Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191
7 meno dienos > Nr. 12 (841), 2009 kovo 27 d. > Repertuarai > Savaitės filmai
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Kovo 27-balandžio 2


7MD informacija

Share |


Lūšnynų milijonierius ****

 

Naujausias britų režisieriaus Danny Boyle'o („Traukinių žymėjimas“, „Paplūdimys“) filmas sulaukė net 8 „Oskarų“, tarp jų už geriausią filmą, režisūrą, operatoriaus darbą, adaptuotą scenarijų ir muziką. Filmo sumanymo pagrindas - populiari knyga, kurios herojus yra aštuoniolikmetis Mumbajaus gyventojas Džamalas. Jis dalyvauja televizijos žaidime „Kas nori tapti milijonieriumi“. Policija jį suima įtardama sukčiavimu. Po truputį atsiveria visas vaikino gyvenimas ir jo didžioji meilė. Filmas neatsitiktinai dar prieš „Oskarus“ pelnė daugybę prizų. Tai magiška, kiekvienam suprantama, jaudinanti istorija. Ji pasakojama nepaprastai patraukliai, vizualiai, kupina energijos, jausmų ir juoko. Žiūrovų akyse susilieja indiška Bolivudo tradicija ir Vakarų kinas. Potekstė prabyla apie augančią trečiojo pasaulio šalių galią (D. Britanija, JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

 

Marlis ir aš ***

 

Per Džono (Owen Wilson) ir Dženės (Jennifer Aniston) vestuves snigo. Jie nusprendė palikti Mičiganą ir įsikurti Floridoje. Jaunavedžiai įsidarbino konkuruojančiuose leidiniuose, nusipirko namą ir pradėjo bendrą gyvenimą. Džonas nesijautė pasirengęs tapti tėvu. Todėl jis nusprendė nupirkti žmonai šuniuką. Taip jų namuose atsirado mažutis labradoriukas, kuris netrukus tapo nevaržoma penkiasdešimties kilogramų jėga. Marlis nenori mokytis gerų manierų, graužia apmušalus ir baldus, ryja gėles ir pagalves ir net veja šalin kurjerius. Jis visą laiką kartu su šeimininkais - ir kai jie keičia darbovietes, namus, ir kai išgyvena šeimos krizes. Nors šeimininkai vadina Marlį blogiausiu šunimi pasaulyje, jo nemylėti neįmanoma. Režisierius Davidas Frankelas perkėlė į ekraną Johno Grogano romaną, kurį galima pavadinti autobiografiniu. Visi sako, kad romanas pasakoja apie meilę ir šeimą. Bet netikėkite. Jis apie vienintelę tikrą meilę - meilę šunims (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Stebėtojų lyga **

 

Pagal Alano Moore'o ir Dave'o Gibbonso komiksą sukurto filmo veiksmas nukelia į alternatyvią 1985-ųjų Ameriką, kurios visuomenės dalis yra persirengę superdidvyriai, o įtampą tarp Sovietų Sąjungos ir JAV matuojantis „Paskutinio teismo laikrodis“ rodo be penkių minučių dvylika. Vienas apsišaukėlis gelbėtojas Roršbachas rezga intrigą, turinčią diskredituoti arba užmušti buvusius ir esamus didvyrius. Jis susivienija su savo buvusiu legionu - karingai nusiteikusiais pensininkais - ir aptinka didžiulio sąmokslo pėdsakus. Sąmokslas gali turėti katastrofiškų padarinių... Zacko Snyderio filme vaidina Carla Gugino, Billy Crudupas, Patrickas Wilsonas, Jefrey Deanas Morganas (D. Britanija, JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

Sukti reikaliukai ***

 

Dovanėlė ištikimiems Julios Roberts gerbėjams. Po ilgokos pertraukos trijų vaikų motina pagaliau suvaidino pagrindinį vaidmenį. Šįkart ji - CŽV superagentė Kler Stenvik, kurį įsimyli ir svajoja apie jaukų šeimos lizdą. Bet tam reikia didelių pinigų, todėl Kler nusprendžia užsiimti pramoniniu šnipinėjimu. Britų agentas Rėjus Kovalas taip pat palieka žvalgybą ir rezga planus, kaip praturtėti. Jų keliai ir planai neišvengiamai susikirs... Nors Rėjų suvaidinęs Clive'as Owenas kartais, matyt, supainioja „Suktų reikaliukų“ ir „International“ filmavimo aikšteles, jo ir Roberts duetas komiškas ir žavus. Gaila, kad filmo režisierius Tony Gilroy („Maiklo Kleitono tiesa“) pernelyg sumazgė „amžiaus apgavystės“ istoriją ir paliko mažiau vietos Kler ir Rėjaus meilei. Deja, pradžios scena centrinėje Niujorko stotyje (sukelianti saldžius prisiminimus apie Hitchcocką, De Palmą ir pan.) žada kur kas daugiau, nei filmas duoda. Bet puikius antrojo plano vaidmenis filme sukūrė Paulas Giamatti, Tomas Wilkinsonas, Olegas Stefanas (kadaise Olegas Štefanko) (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)


 

****** - šedevras,

***** - pasižiūrėti būtina,

**** - geras filmas,

*** - būna ir geriau,

** - jei turite daug laiko,

* - niekalas

 

 

„7 meno dienos“ Nr.12 (841), 2009-03-27

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti