Estetas, besimėgaujantis trapiais garsais
Dang Thai Son. M. Raškovskio nuotrauka Vasario 11 d. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, vėl rečitalį surengė puikus aukščiausio lygio menininkas, kūrybingas, įdomus, savitas vietnamiečių kilmės pianistas Dang Thai Sonas.
Aktyviai koncertuojantis atlikėjas skambino daugiau nei keturiasdešimtyje šalių kaip solistas, kamerinių ansamblių su kitais žymiais muzikais dalyvis, su iškiliais pasaulio kolektyvais, kuriems dirigavo: seras N. Marrineris, P. Zukermanas, M. Jansonas, I. Fischeris, V. Spivakovas, D. Kitajenko, J. Loughramas, J. Belohlãvekas, H. Iwaki, K.I. Kobayashi, P. Koganas, J. Maksimiukas, S. Oramo, J. Nelsonas.
Sutinkant 1995-uosius, D.T. Sonas su violončelininkais Yo-Yo-Ma ir M....
|
Simfonija - tarsi gera knyga
Kompozitoriuas Arvydas Malcys. Lauryno Malcio nuotrauka Penkiasdešimtmečių kartai priklausančio kompozitoriaus Arvydo Malcio kūrybos pristatymuose dažnai pabrėžiama, kad jis yra ir atlikėjas, griežia violončele simfoniniame orkestre. Tai iš tiesų veikia kompozitoriaus kūrybą: muzika nėra atsiribojusi ar abstrakti, Malciui svarbu teigti priklausomybę tradicijoms, nešokiruoti klausytojo, taip pat tai padeda plėsti ryšius su atlikėjais.
Tai, kad solistai, kurie neretai yra geri kompozitoriaus draugai, kolegos, tiesiog paprašo sukurti jiems kūrinį, neabejotinai skatina aktyviai kurti. Arvydas Malcys yra vienas iš aktyviausiai rašančių lietuvių kompozitorių, vien svarbesnių orkestrinių opusų kompozitoriaus kūrybos aruode kelios dešimtys. O ir pažintys su garsiais užsienio meistrais, tokiais kaip violončelininkai D. Geringas ir D. Šapovalovas, fleitininkė C. Hoitenga, klarnetininkas R.A. Vigulfas, violistas...
|
Baroko dialogai
Speciali „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009“ baroko menų programa „Baroko dialogai“, rengiama šiais metais įvairiose Vilniaus sakralinėse erdvėse, yra puiki galimybė atrasti Lietuvoje vis dar gan retai skambančią baroko epochos muziką.
Vasario 12 d. kaip „Baroko dialogų“ programos dalis Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko violų konsorto „Fretwork“ iš Didžiosios Britanijos koncertas. Konsortas pristatė programą, pavadintą „Birds on fire“ („Liepsnojantys paukščiai“), ją sudaro žydų kompozitorių, XVI-XVII a. dirbusių Anglijos karaliaus dvare, muzika.
Ansamblis „Fretwork“ (dabartinė jo sudėtis - Susanna Pell, Asako Morikawa, Richardas Campbellas, Reiko Ichise ir...
|
Vargonų muzikos koncertas
Vasario 21 d. 18 val. Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje, o vasario 22 d. 16 val. Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje koncertuos visame pasaulyje garsus vargonininkas iš Prancūzijos Kurtas Luedersas.
K. Luedersas yra Paryžiaus šv. Dvasios reformatų bažnyčios vargonininkas, moko vargonavimo Plaisir konservatorijoje (Prancūzija), yra Sorbonos universiteto muzikos dėstytojas. Jis baigė Jeilio koledžą (JAV), „Schola Cantorum“ ir Sakralinės muzikos institutą bei Sorbonos universitetą Paryžiuje. Tarp jo vargonų mokytojų buvo ir žymusis prancūzų vargonininkas bei kompozitorius Maurice'as Duruflé.
Savo koncertuose, įrašuose, paskaitose, meistriškumo kursuose ir...
|
Vaikiškos operos konkursas
Vaikiškų operų stygius Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro repertuare jaučiamas ilgą laiką, taigi LNOBT inicijavo vaikiškos operos konkursą, kuris kartu su LR kultūros ministerija ir Kompozitorių sąjunga buvo skelbtas pernai pavasarį.
2009 m. vasario 9 d. buvo paskelbtas šio konkurso nugalėtojas. Juo tapo kompozitorius Jonas Tamulionis, pasiūlęs operą „Bruknelė“ pagal M. Vainilaičio pasaką (Mildos Brėdikytės libretas).
Konkursas vyko dviem etapais. Pirmajame teatras sulaukė net 13 paraiškų. Tai nebuvo išbaigtos operos, greičiau operos idėjos ir muzikos eskizai. Dauguma jų buvo įdomūs, bet antrajam etapui pasirinkta trys iš jų: J. Tamulionio, V. Bartulio ir Z. Bružaitės. Savo iniciatyva...
|
|