Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Kovo 13-19


7MD informacija

Share |
„Marlis ir aš“


International **

 

Atėjus krizei, visada ieškoma kaltų. Tomas Tykweris laiku sukūrė filmą apie didžiųjų bankų poveikį pasaulio raidai. Filmo herojai - Interpolo agentas Lui (Clive Owen) ir Niujorko prokurorė Eleanora (Naomi Watts) - nori įrodyti, kad vienas įtakingiausių pasaulio bankų yra susijęs su politinėmis žmogžudystėmis, kariniais perversmais, politikų papirkinėjimu, pinigų plovimu. Paaiškėja, kad tarp nusikaltimų koordinatorių yra ir buvęs „Štazi“ agentas, kurį suvaidino puikus vokiečių aktorius Arminas Mueller-Stahlis. Tyrimas atveda filmo herojus į įvairiausius pasaulio kraštus - Italiją, JAV, Liuksemburgą, Turkiją, Vokietiją, Prancūziją, JAV... Viena įspūdingiausių filmo scenų vyksta Niujorko Guggenheimo muziejuje. Kruvinas susišaudymas tarp šiuolaikinio meno kūrinių, kurie naikinami tiesiog žiūrovų akyse, - tikra orgija tradicinio meno gerbėjams. Režisierius savo filmą vadina politiniu trileriu ir, suprantama, siekia atgaivinti šį žanrą (JAV, Vokietija, D. Britanija, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Lūšnynų milijonierius ****

 

Naujausias britų režisieriaus Danny Boyle'o („Traukinių žymėjimas“, „Paplūdimys“) filmas sulaukė net 8 „Oskarų“, tarp jų už geriausią filmą, režisūrą, operatoriaus darbą, adaptuotą scenarijų ir muziką. Filmo sumanymo pagrindas - populiari knyga, kurios herojus yra aštuoniolikmetis Mumbajaus gyventojas Džamalas. Jis dalyvauja televizijos žaidime „Kas nori tapti milijonieriumi“. Policija jį suima įtardama sukčiavimu. Po truputį atsiveria visas vaikino gyvenimas ir jo didžioji meilė. Filmas neatsitiktinai dar prieš „Oskarus“ pelnė daugybę prizų. Tai magiška, kiekvienam suprantama, jaudinanti istorija. Ji pasakojama nepaprastai patraukliai, vizualiai, kupina energijos, jausmų ir juoko. Žiūrovų akyse susilieja indiška Bolivudo tradicija ir Vakarų kinas. Potekstė prabyla apie augančią trečiojo pasaulio šalių galią (D. Britanija, JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

 

Marlis ir aš ***

 

Per Džono (Owen Wilson) ir Dženės (Jennifer Aniston) vestuves snigo. Jie nusprendė palikti Mičiganą ir įsikurti Floridoje. Jaunavedžiai įsidarbino konkuruojančiuose leidiniuose, nusipirko namą ir pradėjo bendrą gyvenimą. Džonas nesijautė pasirengęs tapti tėvu. Todėl jis nusprendė nupirkti žmonai šuniuką. Taip jų namuose atsirado mažutis labradoriukas, kuris netrukus tapo nevaržoma penkiasdešimties kilogramų jėga. Marlis nenori mokytis gerų manierų, graužia apmušalus ir baldus, ryja gėles ir pagalves ir net veja šalin kurjerius. Jis visą laiką kartu su šeimininkais - ir kai jie keičia darbovietes, namus, ir kai išgyvena šeimos krizes. Nors šeimininkai vadina Marlį blogiausiu šunimi pasaulyje, jo nemylėti neįmanoma. Režisierius Davidas Frankelas („Ir velnias dėvi „Prada“) perkėlė į ekraną Johno Grogano romaną (neseniai jis pasirodė net lietuviškai), kurį galima pavadinti autobiografiniu. Visi sako, kad romanas pasakoja apie meilę ir šeimą. Bet netikėkite. Jis apie vienintelę tikrą meilę - meilę šunims (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Septynios sielos ***

 

Paslapčių kupina neįtikėtina meilės istorija, kelianti provokuojančius klausimus apie gyvenimą ir mirtį, pyktį, atleidimą, atpirkimą. Filmas pasakoja apie ryšius, kurie netikėtai sujungia skirtingų žmonių likimus. Kankinamas kaltės jausmo filmo herojus nusprendžia pakeisti septynių jam visai svetimų žmonių likimus. Regis, niekas negali priversti jo apsigalvoti. Bet gal taip tik atrodo filmo herojui? Benas Tomas (Will Smith) nesitikėjo įsimylėti vienos nepažįstamųjų, bet būtent ji ir paskatins keistis jį patį. Režisieriaus Gabiele'io Muccino filme taip pat vaidina Rosario Dawson, Woody Harrelsonas, Barry Pepperis (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)


 

****** - šedevras,

***** - pasižiūrėti būtina,

**** - geras filmas,

*** - būna ir geriau,

** - jei turite daug laiko,

* - niekalas

 

 

 

 


„7 meno dienos“ Nr.10 (839), 2009-03-13

Versija spausdinimui

Komentarai

mRgWNSlr, 2011-06-23 22:40

Kewl you solhud come up with that. Excellent!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai




Kiti susiję straipsniai




Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti