Las Vegase ***

Yra žmonių, kuriems tikrasis košmaras ir prakeiksmas – pagirios. Toddo Phillipso komedijos herojai – iš tokių. Keturi geri draugai išsirengia į bernvakarį Las Vegase. Kitą rytą jie pabunda kamuojami pagirių suniokotame viešbučio kambaryje. Būsimas jaunikis išnyko, o likę neatsimena, kas atsitiko. Jie išsirengia ieškoti draugo, nes iki vestuvių ceremonijos liko tik 40 valandų. Kad suvoktų, kas iš tikrųjų atsitiko, jie turi atkurti praėjusios nakties įvykius. Tada draugai ir sužino, kad vienas jų vedė striptizo šokėją, kitas patyrė homoseksualių nuotykių, kad sutiko nuogą gangsterį iš Azijos, pavogė automobilį, spintoje rado kūdikį ir net susidūrė su boksininku Mike’u Tysonu. Vaidina Bradley Cooperis, Edas Helmsas, Zachas Galifianakis, Heather Graham, Justinas Bartha, Kenas Jeongas, Jeffrey Tamboras (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Marijampolė)


Piršlybos **

Režisierės Anne Fletcher filmas pirmiausia skirtas kino žiūrovei, kuriai jau per trisdešimt, ji miestietė, išsilavinusi, turi gerą darbą ir dažniausiai yra vieniša. Krizės laikais jos ypač neabejingos kelias saldžias užsimiršimo valandas žadančioms romantiškoms komedijoms. Pasakojimas apie panašaus amžiaus viršininkę, kuri turi priversti jaunesnį pavaldinį ją vesti, skirtas būtent joms. Sandros Bullock herojė yra kanadietė, todėl vieną dieną paaiškėja, kad jai būtinas leidimas gyventi JAV. Antraip ji neteks daug ko, bet pirmiausia puikios karjeros. Vienintelis išsigelbėjimas – jaunas nevykėlis (Ryan Reynolds), kurį jau seniai laikas išmesti iš darbo. Viršininkė ima ir pasiperša jam. Kas bus toliau, galima spėti iš trijų kartų... Taip pat vaidina Mary Steenburgen, Craigas T. Nelsonas, Betty White (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)


Transformeriai: nugalėtųjų kerštas **

Dar vienas pasakojimas apie kino kūrėjų pamėgtas mašinas. Praėjo dveji metai nuo tada, kai jaunasis Semas Vitvikis (Shia LaBeouf) išgelbėjo Žemę nuo lemiamo dviejų tarpusavyje kariaujančių robotų grupuočių susidūrimo. Nepaisant to, Semas vis dar yra eilinis paauglys ir turi savo amžiui būdingų problemų: nežino, kokią aukštąją mokyklą rinktis, nes bijo skirtis su mergina (Megan Fox) ir tėvais. Tačiau netrukus jis vėl atsidurs robotų kovos sūkuryje. Šįkart Semui teks gelbėti ne Žemę, o visatą. Vaikinui tikrai sekasi... Michaelo Bay pasakoje taip pat pamatysime Rainną Wilsoną, Johną Turturro, Joshą Duhamelį (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Palanga, Šiauliai, Marijampolė)


Visuomenės priešai ***

XX a. 4-asis dešimtmetis JAV buvo pažymėtas Didžiosios depresijos žyme. Jis taip pat pasižymi tuomet labai visuomenę šiurpinusiomis garsių žudikų ir plėšikų istorijomis. Dauguma jų buvo paskelbti „visuomenės priešais“ ir sulaukė mirties. „Visuomenės priešų“ bylos išgarsino ir įtvirtino iki tol nelabai kam žinomą Edgaro J. Hooverio FTB. Režisierius Michaelas Mannas nusprendė kruopščiai atkurti kelių gangsterių bylas. Vieno filmo personažų Dilindžerio, kurį suvaidino Johhny Deppas, istoriją kinas jau pasakojo ne vieną kartą. Filme taip pat vaidina Channingas Tatumas, Christianas Bale’as, Johnas Ortizas ir Marion Cotillard (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

*  *  *

„7 meno dienos“ Nr.29 (858), 2009-07-24

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti