Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 19 (848), 2009 gegužės 15 d. > Dailė > Atsidaro ŠMC skaitykla
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
DAILĖ

Atsidaro ŠMC skaitykla


Kronika


7MD informacija

Share |
ŠMC skaitykla
Gegužės 19 d. Šiuolaikinio meno centre pradeda veikti „ŠMC skaitykla“ – nauja, atvira ir neformali erdvė, skirta skaitymui, bendravimui ir įvairiems renginiams.

„ŠMC skaityklos“ priešistorė siekia 1999 m., kai ŠMC buvo įkurtas „Info labas“, kuriame buvo sukaupta daugiau nei pusantro tūkstančio pavadinimų knygų, katalogų, žurnalų ir vaizdo bei garso įrašų. Pirmaisiais gyvavimo metais „Info labas“ garsėjo tuo, kad čia buvo galima rasti naujausių knygų apie šiuolaikinį meną, architektūrą ir dizainą, kurių taip trūko Lietuvos bibliotekose, pavartyti kitur neprenumeruojamų tarptautinių meno žurnalų ir nemokamai panaršyti internete. 2006 m. ŠMC fojė buvo įgyvendintas meninis-architektūrinis Valdo Ozarinsko projektas „Fojė“, radikaliai pakeitęs šios informacinės erdvės įvaizdį.

 

Sparčiai didėjant meno leidinių kolekcijai, buvo nuspręsta išplėtoti ir atnaujinti „Info labo“ veiklą. 2008 m. pavasarį paskelbtas tarptautinis jaunų architektų konkursas naujai ŠMC skaityklos vizijai sukurti. Norėjosi, kad naujasis „Info labas“ taptų erdvesne ir patrauklesne vieta skaitymui, susitikimams bei įvairiems renginiams. „ŠMC skaitykla“ sumanyta ir kaip kuruojama meno erdvė, kurios programą sudarys eksperimentinio formato, neformalūs ir neformaliam bendravimui skirti renginiai, papildantys parodinę ŠMC veiklą – specialios su spauda ir leidyba susijusios parodos, knygų pristatymai ir susitikimai su menininkais, rašytojais ir kuratoriais. Konkursą laimėjo Amsterdame dirbanti architektų ir dizainerių grupė – Anouk Vogel, Johanas Selbingas ir Bartas Guldemondas. Pirmo aukšto parodų salę jie pavertė „sodu interjere“ – vieta, kurioje, pasak dizainerių, galėtum susitikti su draugais, skaityti, studijuoti, ilsėtis, semtis įkvėpimo ar paprasčiausiai svajoti. Nuo šiol jaukioje „ŠMC skaityklos“ aplinkoje lankytojai galės skaityti knygas ir vartyti žurnalus su kavos puodeliu rankose.

Atnaujintą „ŠMC skaityklos“ leidinių kolekciją sudaro ne tik meno, architektūros ir dizaino žurnalai, menininkų monografijos ir parodų katalogai, bet ir menininkų sukurti leidiniai bei platesnis kultūros teorijos ir meno istorijos knygų skyrius. Čia taip pat bus galima rasti rekomenduojamų leidinių rinkinius, tokius kaip Alfonso Andriuškevičiaus siūlomų knygų lentyna ar garsioji „Verso“ leidyklos serija „Radical Thinkers“. Skaityklos lankytojai taip pat galės siūlyti leidinius „Skaitytojų rekomendacijų“ lentynai. Visus skaityklos leidinius bus galima rasti naudojantis elektroniniu katalogu.

 

„ŠMC skaityklos“ atidarymo proga išleistas specialus žurnalo „ŠMC interviu“ numeris, skirtas meno ir spaudos temai. Kaip spauda paveikė modernųjį ir šiuolaikinį meną ir atvirkščiai? Kas šiandien skatina menininkus užsiimti leidyba? Kas bendra tarp meno kūrybos ir knygų prekybos? Galop kas bendra tarp meno, spaudos ir nusikaltimo? Apie tokius ir panašius klausimus diskutuoja šio numerio tekstų autoriai, o specialus menininko Lino Jablonskio projektas, papildęs naująjį „ŠMC interviu“ numerį neįprastomis šiam leidiniui kalbomis, ir Linos Ozerkinos bei Joe Miceli sukurtas žurnalo dizainas siūlo skaitytojui prisiminti lietuviškos spaudos draudimo laikus.

 

„ŠMC skaityklos“ darbo laikas: antradienis – šeštadienis, 12–19 val.

 

Įėjimas nemokamas.

 

ŠMC inf.

 

*  *  *

„7 meno dienos“ Nr.19 (848), 2009-05-15

Foto galerija
Versija spausdinimui

Komentarai

rTeTACrPW, 2012-01-09 08:58

I'm not wrtohy to be in the same forum. ROTFL

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti