„Europos kryžkelių“ Didysis prizas įteiktas Tomui Tamošaičiui

7MD informacija
Lietuvių režisieriaus Tomo Tamošaičio dokumentinis filmas „Ispanų kalba suaugusiems“ balandžio 22–26 d. vykusiame tarptautiniame Liublino (Lenkija) kino festivalyje „Rozstaje Europy“ (Europos kryžkelės) laimėjo Didįjį prizą (Grand Prix) trumpametražių filmų kategorijoje.


Rytų ir Vidurio Europos kryžkelėje įsikūrusio Liublino kino festivalio tikslas – diskutuoti apie skirtingas tautas, kultūras, religijas, apie pakantumą, globalizaciją ir tapatybės paieškas. Festivalio filmai analizuoja šiandieną ir kelią klausimą, kokia bus ateities Europa ir visas pasaulis.

 

Konkursinėje jubiliejinio 10-ojo festivalio programoje varžėsi 34 filmai – 24 trumpametražiai ir 10 pilnametražių – iš Vengrijos, Lenkijos, Austrijos, Vokietijos, Prancūzijos, Serbijos ir kitų Europos šalių. Tarptautinė festivalio žiuri, kuriai vadovavo kino režisierius Michalas Dudziewiczius (Lenkija), filmui „Ispanų kalba suaugusiems“ Didįjį prizą paskyrė už tobulą festivalio iškeltų tikslų atskleidimą. Filmas pasakoja apie mažame Ispanijos miestelyje dirbančius emigrantus iš Senegalo, Maroko, Rumunijos, kurie svajoja ir tiki, kad Ispanijoje prasidės naujasis gyvenimas ir išsipildys jų „europietiška svajonė“.

 

Tą pačią savaitę filmas pelnė ir pagrindinį kito festivalio – Poznanėje vykusio „Tranzito“ Pagrindinį prizą dokumentinių pilno metražo filmų kategorijoje. Žiuri filmą įvertino „už novatorišką skirtingų estetinių lygmenų jungtį ir drąsią kino formą, kartu už išsaugotą subtilų pasakojimą ir ypač retą sugebėjimą diskretiškai egzistuoti filme vaizduojamame pasaulyje“.

 

„Era Film“ inf.

 

*  *  *

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.