Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TEATRAS

OKT / Vilniaus miesto teatre - „Dėdė Vania“


Premjeros


7MD informacija

Share |
„Dėdė Vania“. D.Matvejevo nuotrauka
Šįmet OKT / Vilniaus miesto teatras skaičiuoja jau dešimtąjį sezoną. Balandžio 16 - gegužės 3 d. įvyksiančiame jubiliejiniame teatro festivalyje žiūrovai turės paskutinę progą išvysti daugelį teberodomų OKT repertuaro spektaklių.

Dešimtmečio proga teatras žiūrovus kviečia į festivalį „įrėminsiančią“ premjerą - garsaus prancūzų režisieriaus Erico Lacascade'o spektaklį „Dėdė Vania“ (pagal Antono Čechovo pjeses „Dėdė Vania“ ir „Miškinis“, sceninės adaptacijos autorius E. Lacascade'as).

 

E. Lacascade'as pabrėžia, kad darbas su spektakliu - tai nesibaigiantis kūrybos procesas, todėl prašo žiūrovų nenustebti, jei spektakliai, įvyksiantys balandžio 7- 8 d. (Rusų dramos teatre) ir gegužės 11-12 d. (Teatro arenoje), kiek skirsis.

 

Antono Čechovo „Dėdė Vania“, parašytas 1896 m., - emocinis sprogmuo, tiksintis tykiame provincijos gyvenime, kuriame „nieko nevyksta“. Po legenda tapusio 1986 metų Eimunto Nekrošiaus pastatymo ši pjesė užima išskirtinę vietą lietuvių teatre.

 

Penkiasdešimtmetis Ericas Lacascade'as, kurio spektakliai ne kartą sėkmingai dalyvavo Avinjono festivalio pagrindinėje programoje, kituose garsiuose tarptautiniuose teatro festivaliuose visame pasaulyje, šiandien laikomas vienu įdomiausių A. Čechovo interpretuotojų, jo santykis su Čechovu - ypatingas. 2000 m. Avinjono festivalyje jis pristatė trilogiją „Žuvėdra“, „Šeimos ratas trims seserims“ ir „Ivanovas“, o 2002 m. Popiežių rūmų Garbės kieme - „Platonovą“. Režisierius sako, kad šis rusų dramaturgas domina jį dėl kelių priežasčių. „Čechovas taip giliai kalba apie žmogiškų santykių mechanizmą, apie viduriniosios klasės atstovus, apie žmones, kurie man atrodo panašūs į mane, į mus. O jo pjesių problematika - ko žmogus siekia, kuo jis svajoja būti, kokios jo aspiracijos, kokie troškimai iš vienos pusės ir gyvenimo realybė iš kitos. Kaip šios dvi jėgos susiduria, kaip jos funkcionuoja viena šalia kitos - tai svarbiausi dalykai. Čia Čechovas neprilygstamas. Ir tai mane jaudina, jaučiu brolybę su jo personažais. Be to, Čechovo pjesės - nuostabi medžiaga aktoriams, o aš kuriu aktorinį teatrą, visas mano darbas teatre sutelktas į aktorių. Vaidindami Čechovą, jie turi atiduoti, atverti labai daug savęs paties, būti šia prasme spektaklio koprodiuseriais“, - sako šiuo metu „Menų spaustuvėje“ intensyviai repetuojantis režisierius.

 

Naujajame pastatyme vaidins pagrindiniai Oskaro Koršunovo spektaklių aktoriai - Vaidotas Martinaitis, Rasa Samuolytė, Dainius Gavenonis, Airida Gintautaitė, Vilniaus mažojo teatro aktoriai Gediminas Girdvainis ir Arvydas Dapšys, jauni Rimo Tumino auklėtiniai Irina Lavrinovič ir Tomas Rinkūnas, taip pat Aurelija Tamulytė, Paulius Tamolė ir Jonas Verseckas.

 

Spektaklio „Dėdė Vania“ premjera įvyks balandžio 7-8 d. Rusų dramos teatre, gegužės 11-12 d. naujojoje Teatro arenoje (Olimpiečių g. 3). Spektaklių pradžia - 19 val.

 

Projekto partneriai - „Compagnie Eric Lacascade“, „Centre Culturel Franšais de Vilnius“, „Cultures France“, „Menų spaustuvė“.

 

OKT/Vilniaus miesto teatro inf.

 

*  *  *

 

 

 

„7 meno dienos“ Nr.13 (842), 2009-04-03

Versija spausdinimui

Komentarai

Ugne, 2009-04-09 08:41

Spektaklis visiškai neįtikino. Nepajutau jokios ypatingos Čechovo interpretacijos, Čechoviškos aistros ir ilgesys kaip tik - išplautos, kone subanalintos... Žiauriausias nesusipratimas - Irinos Lavrinovič Jelena; na, netempia ši aktoriukė Jelenos nė per kur - tiesiog stinga vidinės elegancijos ir charizmos, to magnetizmo kuris neva paperka visus ją sutikusius. Seniai profesionalioje scenoje nemačiau tokio mėgėjiškai suvaidinto personažo. Apmaudu tiesiog, jaučiaus apvilta. Gal čia režisieriui koją pakišo kalbos barjeras? Abejotini ir muzikiniai sprendimai, kažkaip - neorganiški. Boo...

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti