Savaitės filmai

7MD informacija
International **

Atėjus krizei, visada ieškoma kaltų. Tomas Tykweris laiku sukūrė filmą apie didžiųjų bankų poveikį pasaulio raidai. Filmo herojai - Interpolo agentas Lui (Clive Owen) ir Niujorko prokurorė Eleanora (Naomi Watts) - nori įrodyti, kad vienas įtakingiausių pasaulio bankų yra susijęs su politinėmis žmogžudystėmis, kariniais perversmais, politikų papirkinėjimu, pinigų plovimu. Paaiškėja, kad tarp nusikaltimų koordinatorių yra ir buvęs "Štazi" agentas, kurį suvaidino puikus vokiečių aktorius Arminas Mueller-Stahlis. Tyrimas atveda filmo herojus į įvairiausius pasaulio kraštus - Italiją, JAV, Liuksemburgą, Turkiją, Vokietiją, Prancūziją, JAV... Viena įspūdingiausių filmo scenų vyksta Niujorko Guggenheimo muziejuje. Kruvinas susišaudymas tarp šiuolaikinio meno kūrinių, kurie naikinami tiesiog žiūrovų akyse, - tikra orgija tradicinio meno gerbėjams. Režisierius savo filmą vadina politiniu trileriu ir, suprantama, siekia atgaivinti šį žanrą (JAV, Vokietija, D. Britanija, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Lūšnynų milijonierius ****

Naujausias britų režisieriaus Danny Boyle'o ("Traukinių žymėjimas", "Paplūdimys") filmas sulaukė net 8 "Oskarų", tarp jų už geriausią filmą, režisūrą, operatoriaus darbą, adaptuotą scenarijų ir muziką. Filmo sumanymo pagrindas - populiari knyga, kurios herojus yra aštuoniolikmetis Mumbajaus gyventojas Džamalas. Jis dalyvauja televizijos žaidime "Kas nori tapti milijonieriumi". Policija jį suima įtardama sukčiavimu. Po truputį atsiveria visas vaikino gyvenimas ir jo didžioji meilė. Filmas neatsitiktinai dar prieš "Oskarus" pelnė daugybę prizų. Tai magiška, kiekvienam suprantama, jaudinanti istorija. Ji pasakojama nepaprastai patraukliai, vizualiai, kupina energijos, jausmų ir juoko. Žiūrovų akyse susilieja indiška Bolivudo tradicija ir Vakarų kinas. Potekstė prabyla apie augančią trečiojo pasaulio šalių galią (D. Britanija, JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

Septynios sielos ***

Paslapčių kupina neįtikėtina meilės istorija, kelianti provokuojančius klausimus apie gyvenimą ir mirtį, pyktį, atleidimą, atpirkimą. Filmas pasakoja apie ryšius, kurie netikėtai sujungia skirtingų žmonių likimus. Kankinamas kaltės jausmo filmo herojus nusprendžia pakeisti septynių jam visai svetimų žmonių likimus. Regis, niekas negali priversti jo apsigalvoti. Bet gal taip tik atrodo filmo herojui? Benas Tomas (Will Smith) nesitikėjo įsimylėti vienos nepažįstamųjų, bet būtent ji ir paskatins keistis jį patį. Režisieriaus Gabiele'io Muccino filme taip pat vaidina Rosario Dawson, Woody Harrelsonas, Barry Pepperis (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Valkirija **

Tikrais faktais pagrįstas istorinis trileris, pasakojantis apie nepavykusį 1944 m. aukšto rango kariškių surengtą pasikėsinimą į Hitlerį. Tomo Cruise'o vaidinamas karo didvyris pulkininkas Clausas von Stauffenbergas 1942 m., grįžęs iš Rytų fronto, ėmė rengti sąmokslą. 1943 m. Berlyne jis pradeda "Valkirijos" planą. Būtent Stauffenbergas turėjo padėti bombą Hitlerio būstinėje. Nuo "Valkirijos" sėkmės priklausė ne tik šimtų sąmokslininkų, bet ir visos Europos likimas. Režisieriaus Bryano Singerio filmas sulaukė prieštaringų vertinimų, bet vokiečių uniforma Cruise'ui tinka. Taip pat vaidina Kennethas Branagh, Billas Nighy, Tomas Wilkinsonas, Carice van Houten, Thomas Kretschmannas, Eddie Izzardas, Christianas Berkelis ir Terence'as Stampas (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda,

Šiauliai)

 

****** - šedevras,

***** - pasižiūrėti būtina,

**** - geras filmas,

*** - būna ir geriau,

** - jei turite daug laiko,

* - niekalas

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.