Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Gegužės 1-7


7MD informacija

Share |
„Suvokimas“


Kelionė į Raganų kalną **

Ypatingomis galiomis apdovanoti paaugliai Tia ir Tonis atvyksta pasižvalgyti į Žemę. Čia Tonį pagrobia daktaras Ganonas, kuris nori valdyti žmoniją... Andy Fickmano filmas yra 1975 m. sukurtos Johno Hough juostos perdirbinys. Pagrindinį vaidmenį sukūrė garsus imtynininkas Dwyane'as Douglas Johnsonas, taip pat vaidina Carla Gugino, AnnaSophia Robb (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Kruvinoji Valentino naktis **

Per dešimtąsias žudynių, įvykusių Šv. Valentino dieną, metines Tomas sugrįžta į savo gimtąjį miestelį. Prieš dešimt metų čia žuvo 22 žmonės. Vyras nespėja pasidžiaugti grįžęs namo - miestelyje vėl prasideda paslaptingos žmogžudystės. Tomas tampa pagrindiniu įtariamuoju. Patricko Lussiero filme vaidina Jensenas Acklesas, Jaime King, Kerras Smithas, Edis Gathegis, Andrew Larsonas (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Pagrobimas **

Brajanas (Liam Neeson) yra buvęs šnipas. Jis turi septyniolikmetę dukterį. Mergina veržiasi į Paryžių. Tėvas leidžia vykti, bet iškelia tam tikras sąlygas. Vieną dieną jo mobiliajame pasigirsta skambutis: mergina praneša, kad ją pagrobė prekiautojai žmonėmis. Brajanas turės panaudoti visus sugebėjimus, kad surastų dukrą, kol dar ne vėlu... Filmą, prie kurio scenarijaus ranką pridėjo Lucas Bessonas, sukūrė „13-osios nuovados“ režisierius Pierre'as Morelis. Taip pat vaidina Maggie Grace, Famke Jenssen, Xanderis Berkeley, Lelandas Orseris (Prancūzija, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Parduotuvių maniakės išpažintis **

Rebeka Blumvud gyvena Niujorke. Tai miela mergina. Didžiausias jos talentas - pirkiniai. Mergina svajoja dirbti madų žurnale. Deja, tai nelengvai pasiekiamas tikslas. Užtat jai nusišypso laimė gauti darbą finansams skirtame leidinyje. Paskendusi skolose Rebeka turės patarinėti kitoms, kaip protingai leisti pinigus. P.J. Hoganas filmą kūrė pagal populiarų „rožinį“ Sophie Kinsellos romaną, kuris turi gerbėjų ir Lietuvoje. Pagrindinius vaidmenis kūrė Isla Fisher, Krysten Ritter, Hugh Dancy, Joan Cusack, Johnas Goodmanas (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Suvokimas ***

Režisierių Alexą Proyasą išgarsino rafinuotos estetikos „Tamsos miestas“. Vokiečių ekspresionizmo gerbėjas Proyasas vėliau kūrė įvairius filmus, tarp jų „Varną“, „Aš - robotas“, kuriuose buvo gausu paslapčių ir ateities pranašysčių. Naujausio filmo tema - laiko mašina. Nicolaso Cage'o personažas suvokia, kad 1958 m. vienoje mokykloje užkastoje kapsulėje su vaikų piešiniais yra ir tiksliai nurodytos baisiausios ateities katastrofos. Dauguma jų jau išsipildė, bet filmo herojus dar gali užbėgti už akių trims. (JAV, 2009). (Vilnius)

 

Tarp sienų *****

Fransua yra mokytojas. Mokykla, kurioje jis dirba, įsikūrusi pavojingame kvartale. Kiekviena klasė - tai savotiškas šių dienų Prancūzijos mikrokosmosas, spalvingas įvairių asmenybių mišinys. Fransua klasėje mokosi baltaodžiai ir juodaodžiai, tinginiai ir darbštuoliai, protingi ir kvailiai, simpatiški ir žiaurūs paaugliai. Fransua žavisi savo darbu. Jis myli ir gerbia mokinius, bet ne visiems patinka jo principai... Laurent'o Cantet filmas pernai Kanuose buvo apdovanotas „Auksine palmės šakele“. Jis sukurtas pagal mokytojo Fransois Bégaudeau knygą, kurioje šis aprašė vienus mokslo metus. Režisierius pakvietė knygos autorių suvaidinti pagrindinį vaidmenį filme (Prancūzija, 2008). (Vilnius)


 

****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas

 

*  *  *

 


„7 meno dienos“ Nr.17 (846), 2009-05-01

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti