Savaitės filmai

7MD informacija

Angelai ir demonai **

„Da Vinčio kodo" didžiavyris - Harvardo universiteto profesorius ir simbolių žinovas Robertas Langdonas (Tom Hanks) - skubiai iškviečiamas į šalia Ženevos įsikūrusį atominių tyrinėjimų centrą. Jis turi iššifruoti paslaptingą užrašą, išdegintą ant nužudyto fiziko kūno. Langdonas nustebintas: tai galingos, bet jau 400 metų neegzistuojančios iliuminatų draugijos ženklas. Paaiškėja, kad iliuminatai išliko iki mūsų dienų ir planuoja siaubingą kerštą. Jie nori susprogdinti Vatikaną, pasinaudoję iš Ženevos centro pavogta antimaterija. Langdonas ir nužudyto fiziko duktė Vitorija (Ayelet Zurer) turi tik parą tam, kad atrastų nuo XVI a. kruopščiai saugomą iliuminatų būstinę ir išgelbėtų pasaulį nuo neįsivaizduojamos tragedijos. Dar vieno Dano Browno opuso ekranizaciją sukūrė Ronas Howardas. Filme, skirtame pasaulinių sąmokslų teorijos gerbėjams, taip pat vaidina Ewanas McGregoras, Stellanas Skarsgardas, Davidas Pasquesi (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Išrinktųjų medžioklė **

Pavyzdinis „antros rūšies šviežumo" kino pavyzdys, kuriame „perdainuojami" populiarių televizijos serialų ir iš komiksų bei kompiuterinių žaidimų gimusių filmų apie supergaliomis apdovanotus superdidvyrius motyvai. Pasakojimui apie jaunuolį, apdovanotą ypatingomis galiomis, kuris pabėga iš organizacijos, gaudančios ypatingus žmones, kad panaudotų juos savo tikslams, aiškiai pristigo originalumo. Tačiau režisierius Paulas McGuiganas sugebėjo surinkti gana įdomų aktorių ansamblį: kine užaugusi penkiolikmetė Dakota Fanning šįkart kuria maištaujančią paauglę, „Kruviname deimante" išgarsėjęs Djimonas Hounsonas, regis, tapo vienu įdomiausių juodaodžių JAV aktorių, jaunasis Chrisas Evansas taip pat jau turi ištikimų gerbėjų. Gražiai filme save vaidina ir paslapčių miestas Honkongas (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas)

Suvokimas ***

Režisierių Alexą Proyasą išgarsino rafinuotos estetikos „Tamsos miestas". Vokiečių ekspresionizmo gerbėjas Proyasas vėliau kūrė įvairius filmus, tarp jų „Varną", „Aš - robotas", kuriuose buvo gausu paslapčių ir ateities pranašysčių. Naujausio filmo tema - laiko mašina. Nicolaso Cage'o personažas suvokia, kad 1958 m. vienoje mokykloje užkastoje kapsulėje su vaikų piešiniais yra ir tiksliai nurodytos baisiausios ateities katastrofos. Dauguma jų jau išsipildė, bet filmo herojus dar gali užbėgti už akių trims (JAV, 2009). (Vilnius, Panevėžys)

Tarp sienų *****

Fransua yra mokytojas. Mokykla, kurioje jis dirba, įsikūrusi pavojingame kvartale. Kiekviena klasė - tai savotiškas šių dienų Prancūzijos mikrokosmosas, spalvingas įvairių asmenybių mišinys. Fransua klasėje mokosi baltaodžiai ir juodaodžiai, tinginiai ir darbštuoliai, protingi ir kvailiai, simpatiški ir žiaurūs paaugliai. Fransua žavisi savo darbu. Jis myli ir gerbia mokinius, bet ne visiems patinka jo principai... Laurent'o Cantet filmas pernai Kanuose buvo apdovanotas „Auksine palmės šakele". Jis sukurtas pagal mokytojo Franšois Bégaudeau knygą, kurioje šis aprašė vienus mokslo metus. Režisierius pakvietė knygos autorių suvaidinti pagrindinį vaidmenį filme (Prancūzija, 2008). (Vilnius, Šiauliai)

Žvaigždžių kelias **

Dar vienas iš kultinio 7-ojo dešimtmečio serialo, prieš gerus dešimtį metų rodyto ir kažkurios lietuvių televizijos, „kilęs" filmas. Filmo herojai - kosminio laivo komanda, keliaujanti po visatą. Veiksmo, humoro ir pavojaus kupinoje kelionėje jaunieji astronautai turės rasti būdų, kaip sustabdyti žmonijai grėsmę keliantįs blogį. J.J. Abramso filme vaidina Chrisas Pine'as, Jennifer Morrison, Simonas Peggas, Ericas Bana, Winona Ryder (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas)


 

****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas  

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.